REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Obowiązek pracodawcy, Wypadek

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Drobna kontuzja Roberta Kubicy

Robert Kubica, pomimo młodego wieku, swoje już przeżył. Dwa lata temu wypadek (na szczęście niegroźny) na torze F1 w Kanadzie, w tamtym roku poważny wypadek podczas rajdu we Włoszech. Na niedomiar złego, teraz Kubica uległ pechowemu wypadkowi w swoim domu w Pietrasanta.

Zmiany w wydawaniu świadectwa pracy

Nastąpiły zmiany w rozporządzeniu, które reguluje sposób wydawania i prostowania świadectwa pracy. Zmiana jest konsekwencją zmiany w Kodeksie pracy, która nastąpiła w marcu 2011 roku.

Drogowy bilans po długim styczniowym weekendzie

30 osób zginęło a 394 osób zostało rannych, w 307 wypadkach drogowych. Policjanci od czwartku do niedzieli zatrzymali aż 1082 pijanych kierowców - to bilans wydłużonego styczniowego weekendu na polskich drogach.

Tragedia pierwszego dnia Dakaru

Nie na darmo rajd Dakar znany jest jako jeden z najcięższych i najniebezpieczniejszych rajdów na świecie. Już po pierwszym dniu zmagań wypadkowi ze skutkiem śmiertelnym uległ argentyński motocyklista, Jorge Boero.

REKLAMA

Co pracodawca powinien umieścić w regulaminie pracy

Treść regulaminu pracy ustala pracodawca w porozumieniu z zakładową organizacją związkową. Przepisy wskazują, że w regulaminie należy określić m.in. organizację pracy w danym zakładzie, sposób wypłaty wynagrodzenia oraz porę nocną.

Obowiązki pracodawcy czasowo delegującego pracownika za granicę

Pracodawca delegujący pracownika do pracy za granicą jest zobowiązany zwrócić mu wydatki, takie jak diety, koszty przejazdu i noclegów. W tym celu wypłaca pracownikowi zaliczkę w walucie obcej. Oprócz tego finansuje oddelegowanemu pracownikowi koszty leczenia.

Drogowy bilans po świętach

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się większości z nas z radosnym i beztroskim okresem. Niestety, co roku część kierowców nie dociera bezpiecznie do swoich rodzin. Przedstawiamy bilans podsumowujący to, co działo się na drogach przez ostatnie kilka dni.

Podsumowanie świąt na polskich drogach

W ciągu tegorocznego świątecznego weekendu na polskich drogach doszło do 301 wypadków, w których śmierć poniosły 44 osoby, a 408 zostało rannych. Wśród osób które zginęły - 19 to piesi. W ciągu tych kilku dni policjanci zatrzymali 990 nietrzeźwych kierujących.

REKLAMA

Podróż samochodem w ciąży. Czy to bezpieczne?

Czy można prowadzić auto w czasie ciąży? To pytanie zadaje sobie wiele przyszłych mam. Według specjalistów, jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, podróżowanie nie powinno sprawiać problemu. Na polskich drogach ryzyko jest dość spore, jednak jeżeli już się na to decydujemy, to warto wcześniej odpowiednio zaplanować podróż.

Ile czasu trzeba czekać na odszkodowanie?

Ubezpieczyciel sprawcy wypadku ma określony termin na wypłatę odszkodowania poszkodowanemu. Termin ten niekiedy może jednak ulec przedawnieniu

Maksymalna suma odszkodowania z OC sprawcy

Umowa ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego określa górne pułapy ubezpieczenia. Będzie to suma do jakiej odszkodowanie za sprawcę wypłaci jego ubezpieczyciel.

Czy ubezpieczyciel sprawcy wypadku może obniżyć odszkodowanie?

Poszkodowany w wypadku samochodowym może domagać się odpowiedniego odszkodowania z ubezpieczenia sprawcy. Odszkodowanie to może być jednak pomniejszone, jeżeli przyczynił się do szkody.

Ile czasu ma pracodawca na sprostowanie świadectwa pracy

Pracodawca w przypadku ustania stosunku pracy pracownika ma liczne obowiązki. Jednym z nich jest wydanie świadectwa pracy. W przypadku, kiedy pracodawca wydał świadectwo pracy zawierające błędy musi je sprostować.

Volkswagen najbezpieczniejszy według Amerykanów

Amerykańska organizacja naukowo-badawcza użyteczności publicznej Insurance Institute for Highway Safety wyróżniła Volkswagena Routana tytułem TOP SAFETY PICK.

Kolizja samochodowa ze zwierzęciem

Jak uzyskać odszkodowanie za kolizję ze zwierzęciem? Czy zależy to od oznakowania drogi? Czy kierowca musi wezwać Policję?

Czy apteczka samochodowa jest obowiązkowa?

Kierowca, który jest uczestnikiem wypadku drogowego zobowiązany jest do udzielenia pomocy osobom poszkodowanym. Czy ten obowiązek wymaga posiadania apteczki samochodowej?

