REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie NNW dzieci w szkole i na zajęciach dodatkowych

Czy warto ubezpieczać dzieci? Ubezpieczenie NNW
Czy warto ubezpieczać dzieci? Ubezpieczenie NNW
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jak podaje resort edukacji, na terenie placówek oświatowych dochodzi nawet do 60 tys. wypadków każdego roku. Są to m.in. złamania, skręcenia czy zwichnięcia. Ale dziecko pozostaje aktywne nie tylko w szkole i w trakcie roku szkolnego. Z jednej strony to bardzo dobre dla jego zdrowia, jednocześnie zwiększa jednak ryzyko wypadków. Zdarzają się one przez cały rok: latem - podczas wakacyjnych zabaw i uprawiania sportów na powietrzu, a zimą na nartach, sankach czy podczas innych sezonowych atrakcji. Zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie, zapewniające dziecku szerszą ochronę, staje się kluczowe dla coraz większej liczby rodziców.

Ubezpieczenie NNW dla ucznia w szkole

REKLAMA

Wypadki, które zdarzają się na terenie szkoły, często są niegroźne. Jednak, jak zwykło się mówić, „lepiej dmuchać na zimne”. Wielu rodziców, dla spokoju i finansowej ochrony, decyduje się na zakup dziecku ubezpieczenia NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Najłatwiej skorzystać z niego przystępując do umowy ubezpieczenia grupowego, oferowanego praktycznie w każdej placówce oświatowej. Warto jednak podkreślić, że przystąpienie do ubezpieczenia grupowego nie jest obowiązkowe i rodzic nie musi wybierać polisy oferowanej przez szkołę. Zanim podejmiemy decyzję należy sprawdzić czy jest ona wystarczająca aby spełnić potrzeby i oczekiwania w zakresie ochrony ubezpieczeniowej.

REKLAMA

Rodzice coraz chętniej decydują się na samodzielne opłacenie dziecku ubezpieczenia NNW. Indywidualny wybór daje większą możliwość dopasowania polisy do konkretnych aktywności dziecka oraz potrzeb i możliwości finansowych rodziców.

REKLAMA

Ubezpieczenie dzieci jest szalenie ważne dla rodziców. Doskonale wiemy, jak niebezpieczne potrafi być bieganie po szkolnych korytarzach i jakie wypadki mogą zdarzać się np. podczas zajęć gimnastycznych. Dzieci spędzają mnóstwo czasu w szkołach, co zwiększa ryzyko nieszczęśliwego wypadku oraz nieprzewidzianych pomysłów, które często kończą się przykrymi incydentami. Najwięcej zgłoszeń notujemy z powodu złamań i urazów kończyn. Dotyczy to aktywności na lekcjach wychowania fizycznego, ale również w czasie wolnym - na placu zabaw czy podczas jazdy na rolkach, rowerze lub skoków na trampolinach – mówi Elżbieta Woźniak-Sitek z Departamentu Likwidacji Szkód w TUZ Ubezpieczenia.

Założeniem polisy NNW jest ochrona finansowa skutków nieszczęśliwego zdarzenia. W zależności od wybranego pakietu, może chronić dziecko nawet przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok, w kraju i na całym świecie. Ubezpieczyciele zwykle proponują ochronę wszędzie – w szkole i podczas nauki zdalnej, a także poza godzinami lekcyjnymi – w domu, podczas zajęć sportowych, a nawet na wakacjach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Należy pamiętać, że dzieci i młodzież uczęszczają również na zajęcia dodatkowe i różnego rodzaju praktyki sportowe, gdzie zdarzają się wypadki w postaci urazów kończyn lub innych części ciała. Często spotykaną szkodą jest zgłaszanie wybitych zębów, których leczenie jest kosztowne i długotrwałe, szczególnie, że nie zawsze jest możliwość dostania się do publicznego lekarza „od ręki” oraz nie wszystkie badania, zabiegi czy rehabilitacje są refundowane. Widząc zapotrzebowanie rodziców oferujemy ubezpieczenie szkolne, który pozwala chronić dzieci również w trakcie sportów wyczynowych – podsumowuje Elżbieta Woźniak-Sitek.

Jaka polisa dla dziecka?

Podejmując decyzję o wyborze ubezpieczenia NNW dla dziecka, warto aby rodzice zwrócili uwagę na liczbę i rodzaj świadczeń, które obejmuje polisa, tak aby przy ewentualnym wypadku nie było wątpliwości co do wypłaty odszkodowania. Najczęściej polisy obejmują wypłatę świadczenia za: pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby, pogryzienia przez psa, kleszcza, pokąsania czy użądlenia, trwały uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zwrot kosztów rehabilitacji, zwrot kosztów leczenia, w tym odbudowę zęba stałego, zwrot kosztów zakupu, wypożyczenia, naprawy przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, oparzenia, zatrucia pokarmowe, wstrząśnienia mózgu i wiele innych.

Przed zakupem odpowiedniego ubezpieczenia warto też zwrócić uwagę na czas likwidacji szkód deklarowany przez ubezpieczyciela, aby nie czekać długo na wypłatę świadczenia, kiedy trzeba zapłacić za leczenie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zasiłek i dodatek dla samotnej matki 2024

  Samotna matka w 2024 roku może wnioskować o zasiłek rodzinny i dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka. Jakie jest kryterium dochodowe? Jak złożyć wniosek o jakie dokumenty załączyć? Czy alimenty mają wpływ na przyznanie dodatku?

  Komunikat Policji: Od 25 lutego rolnicy na miesiąc zablokują autostradę. W obu kierunkach. Tym razem od strony Niemiec

  Komunikat Policji Od 25 lutego 2024 roku do 20 marca 2024 roku zarówno na autostradzie A2 w obydwu kierunkach oraz na terenie Słubic będą utrudnienia w ruchu drogowym. Zgodnie z otrzymaną informacją autostrada A2, a tym samym wyjazd i wjazd do Niemiec na wszystkich pasach będzie całkowicie zablokowany. Korzystajcie z tras alternatywnych.

  Zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce. MRPiPS: nie ma przyzwolenia społecznego, nie są prowadzone prace

  Brak jest przyzwolenia społecznego w zakresie realizacji postulatu zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce. Dlatego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie prowadzi żadnych prac w tym zakresie. Obecnie rząd nie prowadzi prac dotyczących wyliczenia, jak zmieniłaby się średnia wysokość emerytur dla kobiet w przypadku zrównania wieku emerytalnego dla obu płci. Jednocześnie zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn jest zgodne z Konstytucją RP, regulacjami Międzynarodowej Organizacji Pracy i dyrektywami UE. Takie informacje zostały przekazane w odpowiedzi na interpelację poselską z 22 lutego 2024 r., której udzieliła Aleksandra Gajewska, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  W Warszawie sędzia zakwestionowała działania A. Bodnara. Czy prokuratorzy będą mogli skutecznie ścigać przestępców?

  Do sądów karnych wkroczył chaos. Dowodem na to jest zwrócenie prokuraturze przez Sąd Apelacyjny w Warszawie wniosku o przedłużenie aresztu tymczasowego. Decyzja sądu nie dotyczy polityki, ale ma źródło w polityce.

  REKLAMA

  Czy syn byłego prezesa Orlenu postąpił rozsądnie, czyli fundacja rodzinna okiem potencjalnego beneficjenta

  W ostatnim czasie głośno było o założeniu fundacji rodzinnej przez byłego prezesa Orlenu – w szczególności w kontekście przekazania do fundacji majątku przez jego syna. Zostawiając z boku politykę, jest to na pewno ciekawy przyczynek do rozważań o tym, czy takie działanie jest dopuszczalne i w jakikolwiek sposób opłacalne – a szerzej do dyskusji o roli beneficjenta.

  PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych)

  Polska, podobnie jak wiele innych krajów, podejmuje działania mające na celu wsparcie i integrację osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jedną z kluczowych instytucji w tym obszarze jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powszechnie znany jako PFRON.

  Do końca sierpnia na konta nauczycieli trafi o ok. 700 zł więcej. Wysokość świadczenia mocno w górę.

  W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 r. do ustalania odpisu na ZFŚS dla nauczycieli stosuje się kwotę bazową w wysokości 5176,02 zł. Natomiast podstawą do obliczenia wysokości odpisu dla pozostałych pracowników jest kwota 6445,71 zł.

  137 mld euro, (600 mld zł) na polskie KPO będzie odblokowane w przyszłym tygodniu. D. Tusk: góra pieniędzy. Pierwsze szybkie płatności (ok. 1,5 mld euro) dla rolników

  W oparciu o uruchomione reformy, w następnym tygodniu kolegium komisarzy wyjdzie z dwoma decyzjami ws. funduszy europejskich, które teraz są zablokowane dla Polski. Te decyzje uwolnią do 137 mld euro dla Polski z Funduszu Odbudowy i funduszy spójności - poinformowała 23 lutego 2023 r. podczas konferencji w Warszawie przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

  REKLAMA

  Jak w 2024 r. odbywa się kwalifikacja wojskowa dla rocznika 2005 [na przykładzie Rzeszowa]? Kto? Jakie dokumenty? Jakie kategorie?

  Kwalifikacja wojskowa realizowana jest każdego roku i służy ocenie stanu zdrowia potencjalnych rekrutów oraz założeniu im ewidencji wojskowej.

  Wybory 2024 (samorządowe). Jak głosować na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast? Które głosy są ważne, a które nie?

  Państwowa Komisja Wyborcza w uchwale nr 60/2024 z 12 lutego 2024 r. wskazała wzorcowe informacje o sposobie głosowania oraz warunkach ważności głosu w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w 2024 roku. Przypomnijmy, że tegoroczne wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a 21 kwietnia odbędzie się II. tura wyborów (ponowne głosowanie) na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w tych gminach i miastach, gdzie w I. turze żaden kandydat nie osiągnął większości głosów. Warto się uważnie zapoznać z poniższymi informacjami, bo w wyborach samorządowych mamy aż 9 wariantów głosowania.

  REKLAMA