REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

OFE, Ubezpieczenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Uczeń z Ukrainy a szkolne ubezpieczenie NNW

W rozpoczynającym się za chwilę roku szkolnym sporą grupę uczniów będą stanowiły ukraińskie dzieci przebywające w Polsce. Szkoły jak co roku będą przypominały o ubezpieczeniach NNW dla uczniów. Taka sytuacja wzbudza wątpliwości rodziców nieposiadających polskiego obywatelstwa. Chodzi między innymi o to, czy szkolna polisa NNW jest obowiązkowa. Kolejne pytanie dotyczy możliwości objęcia ukraińskiego ucznia standardową ochroną. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl postanowili rozwiać wątpliwości dotyczące szkolnego NNW dla uczniów nieposiadających polskiego obywatelstwa.

Ubezpieczenie NNW dzieci w szkole i na zajęciach dodatkowych

Jak podaje resort edukacji, na terenie placówek oświatowych dochodzi nawet do 60 tys. wypadków każdego roku. Są to m.in. złamania, skręcenia czy zwichnięcia. Ale dziecko pozostaje aktywne nie tylko w szkole i w trakcie roku szkolnego. Z jednej strony to bardzo dobre dla jego zdrowia, jednocześnie zwiększa jednak ryzyko wypadków. Zdarzają się one przez cały rok: latem - podczas wakacyjnych zabaw i uprawiania sportów na powietrzu, a zimą na nartach, sankach czy podczas innych sezonowych atrakcji. Zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie, zapewniające dziecku szerszą ochronę, staje się kluczowe dla coraz większej liczby rodziców.

Odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu to nie tylko wydatki na jego naprawę - wyrok Sądu Najwyższego

Odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu to nie tylko kwota wydatków poniesionych na jego naprawę, ale też równowartość hipotetycznie określonych kosztów przywrócenia pojazdu do stanu poprzedniego - orzekł Sąd Najwyższy, uwzględniając skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego.

Polisa dla auta elektrycznego

AC jest szczególnie ważne dla samochodów elektrycznych. Na co zwrócić uwagę?

REKLAMA

Wzrost cen materiałów budowlanych i mieszkań, a wartość ubezpieczenia domu - w przypadku szkód ubezpieczenie może nie wystarczyć

Ceny materiałów budowlanych i mieszkań poszybowały. Eksperci Wiener wyliczyli, że produkty potrzebne przy generalnym remoncie łazienki wzrosły w ciągu 3,5 roku o prawie 10 tys. zł. To oznacza, że w razie ewentualnych szkód w mieszkaniu, ubezpieczenie wykupione kilka lat temu nie pokryje w pełni kosztów remontu. Tzw. luka ubezpieczeniowa stanowi realny problem - tylko 1/3 Polaków wie, ile może kosztować przywrócenie mieszkania do poprzedniego stanu na przykład po pożarze lub kradzieży – wynika z badania firmy Wiener.

Auto zastępcze na czas naprawy? Tak! Tylko aut może brakować...

Auto zastępcze na czas naprawy staje się rynkowym standardem. I choć kierowcy chętnie korzystają z tej opcji, firmy realizujące wynajmy mają problem.

Ubezpieczenia nieruchomości drożeją

W pierwszym półroczu 2022 roku stawki ubezpieczeń nieruchomości podrożały w każdym województwie. Czy można uciec przed inflacją?

„Ubezpieczenia pomostowe” do zmiany?

Ustawodawca dostrzegł, że cel dla którego banki uzasadniają pobieranie „ubezpieczenia pomostowego” czy ogólnie nazywając koszty zabezpieczenia, jest czysto teoretyczny, a zakładane przez bank ryzyko nie ziszcza się.

