REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Najem, Remont

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak dobrać narzędzia malarskie?


Zabierając się do malowania ścian czy sufitów, powinniśmy mieć wiedzę dotyczącą technik malarskich, stosowanych farb oraz narzędzi. Wbrew pozorom, wybór profesjonalnych przyborów malarskich jest ważny, aby przy malowaniu ścian osiągnąć zamierzony efekt.

Jak naprawić uszkodzony dach?

Uszkodzone pokrycie dachowe z gontu, papy lub blachy można naprawić pokrywając uszkodzoną powierzchnię innym, nowym materiałem dachowym. Nie musimy usuwać starego pokrycia dachowego, aby położyć nowe. Będziemy musieli sprawdzić natomiast w jakim stanie jest drewniana konstrukcja dachowa (więźba), mogły ją bowiem zniszczyć owady, nastąpić zbutwienie drewna lub też więźba mogła ulec wypaczeniu na skutek nadmiernych odkształceń.

Jak przygotować nieruchomość na sprzedaż?


Jeżeli zamierzać
sprzedaż nieruchomość powinieneś odpowiednio się do tej czynności przygotować. Ma to na celu przede wszystkim zachęcić potencjalnych nabywców do wybrania tego mieszkania oraz osiągnięcia większych korzyści finansowych.

Jaka umowa przy remoncie?

Wybierając fachowca do remontu mieszkania warto zadbać o porządną umowę, która zabezpieczy nas przed fuszerką oraz innymi przykrymi niespodziankami. W takich sytuacjach zawieramy umowę o roboty budowlane.

REKLAMA

Odmień swoją glazurę metodą „płytka na płytkę”


Planując remont kuchni czy łazienki wielu z nas zamierza wymienić płytki. Wymiana płytek ceramicznych to bardzo długi i kosztowny proces. Istnieje jednak sposób, aby znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze stosując metodę przyklejania nowej glazury na starą. Jak tego dokonać by otrzymać ten sam efekt, co w przypadku zerwania starej glazury?

Poradnik: Jak otrzymać dodatek mieszkaniowy w Irlandii?

O dodatek mogą ubiegać się prywatni najemcy, którzy nie są w stanie pokryć kosztów utrzymania mieszkania. Świadczenie jest przyznawane tylko wówczas, gdy lokal jest odpowiedni do potrzeb.

Mieszkania komunalne do zmiany

Gminy będą miały więcej swobody w decydowaniu o tym, kto zajmuje lokal komunalny, ile za niego płaci i jak często będą weryfikowane dochody takiej osoby.

Malowanie ścian i sufitów – krok po kroku

Własnoręczny remont mieszkania nie zawsze musi być trudny. Jeśli zaopatrzymy się we właściwe materiały takie jak wałki, pędzle i farby, zajmie nam to na prawdę nie wiele czasu.

REKLAMA

Drewno elewacyjne jako jeden z nowoczesnych elementów wykończeniowych

Drewno elewacyjne to jeden z najmodniejszych elementów w nowoczesnej architekturze. Ten naturalny surowiec nadaje budynkom niepowtarzalny charakter, ponadto można łączyć go innymi materiałami takimi jak szkło czy metal.

Jak w prosty sposób zmienić wygląd okien?


Okna jeden z nieodłącznych elementów w każdym domu. Ich najważniejszą funkcją jest dostarczenie światła i powietrza do wnętrza. Jednak czy tylko? Czy okna mogą również stanowić jeden z elementów wystroju? Oczywiście, że tak. Szprosy to najłatwiejszy sposób, by odświeżyć wygląd naszych okien i nadać im nowy, estetyczny wygląd.

Jakie są warunki gwarancji na dach?


Zanim zdecydujemy się na budowę nowego dachu lub wymianę starego pokrycia, warto zapoznać się z warunkami gwarancji, którą zapewnia nam producent dachu. Zakup pokrycia dachowego to duży wydatek, dlatego poza sprawdzeniem stanu technicznego dachu sprawdźmy również, co zapewnia nam taka gwarancja.

Kalkulatory pomocne podczas remontu


Patrzysz na swoje ściany i wiesz, że już czas, żeby je pomalować lub wytapetować. A przed Twoim domem warto by wykonać ogrodzenie. Jednak remonty to nie jest Twoja specjalność. Wiesz, że musisz się tym zająć, ale do końca nie wiesz jak? Malowanie ścian lub ich tapetowanie, a także wykonanie murowanego ogrodzenia nie należą do skomplikowanych czynności, możesz spróbować wykonać je samodzielnie bądź skorzystać z pomocy fachowca. Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz warto wcześniej sprawdzić, jaki będzie koszt takiego remontu i jakiej ilości materiałów będzie potrzebna.

Jaki rodzaj ścian jest w Twoim domu: działowe czy nośne?


W czasie remontu często zastanawiamy się nad powiększeniem niektórych pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że odbywa się to kosztem ścian, które te pomieszczenia oddzielają. Aby nie dopuścić do późniejszych problemów, powinniśmy najpierw sprawdzić rodzaj ścian znajdujących się w budynku.

Mozaiki – sposób na urozmaicenie wnętrza

Mozaika to nic innego jak drobnowymiarowe elementy ułożone na ścianie lub podłodze. Mogą być wykonane z różnego materiału, łączące kilka kształtów i kolorów. Można nimi wykładać całe powierzchnie ścian lub tylko fragmenty, tworząc przy tym różne wzory i obrazki. Mozaiki mogą być ceramiczne, kamienne, szklane, drewniane, a nawet metalowe.

Miejsca szczególnej uwagi podczas tapetowania

Choć tapetowanie wydaje się na pozór łatwą do przeprowadzenia pracą wykończeniową to nawet przyklejenie pasów na prostej powierzchni może często sprawiać problem. Przystępując do tapetowania pomieszczenia, należy odpowiednio przygotować powierzchnie i wymierzyć pasy tapet tak, by były dopasowane do wszelkich załamań i wycięć. To jak tapetować ściany raczej jest oczywiste dla wszystkich, ale sufity, narożniki czy różnego rodzaju wnęki mogą sprawić już problemy.

Jak i kiedy zamontować drzwi zewnętrzne?

Budujesz dom i zastanawiasz się kiedy wstawić drzwi? Prawidłowo zamontowane drzwi nie tylko ochronią nasz dom przed stratami ciepła ale i niekorzystnym działaniem wilgoci. Drzwi najlepiej zamontować tuż po zakończeniu prac mokrych wewnątrz budynku, a także już po wykonaniu elewacji.

Jak fugować płytki w sześciu krokach?



Jak poprawnie fugować płytki ceramiczne? Nie jest to trudne zadanie i można je wykonać samemu. Aby zafugować położone już płytki, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi takich jak: mieszadło, paca, gąbka oraz taśma malarska. Poniżej w kilku krokach przedstawiamy jak wykonać poprawne fugowanie.

Jak skutecznie spoinować?

Wypełnianie spoin zaprawą do fugowania lub silikonem jest jedną z ostatnich czynności, które wykonujemy nadającą powierzchni właściwy charakter. Aby uniknąć niespodzianek oraz osiągnąć wymarzony efekt należy przestrzegać kilku zasad.

Jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne, niezbędny element każdego domu. Dobrze dobrane drzwi zapewniają nam intymność i bezpieczeństwo, a ich walory estetyczne będą podkreślać charakter domu przez długie lata. Drzwi są wizytówką domu i mają duży wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze radzi Joanna Szwertfeger Specjalista ds. sprzedaży z firmy Metalkas.

Jak wynająć autokar?

W ramach umowy najmu możemy nająć autokar zarówno z załogą, jak również bez. Należy jednak zastanowić się jak skonstruować umowę.

Wynajem mieszkania - krok po kroku

Co powinniśmy wiedzieć o wynajmowaniu mieszkań? Jakie prawa mają najemcy, a jakie obowiązki? Na co zwrócić umowę przy sporządzaniu umowy i dlaczego warto być ostrożnym i skrupulatnym przy odbiorze mieszkania? Tutaj znajdziesz odpowiedź.

Za jakie nieprawidłowości odpowiada najemca?

Niekiedy zdarza się tak, że najemcy pozostawiają po sobie zdewastowane mieszkanie. Jak dochodzić odszkodowania? Za co odpowiada najemca, a co należy wliczyć do „kosztów” wynajmowania?

Jak dochodzić odszkodowania od byłego najemcy?

Po zakończeniu umowy najmu najemca powinien zwrócić rzecz w stanie niepogorszonym. Za remont zdewastowanego mieszkania będzie zatem płacił najemca.

Rodzina nie wstąpi w miejsce najemcy lokalu komunalnego

Wkrótce mieszkań komunalnych i socjalnych nie będzie można przekazywać z pokolenia na pokolenie. W razie śmierci najemcy umowa będzie wygasała.

Jakie są rodzaje okien pasywnych?

By stworzyć dom prawdziwie energooszczędny, warto zwrócić uwagę na technologię domów pasywnych. Główną rolę odgrywają w nich odpowiednio dobrane okna i drzwi. Skupiając się głównie na parametrach stolarki, zdarza się że nie zwracamy uwagi na ich estetykę. Czy słusznie?

