REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

LGBT

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Obawy się potwierdziły. Polska najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej. Niechlubny ranking

Według najnowszych danych z rankingu "Rainbow Map" ILGA-Europe, Polska została ponownie uznana za najbardziej homofobiczny kraj w Unii Europejskiej. Informację tę przekazała Kampania Przeciw Homofobii.

Top 10 szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2024 roku. Nowy ranking

W ramach 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+, przeprowadzonej pod hasłem "Szkoła Zaufania", zebrano opinie 20 tys. osób. Po raz pierwszy wyniki zostały zaprezentowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoły, które zdobyły najwyższe miejsca, otrzymają tarcze z rysunkiem tęczy i napisem "Szkoła Zaufania".

Min. K. Kotula: Rusza Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+, który objęłam swoim matronatem!

W dniu 5 lutego 2024 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się inauguracja 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Uczniowie mogą oceniać swe szkoły na stronie Maparownosci.pl. Ministra ds. Równości Katarzyna Kotula w czasie tego wydarzenia zapewniła, że będzie wspierać inicjatywy na rzecz szkoły otwartej i równościowej. A na platformie społecznościowej X ministra Kotula wskazała, że badania pokazują jasno: ➡️ ¼ młodzieży LGBT ma silne objawy depresji, ➡️¾ młodych osób LGBT ma często myśli samobójcze, ➡️ ponad 74% nastolatków LGBT czuje osamotnienie. 

Jest już najwyższy czas na wprowadzenie związków partnerskich w Polsce

W ubiegłym tygodniu Europejski Trybunał Praw Człowieka wezwał Polskę do uregulowania kwestii związków partnerskich. Kiedy w Polsce będzie można wreszcie zalegalizować związki par jednopłciowych? 

REKLAMA

27 października w szkołach odbędzie się Tęczowy Piątek

Kolejny Tęczowy Piątek w szkołach odbędzie się 27 października, a przyświecać mu będzie hasło "Safe Space". Obchody Tęczowego Piątku planuje ponad 100 szkół z różnych miast i miejscowości w Polsce. Co będzie się działo? 

Hiszpania: nowa ustawa faworyzuje w poszukiwaniu pracy mniejszości seksualne

Obowiązująca od marca w Hiszpanii nowa ustawa o zatrudnieniu faworyzuje w poszukiwaniu pracy osoby należące do mniejszości seksualnych - zauważa w poniedziałek dziennik “La Razon”.

Minister Czarnek: nie pozwolimy, by stowarzyszenia LGBT robiły dzieciom wodę z mózgu

Nie będzie finansowania z MEiN dla żadnych stowarzyszeń LGBT, które robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw wśród młodzieży - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Nikczemność i podłość redaktorów z TVN24 jest nieprawdopodobna - stwierdził.

Kierowniczka IKEI oskarżona o dyskryminację niewinna

Kierowniczka IKEI oskarżona o dyskryminację ze względu na wyznanie jest niewinna. Zapadło orzeczenie Sądu Rejonowego w Krakowie.

REKLAMA

REKLAMA