REKLAMA

Opóźniony lot, a ubezpieczenie turystyczne

Opóźniony lot to obecnie częsta sytuacja na europejskich lotniskach w związku z panującym na nich chaosem. Powodem są m.in. strajki i brak personelu. To powoduje problemy turystów, którzy po dwóch latach zastoju w turystyce, wywołanego pandemią COVID-19, tłumnie wrócili do podróżowania. Media prawie codziennie donoszą o osobach koczujących na lotniskach. W sytuacji, kiedy lot znacznie się opóźni albo bagaż nie dotrze na czas, podróżny, który jest chroniony polisą turystyczną, może się ubiegać o dodatkowe odszkodowanie z tego tytułu.

Od piątku towarzystwa ubezpieczeniowe mają dostęp do danych o mandatach i punktach karnych

Od piątku towarzystwa ubezpieczeniowe mają dostęp do bazy CEPiK i mogą uzależniać wysokość stawki ubezpieczeniowej m.in. od liczby punktów karnych, jaką posiada ubezpieczający. Zmiany są efektem znowelizowanego Prawa o ruchu drogowym, którego przepisy w większości weszły w życie z początkiem roku.

Wznowienie działalności ubezpieczeniowej dla przedsiębiorców na terenie Ukrainy

Polskie firmy ponownie mogą ubezpieczać w KUKE (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych) sprzedaż na rynek ukraiński dóbr i usług, które nie są objęte moratorium płatniczym

Ukraińcy w Polsce a ubezpieczenie samochodu i... nie tylko

Ukraińcy w Polsce a ubezpieczenie samochodu i... nie tylko. Co warto wiedzieć? Oto pięć podstawowych pytań, na które poznaliśmy odpowiedź.

Dalszy wzrost liczby szkód katastroficznych w 2022 r.?

Zdaniem przedstawicieli branży ubezpieczeniowej ten rok może przynieść dalszy wzrost liczby szkód katastroficznych. Coraz częstsze doniesienia o zniszczeniach spowodowanych złą pogodą prowadzą do wzrostu zainteresowania ubezpieczeniami mienia.

Jakie polisy przydadzą się na majówkę?

Przed majówką wzrasta zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi. Jakie polisy warto wybrać w tym okresie?

Ubezpieczenie roweru - ile kosztuje?

Coraz więcej cyklistów wyjeżdża na ulice. Rowery są jednak w dalszym ciągu cennym łupem dla złodziei. Co bierze się pod uwagę w przypadku ubezpieczenia?

LUX MED uruchamia pierwsze Oddziały Pomocy Doraźnej. Mają odgrywać coraz ważniejszą rolę w prywatnych szpitalach

Oddziały Pomocy Doraźnej to wciąż rzadkość w szpitalnictwie prywatnym, dotąd nastawionym na leczenie planowe. Jednak w kolejnych latach to będzie się zmieniać. To odpowiedź na potrzeby Polaków, którzy sygnalizują potrzebę lepszej i bardziej skoordynowanej opieki. Obecnie blisko 70 proc. osób jest niezadowolonych z funkcjonowania opieki zdrowotnej, dlatego coraz więcej z nich decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Banki będą musiały zwracać kwoty za dodatkowe ubezpieczenie kredytu hipotecznego do czasu wpisu hipoteki – MS przygotowało projekt nowelizacji

Obecne rozwiązania prawna umożliwiają bankom pobieranie wyższego ubezpieczenia od czasu zawarcia umowy kredytu hipotecznego do wpisu hipoteki do księgi wieczystej i jej nie zwracają. A to trwa nawet około roku.

Ferie na stoku i nie tylko - jak nie przepłacić za ubezpieczenie?

Ferie to szczyt sezonu sportów zimowych, dlatego ruszając na stoki oprócz polisy turystycznej, warto mieć także ubezpieczenie bagażu. Jaki jest koszt polisy? Co w przypadku wyjazdu do ciepłych krajów np. do Chorwacji?