Czym jest samowola budowlana?

Co to znaczy samowola budowlana? Czy wykonując samodzielnie remonty w domu dopuszczamy się jej? 6 sierpnia 2010 roku zaktualizowano ustawę Prawo budowlane (Dz. U. Nr 121, poz. 809, nowelizacja), z której dowiemy się czy działamy zgodnie z prawem.

Remont i przebudowa budynków na obszarze wpisanym do rejestru zabytków

Prowadzenie robót budowlanych przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków lub na obszarze wpisanym do rejestru zabytków wymaga wydania pozwolenia na prowadzenia robót przez wojewódzkiego konserwatora zabytków, jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Odśwież swoje ściany na święta


Doskonałą metodą na pozbycie się nierównych ścian są gipsowe produkty. Takie drobne prace remontowe nie wymagają dużych nakładów finansowych ani pomocy specjalistów. Warto wykorzystać wolny czas przed Świętami Wielkanocnymi i naprawić uszkodzone powierzchnie.

Czym jest katastrofa budowlana?

Katastrofą budowlaną jest niezamierzone, gwałtowne zniszczenie obiektu budowlanego lub jego części, a także konstrukcyjnych elementów rusztowań, elementów urządzeń formujących, ścianek szczelnych i obudowy wykopów.

Jakie koszty i bonusy związane są z dociepleniem budynku?

Docieplenie budynków, czyli termomodernizacja może polegać na docieplaniu ścian zewnętrznych i stropów, wymianie okien lub modernizacji systemów grzewczych. Charakter i zakres termomodernizacji, a także przewidywane koszty i bonusy związane ze zmniejszeniem zużycia energii określone są w audycie energetycznym.

Najem samochodu – piszemy umowę

Zawierając umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się przekazać najemcy samochód do używania na czas oznaczony lub nie. Z kolei najemca zobowiązuje się płacić określony czynsz.

Czym charakteryzują się farby strukturalne?

Farba strukturalna to materiał wykończeniowy łączący właściwości farby i tynku. Przy jej użyciu powierzchnia ścian zyskuje niepowtarzalną strukturę, której forma zależy od rodzaju narzędzi używanych do jej kształtowania. Ich stosowanie nie wymaga dużych umiejętności, jednak warto wiedzieć czym się charakteryzują, by łatwiej było osiągnąć zamierzony efekt.

Gdzie można stosować płytę kartonowo-gipsową, a gdzie tynk?


Zarówno tynk gipsowy, jak i płyty gipsowo-kartonowe nie nadają się do stosowania we wszystkich pomieszczeniach. Są sytuacje, gdzie tynk będzie lepszym rozwiązaniem oraz takie, gdzie nic innego nie wchodzi grę, jak tylko płyta g-k. Oba rozwiązania dają podobny efekt – gładką ścianę, ale sposoby ich przeprowadzenia znacznie się różnią.

Jakie są rodzaje balustrad?

Balustrady montowane na schodach mają za zadanie chronić przed upadkiem z dużej wysokości, a także zapewniać wygodę wchodzenia po schodach. Oprócz względów bezpieczeństwa tworzą ważny element estetyczny wnętrza domu. Balustrady najczęściej wykonuje się z metalu, drewna, betonu, cegły lub kamienia.

Jakie schody wybrać do domu jednorodzinnego?

Schody pozwalają przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami budynku i pokonywać różnice poziomów. Ich konstrukcja powinna być wytrzymała, a zarazem lekka. Schody można kształtować na kilka sposobów, a ich układ statyczny mogą stanowić różne elementy. Materiały z jakich się je wykonuje powinny być dobrane do warunków eksploatacji schodów.

Czy każda tapeta nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń?

Czasy, kiedy na rynku dostępne były tylko tapety papierowe, dawno odeszły do historii. Istnieje szeroki wybór tapet, zarówno pod względem wzorów, jak parametrów, funkcji i przeznaczenia. Przy wyborze rodzaju tapety należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj pomieszczenia, do którego tapeta ma być przeznaczona.

Co wybrać: tapety natryskowe czy tradycyjne?

Słysząc pojęcie „tapety tradycyjne”, myślimy o tapetach w rolkach, które z trudem możemy przymocować do ściany za pomocą kleju. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tapet w rolkach. Różnią się one pod względem materiałów, z jakich są wykonane oraz swoimi parametrami. Alternatywą dla tapet tradycyjnych mogą być tzw. tapety natryskowe, które nakłada się za pomocą specjalnych agregatów.

