REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Greenwashing

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak zweryfikować, czy firma jest eko? Greenwashing jest coraz powszechniejszy

Greenwashing nie jest już pojęciem obcym. Firmy coraz częściej proponują rozwiązania, które nazywają proekologicznymi. Czy jednak są takimi rzeczywiście?  Jak weryfikować te działania, by nie dać się nabić w „zieloną butelkę”?

Greenwashing

Greenwashing to praktyka marketingowa, w której firma lub organizacja celowo wprowadza w błąd konsumentów, sugerując, że jej produkty lub działania są bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska, niż w rzeczywistości. Jest to forma dezinformacji, która ma na celu zyskanie pozytywnego wizerunku i zaufania ze strony klientów, jednocześnie ukrywając faktyczny wpływ działań firmy na środowisko.

Greenwashing to powszechne zjawisko. Czy zostanie ukrócone?

Greenwashing, czyli pozorowane działania na rzecz środowiska, to domena zarówno globalnych korporacji, jak i mniejszych firm i producentów, którzy stosują dezinformację, żeby poprawić swój wizerunek. Zjawisku greenwashingu mają przeciwdziałać sankcje, które chce wprowadzić Unia Europejska.

Porównanie śladu środowiskowego opakowań: czy wybieramy zgodnie z nauką?

Jeśli zależy nam na ochronie środowiska, coraz częściej stawiamy na ekologiczne wybory, zwłaszcza w zakresie produktów codziennego użytku. Jednak, czy nasze decyzje są oparte na faktach naukowych? Jak porównać różne opakowania pod kątem wpływu na środowisko?

REKLAMA

Greenwashing ("zielone kłamstwa") - jak nie dać się oszukać? Uwaga na ekościemę

Czym jest greenwashing? Jak rozpoznać i nie dać się nabrać się na "zielone kłamstwa"? Unia Europejska szykuje nowe przepisy zwalczające praktyki greenwashing-u. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

REKLAMA