Ubezpieczenie dla księgowych i biur rachunkowych

Zmiany w podatkowo-składkowe w ramach programu rządowego Polski Ład, jakie weszły w życie od początku 2022 roku spowodowały liczne wątpliwości odnośnie prawidłowości rozliczeń podatkowych. Ewentualne błędy i odpowiedzialność karno-skarbowa księgowych, będą pojawiać się przez najbliższe miesiące, ale także nawet dopiero za kilka lat. To budzi niepokój księgowych, którzy szukając zabezpieczenia przed takim ryzykiem, mogą skorzystać z ubezpieczenia ochrony karno-skarbowej (czy prawno-podatkowej). Systematycznie wzrasta liczba zapytań o taką ochronę. Dziś to różnica, która oscyluje w okolicach 60% w porównaniu z II kwartałem 2021 r.

Wyjazd na narty - o jakim ubezpieczeniu warto pamiętać?

Wybierając się w ferie na narty do Włoch, trzeba pamiętać o nowym obowiązku posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Co z kartą EKUZ?

Czy dziecko może dostać dwa odszkodowania po wypadku w ferie?

Świadczenie ze szkolnej polisy nie wyklucza drugiego odszkodowania za ten sam uraz, tyle że z innego ubezpieczenia, np. NNW w polisie turystycznej.

Black Friday i inflacja powodem niedoubezpieczenia

Czym jest niedoubezpieczenie? Jak wpływa na nie inflacja? O czym warto pamiętać przed Black Friday?

Ubezpieczenia rolnicze - obowiązkowe i dobrowolne

Ubezpieczenia rolnicze. Towarzystwa ubezpieczeniowe obserwują rosnące zainteresowanie polisami wśród rolników. Do obowiązkowych ubezpieczeń rolnych, czyli budynków, upraw, jeśli pobiera się na nie dopłaty bezpośrednie, oraz OC, rolnicy coraz częściej wykupują też ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, ochronę mienia np. na wypadek katastrof naturalnych oraz ubezpieczenie zwierząt od ognia i innych zdarzeń losowych. – Obserwujemy z roku na rok wzrost wielkości składki w okolicach 10–15 proc. – wylicza Andrzej Paduszyński z Compensy. Ubezpieczyciele dopasowują swoją ofertę do potrzeb rolników, m.in. łącząc polisy obowiązkowe z dobrowolnymi.

Ubezpieczenie samochodu, czyli jesień bez poślizgu

Ubezpieczenie samochodu ma szereg zadań. Chroni kierowcę przed skutkami odpowiedzialności i zdarzenia, ale też chroni jego mienie.

Wymiana jednej opony? Ubezpieczyciel musi zapłacić za dwie

Wymiana jednej opony? To częsta propozycja w przypadku polis na ogumienie. Takie rozwiązanie nie ma sensu z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Pijany kierowca zwraca pieniądze ubezpieczycielowi

Pijany kierowca a ubezpieczenie. Poszkodowani przez pijanych kierowców dostaną pieniądze z obowiązkowego ubezpieczenia OC, ale sprawca wypadku zwróci wartość odszkodowania ubezpieczycielowi. Tak mówi polskie prawo.

Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci

Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci. Po przedłużonym lockdownie i związanych z pandemią obostrzeniach zbliżające się lato 2021 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów od kilku lat. Mimo że w ubiegłym roku zmuszeni byliśmy zmienić wiele wakacyjnych planów podróży (według badań CBOS zrobiła to ponad jedna trzecia z nas[1]), część rodaków wybrała się na wypoczynek – w kraju lub za granicą. Spora część z nas urlop planuje również w nadchodzących miesiącach. Czy jesteśmy teraz skłonni bardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdów i jakie mamy w tym zakresie priorytety?

Stawki dla warsztatów naprawczych niezmienne od lat

Stawki dla warsztatów naprawczych za roboczogodzinę nie były podnoszone od lat. Czy ta sytuacja może odbić się na klientach?

Wakacje 2021 – ubezpieczenie, o co zadbać przed podróżą?

Wakacje 2021 – ubezpieczenie. Czas urlopu i wspólnych rodzinnych wyjazdów to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Mimo iż w 2020 r. pandemia zmieniła wiele wakacyjnych podróży (według badań CBOS ponad jedna trzecia badanych musiała w zeszłym roku zweryfikować swoje plany [1]), wielu z nas wybrało się na wymarzony urlop i planuje go również na zbliżające się lato. Niestety nie każdemu okres wakacji kojarzy się z rajskimi wspomnieniami i chwilami odpoczynku. Czasami wizji podróży towarzyszy ogromy stres. Co więc możemy zrobić, by przy następnym wyjeździe zmaksymalizować płynącą z niego przyjemność oraz ograniczyć ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek?

Majówka - czego unikać? [ranking szkód]

Majówka wyróżnia się większą ilością zgłaszanych szkód. Co może się przytrafić podczas długiego weekendu?

Ograniczenia w działalności hoteli a obowiązki likwidacyjne

Ograniczenia w działalności hoteli mogą utrudnić ubezpieczycielom wykonywanie obowiązków likwidacyjnych. Dlaczego?

Jak sprawdzić do kiedy jest ważna polisa OC?

Jak sprawdzić do kiedy jest ważna polisa OC? To niezwykle proste. I wiedza ta może się przydać nie tylko podczas zakupu auta, ale też w czasie kolizji.

Jak Polak wybiera ubezpieczenie? Fakty i mity

Wybierając ubezpieczenie pojazdu możemy natknąć się na wiele opcji pakietowych, zawierających rozwiązania, których zadaniem jest zabezpieczenie nas na wypadek różnych nieprzyjemnych sytuacji. Pakiet asisstance, ubezpieczenie na wypadek rozbicia szyby czy może dodatkowe zabezpieczenie podczas wakacji? Opcji jest wiele i czasami ciężko stwierdzić, co będzie nam tak naprawdę potrzebne. Ale czy Polacy są w ogóle zainteresowani usługami dodatkowymi?

OC krótkoterminowe: do czego służy i ile kosztuje?

OC krótkoterminowe to pojęcie świetnie znane wśród kupujących auto sprowadzone z zagranicy. Co oznacza, ile kosztuje OC na miesiąc i co daje?

Ubezpieczenie komisowe: co musisz o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie komisowe: kiedy jest wydawane, ile kosztuje i przez jaki czas obowiązuje? Dziś opowiemy czym jest OC krótkoterminowe.

Czy komornik może zająć odszkodowanie?

Czy komornik może zająć odszkodowanie? Sprawdzamy jak wyglądają przepisy w przypadku zajęć ubezpieczeń na życie i odszkodowań z OC.

Ugoda z ubezpieczycielem. Okazja czy poważny problem?

Ugoda z ubezpieczycielem zawarta telefonicznie przyspiesza likwidację szkody. Niestety też może zamknąć drogę do dochodzenia dalszych roszczeń!

Kto powinien ubezpieczyć pojazd w leasingu?

Kto powinien ubezpieczyć samochód - firma leasingowa, leasingobiorca czy też bezpośrednio użytkownik samochodu? Na czyj rachunek taka umowa powinna zostać zawarta? Przy udzielaniu odpowiedzi na tak postawione pytania należy uwzględnić przede wszystkim to, czyje ryzyko ma być ubezpieczone.

Ubezpieczenie AC: co z autami o nietypowym przeznaczeniu?

Ubezpieczenie AC daje ochronę, ale i wymaga. Jeździsz swoim autem lub motocyklem po torze? Powiedz o tym ubezpieczycielowi.

Nowy samochód to ponad 2,5 roku pracy przeciętnego Polaka!

32 średnie, miesięczne pensji - tyle statystyczny Kowalski musi przeznaczyć na zakup nowego samochodu.

Ubezpieczenia mieszkania lub domu - o czym trzeba pamiętać

Ubezpieczając dom lub mieszkanie właściciele nie zawsze kupują ubezpieczenie z właściwym zakresem ochrony. Jak nie popełnić błędów przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Jak dostosować wysokość składki do faktycznej wartości nieruchomości i ubezpieczanego mienia?

Gefion - to jeszcze nie koniec problemów?

Wielu polskich kierowców nadal posiada polisy OC z firmy Gefion. Niedawne wydarzenia nieco skomplikowały sytuację takich właścicieli pojazdów. O czym muszą pamiętać osoby z OC w Gefionie?

Dlaczego warto ubezpieczyć dom, szczególnie jesienią?

Dom – nasze marzenie o „własnym kącie”, które nierzadko realizujemy na kredyt, to miejsce, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie. Jednak ten spokój może zostać zachwiany zdarzeniami, które trudno przewidzieć i na które, niestety, nie mamy wpływu. A jesienią ich nie brakuje: intensywne opady deszczu, które szybko mogą zmienić się w powódź, pożary wywołane uderzeniem pioruna, silne wiatry, a nawet trąby powietrzne. Pogoda także w naszej szerokości geograficznej staje się coraz bardziej nieprzewidywalna i przez niespodziewane działanie sił natury możemy stracić dobytek życia. Nie zawsze udaje się uchronić przed takimi zdarzeniami, ale możemy z pewnością zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami takich sytuacji. Dlatego warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie domu. Jak wybrać polisę? Czy składka ubezpieczenia musi być wysoka? Na te pytania odpowiadają eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

Ubezpieczenie dochodu – rozwiązanie na czas kryzysu

Pandemia radykalnie zmieniła nasze postrzeganie stabilności pracy i osiąganych dochodów. Zwłaszcza kredytobiorcom znane są ubezpieczenia od utraty pracy, ale kto słyszał wcześniej o ubezpieczeniu od utraty dochodu? Taką ochronę wykupywali dotąd głównie przedstawiciele wolnych zawodów, ale niewykluczone, że już niedługo pracodawcy będą ją oferować w ramach benefitów pozapłacowych.

Błędów księgowych czasem nie można uniknąć, ale można się ubezpieczyć od ich skutków

Nieustanne zmiany podatkowe powodują sporo zamieszania w przedsiębiorstwach i jednostkach budżetowych będących podatnikami podatku VAT lub zobowiązanych do raportowania schematów podatkowych. Przepisy podatkowe potrafią budzić wątpliwości i wiążą się z rosnącą liczbą obowiązków po stronie podatnika, z którymi wiąże się ryzyko jego błędu.

Spółka leasingowa oferująca ubezpieczenia - czy zawsze musi być agentem?

Czy spółka leasingowa zawsze musi być agentem, aby oferować ubezpieczenia? Co z osobami pracującymi dla spółki leasingowej?

Polisy szkolne a ochrona na wypadek COVID-19 - analiza Rzecznika Finansowego

Rzecznik Finansowy przeanalizował ubezpieczenia szkolne. W większości przypadków ochrona na wypadek COVID-19 nie jest udzielana albo nie jest to precyzyjnie określone.

Kto odpowie za zalanie mieszkania?

Zalania mieszkań podczas wakacyjnej nieobecności są szczególnie kosztowne. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl wyjaśniają, kto w praktyce może odpowiadać za takie „zalaniowe” szkody.

Karambol - jak działa ubezpieczenie OC?

Szkody związane z karambolem mogą sięgnąć nawet kilkaset tysięcy złotych. Na jakich zasadach ubezpieczyciele odpowiadają za takie zniszczenia?

Sądy orzekają nieważność polisolokat

Wyrokiem z 26 maja 2020 r. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał za nieważną umowę ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartą pomiędzy powodem a jednym z towarzystw ubezpieczeniowych (sygn. akt XXV C 725/17).

REKLAMA