Jakie mamy rodzaje farb?

Farby służą do pokrywania powierzchni różnych materiałów w celu poprawienia lub zmiany ich wyglądu, ochrony lub konserwacji struktury. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów farb. Ich wybór powinniśmy uzależnić szczególnie od rodzaju podłoża, do jakiego mają być przeznaczone. Farby możemy podzielić w zależności od przeznaczenia, rodzaju rozpuszczalnika czy struktury.

Jakie mamy rodzaje wylewek?

Wylewka stanowi podłoże pod warstwy wykończeniowe podłogi. Najczęściej układana jest na elastycznej warstwie ocieplenia. Oprócz równej powierzchni powinna mieć odpowiednią wytrzymałość i zapewniać sztywność podłodze. Wylewki, inaczej zwane jastrychem lub szlichtą, mogą być cementowe, anhydrytowe i samopoziomujące.

Jaka alternatywa dla odwróconej hipoteki?

Nowa usługa na rynku nieruchomości – agencje nieruchomości proponują sprzedaż dużego mieszkania, a w zamian zakup dwóch, jednego do zamieszkania, drugiego – na wynajem. Takie rozwiązanie ma być alternatywą dla odwróconej hipoteki.

Jak wykupić mieszkanie od jednostki samorządu terytorialnego?

Jeżeli gmina zamierza sprzedać mieszkanie komunalnego powinna w pierwszej kolejności poinformować (na piśmie) jego najemcę (gdy ten posiada prawo pierwszeństwa w kupnie). O czym warto wiedzieć wykupując mieszkanie?

Jak eksmitować uciążliwego lokatora?

Choć ustawa o ochronie praw lokatorów, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu objęcie ich jak najszerszą ochroną, nie zapomina jednak o sąsiadach i współlokatorach, którzy muszą zmagać się z uciążliwym mieszkańcem. Co można zrobić, by eksmitować uciążliwego lokatora?

Wyburzanie ścian w mieszkaniu spółdzielczym? To nie takie proste

Czasem w trakcie remontu próbujemy różnych zabiegów by powiększyć jakiś pokój. Najprostszym na to sposobem jest wyburzenie lub przesunięcie ściany. Nie zawsze jest to jednak tak oczywiste, szczególnie, gdy mieszkamy w mieszkaniu spółdzielczym.

Jak najłatwiej zmienić charakter wnętrza?


Charakter naszemu wnętrzu nadają elementy wykończenia. Najszybciej i najłatwiej uzyskamy efekt przez zmianę barwy, faktury bądź sposobu wykonania. Efektownie odmienimy wnętrze dzięki zastosowaniu mozaikowego tynku dekoracyjnego, możemy nim ozdobić ściany, cokoły i parapety.

Jaki dach nad poddaszem użytkowym?


W nowych projektach domów, poddasze coraz częściej, jest aranżowane jako przestrzeń użytkowa. Takie rozwiązanie podyktowane jest współczesną modą. Jednak jeśli zdecydujemy się zaadaptować poddasze musimy pamiętać o tym, że pokrycie dachowe musi wtedy spełniać dodatkowe funkcje, tak by pomieszczenie było ciche i ciepłe. Co musimy uwzględnić?

Jak położyć nową podłogę na gruncie?


Jeśli mieszkasz w starym budownictwie, musisz się przygotować na remont posadzki. W starych domach korzystne jest również, abyś ocieplił podłogi. Dzięki temu zmniejszysz ucieczkę ciepła tą droga oraz będziesz mógł położyć dowolne pokrycie podłogowe.

Czy opodatkowaniu podlegają pracownicy zatrudniani w najmie

Jak zbudowana jest wykładzina dywanowa?


Wykładziny dywanowe zbudowane są z trzech warstw: runa, osnowy i podkładu. Rodzaj zastosowanego podkładu decyduje o miejscu jej przeznaczenia. Dlatego znajomość budowy wykładziny dywanowej pozwoli podjąć nam właściwą decyzję o miejscu jej montażu.

Jakie są rodzaje włókien wykładziny dywanowej?


Podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę, wygląd i jakość wykładziny dywanowej jest rodzaj zastosowanej przędzy. Obecnie co najmniej 75% wykładzin dywanowych dostępnych na polskim rynku produkuje się z włókien syntetycznych – poliamidu i polipropylenu.

Najem

Umowa najmu należy do kategorii umów nazwanych, a jej istotne postanowienia zostały określone w Kodeksie cywilnym w art. 659 – 692. Istotą najmu jest oddanie rzeczy do używania na czas oznaczony lub nieoznaczony.

REKLAMA