REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Agitacja wyborcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Naruszenie ciszy wyborczej oraz inne przestępstwa wyborcze

Każdy świadomy swych praw i obowiązków obywatel zdaje sobie sprawę o konieczności zachowania ciszy wyborczej na 24 godziny przed wyborami. Wielu jednak nie wie skąd taki obowiązek się wywodzi i jakie konsekwencje rodzi jego naruszenie. 

Wybory 2023. Limity wydatków komitetów wyborczych na agitację wyborczą. PiS – 38,8 mln zł, KO – 35,4 mln zł, Konfederacja 36,5 mln zł, Trzecia Droga 33,9 mln zł, Lewica – 32,9 mln zł

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała limity wydatków komitetów wyborczych uczestniczących w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r. Określone zostały też limity komitetów na agitację wyborczą.

Agitacja wyborcza

Agitację wyborczą mogą prowadzić komitety wyborcze i wyborcy. Nie zawsze jest ona jednak dozwolona. Jak przepisy regulują prowadzenie agitacji wyborczej? 

Dostałem niechcianą ulotkę wyborczą, maila, przesyłkę z agitacją wyborczą. Co na to przepisy RODO?

Urząd Ochrony Danych Osobowych udzielił wyjaśnień odnośnie przetwarzania danych osobowych w kampanii wyborczej. W szczególności zajął się problemem ochrony danych osobowych wyborców przed niechcianą agitacją wyborczą. Co na ten temat mówią przepisy RODO?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA