REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kradzież danych

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak szybko rozpoznać kradzież swoich danych personalnych, jak się przed nią skutecznie ochronić

Jednym z głównych celów złodziei danych osobowych są informacje dotyczące rachunków bankowych, a podejrzana aktywność na koncie nierzadko świadczy o tym, że doszło do ich kradzieży.

Pracujesz jako specjalista lub menadżer? Phising na ciebie nie działa, ale czy jesteś odporny na smishing

Cyberprzestępcy, jako wytrawni spece z psychologii wiedzą, że prymitywne namawianie do kliknięcia w linki zawarte w treści e-maila czy sms na ciebie nie podziałają. Ale czujność utracisz gdy autorem wiadomości jest ktoś z infrastruktury wsparcia, z którego korzystasz na co dzień. I to jest właśnie smishing. Czy doceniasz wagę zagrożenia? Jak się skutecznie przed nim obronić?

Nowy rekord kredytów wyłudzanych na cudze dowody osobiste i paszporty. Tak źle nie było od piętnastu lat!

Skradzione i zgubione dowody osobiste lub skopiowane potajemnie z nich dane osobowe wciąż służą przestępcom do wyłudzania kredytów i pożyczek. Często na niewielkie kwoty, bo wtedy weryfikacja danych jest mniej surowa, ale za to w krótkim okresie czasu – w znacznej ilości. W jednym i drugim przypadku kwoty wyłudzeń są ogromne.

 

Cyberprzestępcy coraz częściej kradną przez aplikacje w chmurze. Jak się ustrzec?

Cyberprzestępcy próbują pozostać niezauważeni, dostarczając szkodliwe pliki lub wirusy za pośrednictwem popularnych aplikacji w chmurze. Jakich aplikacji unikać i jak ustrzec się przed kradzieżą danych?

REKLAMA

Kradzież tożsamości - zmiany w przepisach prawa 2023 r.

Prezydent podpisał ustawę mającą na celu ograniczenie niektórych skutków kradzieży tożsamości. Na czym polega kradzież tożsamości? Jak chronić się przed kradzieżą tożsamości? Gdzie zgłosić wyciek PESEL? Co zmienia się w przepisach i od kiedy?

REKLAMA

REKLAMA