REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Bioróżnorodność jest fundamentem życia na Ziemi, a jej zachowanie jest kluczowe dla stabilności ekosystemów, zdrowia ekosystemów, a także dla przetrwania ludzi i innych organizmów.
Czynne prawo wyborcze jest niezbędne, gdy chcemy oddać swój głos w wyborach. Kto ma czynne prawo wyborcze w Polsce?
Bierne prawo wyborcze to jedno z podstawowych pojęć Kodeksu wyborczego. Na czym polega? Kto ma bierne prawo wyborcze w Polsce?
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że przeniesienie na wnioskodawcę udziału w nieruchomości w zamian za odstąpienie od egzekwowania należności z tytułu bezumownego korzystania z tej nieruchomości skutkuje powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
REKLAMA
Na czym polega upskilling i czym różni się od reskillingu? Podpowiadamy jak wdrożyć upskilling krok po kroku.
Reskilling to pojęcie coraz częściej pojawiające się na rynku pracy. Na czym polega i czy warto wdrożyć takie działanie?
Pora nocna została określona w Kodeksie pracy. Czy każdego pracownika można zatrudniać w porze nocnej? Co z dodatkiem za taką pracę?
Compliance to ważny termin w działalności wielu firm. Co oznacza? Jakie ma zalety i z jakimi wyzwaniami się wiąże?
REKLAMA
Kim jest wyborca niepełnosprawny? Termin ten został zdefiniowany w Kodeksie wyborczym.
Dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku to jednak z form wsparcia rodzin z dziećmi. Komu przysługuje takie świadczenie i jak można je uzyskać?
Znak „x” stawiamy na karcie do głosowania podczas wyborów. Definicję znaku „x” znajdziemy w Kodeksie wyborczym.
Kodeks wyborczy to istotny akt prawny regulujący problematykę wyborów. Jakie kwestie określa i z jakich rozdziałów się składa?
Czym jest Centralny Rejestr Wyborców? Jakie dane zawiera i kiedy został uruchomiony?
Czym jest zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej? Jaki jest wymiar takiego zwolnienia i jak o nie wnioskować?
Headhunter to ważna osoba w procesie rekrutacji pracownika. Czym się zajmuje headhunter, jakie powinien mieć kwalifikacje i ile zarabia?
Blog to popularna forma publikacji artykułów, porad czy grafik. Na czym polega praca bloggera? W jaki sposób blog może pomóc w prowadzeniu firmy?
E-commerce to ważne pojęcie w dobie szybkiego rozwoju usług i internetu. Co oznacza? Czym zajmuje się branża e-commerce?
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że przeniesienie własności nieruchomości na podstawie umowy dożywocia nie wpływa na prawo do ulgi, pod warunkiem spełnienia kryteriów, takich jak zamieszkiwanie i zameldowanie w lokalu przez 5 lat od złożenia zeznania podatkowego.
Czym zajmuje się specjalista ds. kadr i płac? Jakie są najczęstsze wymagania stawiane osobom aplikującym na to stanowisko? Od czego uzależnione są zarobki?
Czym jest tzw. czternasta emerytura? Komu przysługuje i na jakich zasadach? Gdzie można znaleźć odpowiednie przepisy?
Umowa dożywocia to specyficzna forma umowy, w której jedna strona (zwykle osoba starsza) przenosi własność nieruchomości na drugą stronę (często młodsze pokolenie) w zamian za zapewnienie opieki do końca życia. Jednakże, jakie są skutki podatkowe takiej umowy, zwłaszcza w kontekście ulg podatkowych związanych z nieruchomościami? Niniejszy artykuł analizuje interpretację indywidualną dotyczącą skutków podatkowych umowy dożywocia w kontekście ulgi mieszkaniowej.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że brak jest opodatkowania PIT w przypadku otrzymania nieruchomości na podstawie umowy dożywocia, której przedmiotem jest użytkowa hala produkcyjna.
Według interpretacji organów administracji skarbowej, sprzedaż nieruchomości po śmierci dożywotnika nie będzie obciążona 19% podatkiem od zbycia. Zwolnienie to dotyczy osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej.
Świadczenie wspierające jest nową formą pomocy kierowaną do osób niepełnosprawnych mających potrzebę wsparcia.
Dobry start to jedno ze świadczeń, jakie mogą otrzymać rodzice na wyprawkę szkolną dla dziecka. Jakie warunki należy spełnić?
Jakie zadania ma Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych? W jaki sposób może to pomóc konsumentom?
W określonych przypadkach osoby potrzebujące pomocy mogą ubiegać się o zasiłek okresowy. Ile wynosi świadczenie i na jak długo jest przyznawane?
Workation to atrakcyjna opcja dla wielu pracowników i przedsiębiorców, którzy pragną połączyć pracę z podróżami i wakacyjnymi przeżyciami. Jednak warto zdawać sobie sprawę z wyzwań, jakie za sobą niesie.
Interpretacja indywidualna z dnia 3 stycznia 2023 r. dotyczyła skutków podatkowych zbycia nieruchomości w drodze umowy dożywocia. Wnioskodawczyni, która w lutym 2022 r. nabyła z mężem mieszkanie, planowała przenieść własność tego lokalu na rzecz swojej pełnoletniej córki na podstawie umowy dożywocia. Wnioskodawczyni zapytała, czy umowa dożywocia zawarta przed upływem 5 lat od zakupu mieszkania obciążona jest podatkiem 19%.
Rynek pracy jest często używanym pojęciem w kontekście poszukiwania pracy. Jak można go zdefiniować? Jakim wyzwaniom obecnie podlega?
Fundacja rodzinna jest sposobem na sukcesję. Pozwala bowiem zapewnić ciągłość działania firmy. Jakie przepisy regulują działalność fundacji rodzinnej?
Kim jest senior? W jakim jest wieku? Z jakimi problemami borykają się osoby starsze i jak można im pomóc?
Kradzież szczególnie zuchwała została zdefiniowana w Kodeksie karnym. Jakie kary grożą za ten typ przestępstwa?
REKLAMA