REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ciepło

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

2024: Jeśli koszt ciepła wzrośnie o więcej niż 40 procent, z podwyżką poradzi sobie niewielki odsetek Polaków

Wiadomo, że przynajmniej jeszcze w tym sezonie grzewczym tarcza antyinflacyjna chroniąca domowe budżety przed absolutnym bankructwem zadziała skutecznie, bo uchwalił ją zaraz na początku swojej działalności Sejm obecnej kadencji. Badania pokazują, że bez tej tarczy w większości polskich domów działby się dramat, zwłaszcza przy ostrzejszej zimie. Jednak czy to nie jest tylko odłożenie problemu na przyszłość?

Centralne ogrzewanie

Centralne ogrzewanie to system ogrzewania, w którym ciepło jest wytwarzane w jednym miejscu (centralnym źródle) i rozprowadzane poprzez rurki lub kanały do różnych pomieszczeń w budynku. Głównym celem centralnego ogrzewania jest utrzymanie odpowiedniej temperatury w całym budynku, zapewniając komfort cieplny mieszkańcom.

Jak walczyć z ubóstwem energetycznym

Działacze, eksperci i liderzy biznesu wzywają Polskę do poparcia dyrektywy EPBD, która po uzyskaniu ponadpartyjnego poparcia w Parlamencie wchodzi w ostatnią rundę negocjacji z UE. Dyrektywa określa plan działania w zakresie renowacji budynków w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i walki z ubóstwem energetycznym.

Maksymalne ceny ciepła obowiązujące od 1 marca do 31 grudnia 2023 r. Podwyżka 40%

Na podstawie znowelizowanej 8 lutego 2023 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki opublikował 23 lutego br. maksymalne ceny dostaw ciepła poszczególnych dostawców, które będą obowiązywać od 1 marca do 31 grudnia 2023 r. Nowe, obowiązujące od 1 marca ceny są wyższe o 40% w porównaniu do cen obowiązujących dotychczas (od 30 września 2022 r.).

REKLAMA

Projekt nowego wzoru oświadczeń ws. wsparcia dla odbiorców ciepła

Projekt rozporządzenia ws. nowego wzoru oświadczenia ws. wsparcia dla odbiorców ciepła opublikowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Oświadczenia mają być składane przez odbiorców ciepła systemowego innych niż gospodarstwa domowe w celu skorzystania z maksymalnej ceny ciepła.

Ciepło, zimno [quiz]

„Ciepło, zimno” to popularna zabawa, ale nikomu nie jest do śmiechu gdy mamy problem z opałem… W oczekiwaniu na tani węgiel zawsze możecie rozwiązać nasz „gorący” quiz!

REKLAMA

REKLAMA