Wcześniejsza emerytura dla osoby uprawnionej do renty wypadkowej

Renciści uprawnieni do renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy mają prawo do wcześniejszej emerytury. Prawo to przysługuje osobom urodzonym przed dniem 1 stycznia 1949 roku.

Pracodawca Vademecum

Kodeks pracy stanowi, że pracodawcą jest jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudniają one pracowników. Co kryje się pod tymi pojęciami? Jakie prawa i jakie obowiązki ma pracodawca zatrudniający pracowników?

Od 2012 roku pracodawca nie musi co miesiąc informować pracownika o składkach

Informacje o składkach odprowadzanych z wynagrodzenia pracownika do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia, będę od 2012 wysyłane co miesiąc tylko na życzenia pracownika.

Raport Policji: Kobiety jeżdżą lepiej od mężczyzn

Walka płci przeniosła się na drogi już wiele lat temu. Od tego czasu nie cichną dyskusje na temat umiejętności kierowców męskiej i żeńskiej części społeczeństwa. Niezależne raporty policji jednoznacznie wskazują na to, że kobiety powodują mniej wypadków.

Bezpieczeństwo pracy Vademecum

Jednym z najważniejszych obowiązków pracodawcy, ale i pracownika jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Tylko praca zgodna z zasadami bhp pozwala uniknąć wypadków w pracy i chorób zawodowych.

Oświadczenie sprawcy wypadku - WZÓR PISMA

Pobierz bezpłatny wzór pisma. W oświadczeniu sprawca wypadku uznaje swoją winę oraz wskazuje na rozmiar szkód. Służy ono dochodzeniu odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy.

30km/h w terenie zabudowanym?

Parlament Europejski przyjął uchwałę, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą między innymi, ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Co grozi za potrącenie sarny?

Jeżeli w wyniku kolizji z dzikim zwierzęciem, niezbędne okaże się jego uśmiercenie, musimy wezwać odpowiednie służby. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi bowiem kara aresztu lub grzywna do nawet 5 tysięcy złotych.

Co się dzieje, gdy sprawca zdarzenia uciekł z miejsca wypadku?

Najczęściej w razie wypadku spisujemy stosowne oświadczenie bądź wzywamy Policję. Dzięki temu w sposób prosty i szybki zostanie wypłacone odszkodowanie osobie, której się ono należy. Co jednak, gdy sprawca wypadku ucieknie, zostawiając nas z rozbitym pojazdem?

Czym jest oświadczenie powypadkowe i jakie ma znaczenie?

Podczas wypadku, kiedy towarzyszy nam silny stres często zapominamy o spisaniu istotnego w procesie likwidacji szkody oświadczenia powypadkowego. Jego brak często prowadzi do wydłużenia procesu likwidacji szkody.

Ucieczka sprawcy kolizji – jak uzyskać odszkodowanie?

Podczas wakacyjnych podróży samochodem jesteśmy szczególnie narażeni na przypadkową stłuczkę. Często zdarza się niestety, że jej sprawca ucieka z miejsca wypadku, a nam – poszkodowanym – nie udaje się spisać numeru rejestracyjnego pojazdu, który spowodował uszkodzenia naszego auta. Co zatem zrobić, aby uzyskać odszkodowanie?

Czy polskie ubezpieczenie OC będzie ważne za granica? Jakie ubezpieczenie wykupić przed wyjazdem za granice?

Niemal we wszystkich krajach Europy obowiązkowe jest posiadanie polisy OC oraz dowodu rejestracyjnego, z pieczątką potwierdzającą ważne badania techniczne. To oznacza, że polskie OC to wszystko czego potrzebujemy. Są jednak wyjątki - a im dalej na wschód tym możemy mieć więcej problemów...

Symbole: źródło cennej wiedzy o samochodzie

Liczba sposobów na weryfikację bezwypadkowej przeszłości pojazdów jest ogromna. Zaskakująco dużo mogą powiedzieć niepozorne naklejki na karoserii oraz symbole na szybach i elementach.

Jazda na lekach a bezpieczeństwo

Miliony kierowców codziennie przemieszczają się po polskich drogach. Część z nich jest alergikami, inni są przeziębieni, a jeszcze inni wspomagają swoją wytrzymałość lekami z guaraną. Czy wsiadanie za kierownicę po zażyciu leków jest bezpieczne?

Kiedy i jak można wyrejestrować pojazd?

Wyrejestrowanie pojazdu jest możliwe wyłącznie w przypadkach przewidzianych ustawą o ruchu drogowym. Kiedy można tego dokonać? Jakie dokumenty należy złożyć?

Długi weekend w statystykach

71 osób zginęło, a 650 zostało rannych – to bilans 525 wypadków, do których doszło na polskich drogach podczas długiego weekendu czerwcowego. Policjanci zatrzymali aż 2794 nietrzeźwych kierowców.Te statystyki pokazują, że nadal, mimo apeli, nie kierujemy się na drodze zdrowym rozsądkiem. To zbyt duża liczba wypadków, osób zabitych, rannych. Polakom wydaje się, że są dobrymi kierowcami, ale tak nie jest, jeśli prędkość, brawura zwyciężają nad zdrowym rozsądkiem.

71 zabitych, 650 rannych: bilans długiego weekendu na drogach

71 osób zginęło, a 650 zostało rannych. To bilans 525 wypadków, do których doszło na polskich drogach podczas długiego czerwcowego weekendu. Policjanci zatrzymali aż 2794 nietrzeźwych kierowców.

Napoje dla pracowników w czasie upałów

Pracodawca ma obowiązek zapewnić bezpłatnie pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych, odpowiednie posiłki i napoje. Ma to szczególne znaczenie w upalne dni.

Obowiązki pracodawcy w związku z wysokimi temperaturami

W okresie lata pracodawcy powinni być szczególnie uważni na warunki, w jakich pracują ich pracownicy. Praca w upalne dni niesie za sobą wiele obowiązków ciążących na pracodawcach.

Czy można skrócić czas pracy pracowników w upalne dni

Pracodawca musi w upalne dni zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy. Między innym musi zapewni napoje i odpowiednią wentylację pomieszczeń pracy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pracodawca skrócił pracownikom czas pracy.

Czołowe zderzenie autobusu na drodze krajowej nr 92

Do czołowego zderzenia autobusu z samochodem marki BMW doszło na drodze krajowej nr 92 w Wielkopolsce. Jedna osoba nie żyje a kilka zostało ciężko rannych.

Odszkodowanie dla żony i dzieci zmarłego

Od kilku lat członkowie najbliższej rodziny zmarłego mogą domagać się odszkodowania za śmierć ojca, czy męża. Zadośćuczynienie przysługuje każdemu z osobna.

Obniżenie odszkodowania z powodu przyczynienia się

Wysokość odszkodowania lub zadośćuczynienia zależy również od tego w jakim stopniu za spowodowanie zdarzenia odpowiada sam poszkodowany.

Tragiczny wypadek w Łódzkiem: Bus zderzył się z ciężarówką, osiem osób nie żyje

Z najnowszych informacji wynika, że osiem osób zginęło, a dziewięć zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło około godziny 6 rano w województwie łódzkim. Wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 8 w Chrzczonowicach.

10 procent potencjalnych zabójców czyli samochodowe zwyczaje Polaków

Aż 10 procent badanych kierowców porusza się w terenie zabudowanym z prędkością 120-160 km/h wynika z „Raportu przekroczeń prędkości” przygotowanego przez spółkę DSG

Co można wliczyć do odszkodowania?

Odszkodowanie stanowi wartość majątkową, będącą kompensacją szkód, które ponieśliśmy w związku z określonym zdarzeniem. Jakie szkody związane z wypadkiem mogą zostać wliczone do odszkodowania?

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych w Polsce

Według raportu Najwyższej Izby Kontroli główną przyczyną wypadków drogowych w Polsce są zły stan techniczny dróg i złe metody szkolenia kierowców. Liczba ofiar śmiertelnych w Polsce jest dwa razy większa niż w Unii Europejskiej.

Włącz się w Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa na drogach

Od 30 maja 2011 rusza kolejna edycja Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa. Na specjalnej stronie www można zadeklarować bezpieczną jazdę i przyczynić się do powodzenia akcji "Weekend bez ofiar".

Zderzenie czołowe: jak go bezpiecznie uniknąć?

Zderzenie czołowe dwóch pojazdów jest najniebezpieczniejszym drogowym wypadkiem.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Litwie?

Podróżowanie na Litwę jest ułatwione ze względu na jej przynależność do strefy Schengen. Warto dowiedzieć się więcej o naszym wschodni sąsiedzie w kwestii przepisów drogowych, ponieważ ta wiedza może posłużyć nam jako materiał do pasjonującej wycieczki objazdowej po tym kraju.

Co Polacy myślą o obowiązku jazdy na światłach przez cały rok? Analiza eksperta ITS

Badania opinii społecznej dotyczące obowiązku jazdy na światłach przez cały rok zostały zrealizowane przez Pracownię Badań Społecznych GfK Polonia w ramach badań cykliczne przeprowadzanych co 2 tygodnie na reprezentatywnej grupie Polaków od 15 roku życia.

Czy dzięki obowiązkowi jazdy na światłach przez cały rok Polskie drogi są bezpieczniejsze? Pełna analiza eksperta ITS

Jazda z włączonymi światłami w dzień jest od wielu lat przedmiotem licznych prac badawczych i dyskusji. Instytut Transportu Samochodowego dokonał analizy danych statystycznych w tej sprawie.

Nieudzielanie pomocy ofiarom wypadku

Kierujący pojazdem lub inny uczestnik wypadku mają obowiązek udzielić pomocy ofiarom. Nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku jest wykroczeniem, karanym grzywną lub karą aresztu.

Statystyki policyjne: w kwietniu odnotowano prawie 11 tysięcy wypadków

W kwietniu 2011 na polskich drogach zginęło 290 osób, a 3733 zostały ranne. Liczba wypadków w porównaniu z kwietniem 2010 roku zwiększyła się.

REKLAMA