REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Immunitet

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Grzegorz Braun stracił immunitet poselski. Początek końca kariery kontrowersyjnego polityka?

Grzegorz Braun został w środę 17 stycznia 2024 r. pozbawiony immunitetu poselskiego. Sejm wyraził zgodę na pociągnięcie Brauna do odpowiedzialności karnej za siedem czynów. W razie skazania na karę pozbawienia wolności Grzegorz Braun nie tylko trafi do zakładu karnego, nie tylko przestanie być posłem, ale także nie będzie mógł kandydować w kolejnych wyborach.

Zniesienie immunitetu sędziów i posłów – projekt zmiany konstytucji złożony

Immunitet. Złożyliśmy projekty zmian m.in. konstytucji, które mają ograniczyć immunitet zarówno parlamentarzystów, jak i sędziów. Zniesiony zostanie immunitet formalny, de facto pozostawiamy wyłącznie immunitet materialny - poinformował poseł PiS Marek Ast.

Kiedy projekt zmiany konstytucji dotyczący immunitetu?

Do końca roku PiS powinno złożyć projekt zmiany konstytucji ws. zmiany zakresu immunitetu - powiedział w poniedziałek rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Immunitet

Immunitet jest instytucją prawną, polegającą na wyłączeniu określonej osoby od stosowania wobec niej wybranych przepisów prawnych. Osoba posiadająca immunitet nie musi przestrzegać przepisów, do przestrzegania których zobowiązane są pozostałe osoby.

REKLAMA

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych jest organem do spraw ochrony danych osobowych. Powołuje go i odwołuje Sejm Rzeczypospolitej Polskiej za zgodą Senatu. W zakresie wykonywania swoich zadań Generalny Inspektor podlega tylko ustawie.

Zakres immunitetu adwokackiego

Adwokat podczas i w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych korzysta z ochrony prawnej podobnie jak sędzia i prokurator.

Czym jest immunitet i kogo obejmuje w Polsce?

Immunitet chroni określoną grupę osób przed odpowiedzialnością karną a także przed zatrzymaniem i aresztowaniem. Immunitetem objęte są najważniejsze osoby w państwie.

REKLAMA

REKLAMA