REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Co to jest compliance?

Compliance to ważny termin w działalności wielu firm. Co oznacza? Jakie ma zalety i z jakimi wyzwaniami się wiąże?

Co oznacza compliance?

Compliance odnosi się do przestrzegania przepisów, norm, zasad etycznych i standardów wewnętrznych przez przedsiębiorstwa i organizacje. Jest to ważny element zarządzania ryzykiem i utrzymania legalności działań firmy. Głównym celem compliance jest zapewnienie, by firma działa w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz przestrzega standardów etycznych i norm branżowych.

Complance - zalety i wyzwania

Pomaga to uniknąć kar, sankcji i konsekwencji prawnych. Compliance pomaga też dentyfikować, analizować i zarządzać ryzykiem związanym z działalnością firmy, minimalizując szanse na wystąpienie potencjalnych problemów.

Z kolei przestrzeganie etycznych norm i standardów pomaga utrzymać dobrą reputację firmy w oczach klientów, pracowników, inwestorów i społeczności.

Warto też pamiętać o bezpieczeństwie danych. W dzisiejszym cyfrowym środowisku przestrzeganie regulacji dotyczących ochrony danych (np. RODO) jest kluczowe dla zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa informacji.

Ponadto w niektórych branżach istnieją regulacje dotyczące raportowania finansowego i sprawozdawczości, których przestrzeganie ma kluczowe znaczenie dla uczciwego i dokładnego przedstawiania stanu finansowego firmy.

Wdrażanie i utrzymanie skutecznych programów compliance może być kosztowne, zarówno finansowo, jak i czasowo.

Różne branże mają różne regulacje i standardy, co oznacza, że programy compliance muszą być dostosowane do specyficznych wymagań.

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA