REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

OFE

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pieniądze z ZUS po zmarłym, który nie dożył emerytury. Ile i komu się należy, jak załatwić?

W ZUS wciąż czekają na wypłatę miliony złotych, które należą się rodzinie lub spadkobiercom po zmarłych, którzy nie zdążyli przed śmiercią wystąpić o emeryturę. Często są to kwoty liczone w dziesiątkach tysięcy złotych – czekają na wypłatę, bo nikt się po nie zgłasza. Uprawnieni zaś nie zgłaszają się, bo nie wiedzą, że mają do nich prawo, z kolei ZUS w większości przypadków nie ma obowiązku informowania o tych pieniądzach.

Ważna decyzja o przyszłej emeryturze do końca lipca 2024 roku dla milionów ubezpieczonych w ZUS. Kto nie musi składać oświadczenia?

ZUS informuje, że miliony osób, które urodziły się po 1968 roku, może w najbliższych miesiącach zdecydować, czy chcą, by część ich składki na ubezpieczenie emerytalne była w całości zapisywana na subkontach w ZUS, czy przekazywana do OFE. „Okno transferowe” otworzyło się w kwietniu, a decyzję należy podjąć do końca lipca tego roku. 

OFE i ZUS czy tylko ZUS? Nie przegap terminu wyboru!

Osoby urodzone po 1968 r. do 31 lipca 2024 r. mogą zdecydować, czy część ich składki emerytalnej ma trafiać do OFE i ZUS czy tylko do ZUS. Kto nie musi składać oświadczenia? 

OFE czy ZUS - okno transferowe 2024

Okno transferowe OFE-ZUS otwarte jest od 1 kwietnia do 31 lipca 2024 roku. Czy część obowiązkowych składek emerytalnych przekazać do OFE? Ubezpieczeni mają 4 miesiące na decyzję.

REKLAMA

Zainwestować część składki emerytalnej w OFE czy zostawić na subkoncie w ZUS? Jakie wyniki osiągnęły fundusze i na co wskazują prognozy

Otwarte okienko transferowe OFE-subkonto w ZUS zwiększa zainteresowanie wynikami inwestycyjnymi Otwartych Funduszy Emerytalnych. Lokowanie części składki emerytalnej w OFE wiąże się z większym ryzykiem, ale daje też możliwości znacznie efektywniejszego pomnażania wartości zgromadzonego kapitału niż dające pełną gwarancję bezpieczeństwa, ale tylko waloryzowane raz w roku subkonto w ZUS.

ZUS czy OFE? Ubezpieczeni mogą zdecydować, gdzie trafi część ich składki emerytalnej - okno transferowe jest otwarte do 31 lipca 2024 r.

ZUS przypomina, że do końca lipca br. otwarte będzie okno transferowe. Ubezpieczeni urodzeni po 1968 r. mogą zdecydować, gdzie ma trafiać część ich składki emerytalnej – na subkonto w ZUS, czy do OFE.

Do 31 lipca 2024 r. można zdecydować o przyszłej emeryturze. Tylko ZUS czy ZUS i OFE? Kto nie musi składać oświadczenia?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił 1 kwietnia 2024 roku kolejne okno transferowe. Osoby urodzone po 1968 roku do końca lipca mogą zdecydować, gdzie ma trafiać część ich składki emerytalnej- do OFE i ZUS czy tylko do ZUS-u. Decyzję trzeba podjąć do 31 lipca br. - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

ZUS: Można już złożyć oświadczenie o przekazywaniu części składki emerytalnej do OFE lub ZUS. Okno transferowe będzie otwarte do 31 lipca 2024 r.

ZUS otworzył kolejne okno transferowe. Do 31 lipca 2024 r. ubezpieczeni mogą zdecydować, gdzie ma trafiać część ich składki emerytalnej – na subkonto w ZUS czy do OFE.

REKLAMA

Od 1 kwietnia 2024 r. można zdecydować o przekazaniu części składki emerytalnej na subkonto w ZUS albo do OFE

1 kwietnia 2024 r. zostanie otwarte tzw. okienko transferowe w ramach II filaru emerytalnego. Osoby ubezpieczone mogą zdecydować, czy przenieść część składki emerytalnej z ZUS do otwartego funduszu emerytalnego (OFE). Na podjęcie decyzji mają czas do 31 lipca br.

W 2024 roku w ZUS mogą czekać pieniądze, które ci się należą po zmarłym. Jak je odebrać?

Jeśli ktoś zmarł przed upływem trzech lat a część jego emerytury pochodziła z subkonta związanego z tak zwanym drugim filarem, rodzinie ZUS zwraca te środki jako wypłatę gwarantowaną. A co z pieniędzmi z subkonta zmarłego, który nie zdążył przejść na emeryturę?

Centralna Informacja Emerytalna - już od 5 października 2023

Co to jest Centralna Informacja Emerytalna? Okazuje się, że niebawem będzie można szybko sprawdzić jaką w przyszłości otrzyma się emeryturę i ile zgromadziło się oszczędności w ZUS, KRUS, OFE, PPK czy IKZE. Nowe przepisy to prawdziwa rewolucja dla ubezpieczeń społecznych!

Dziedziczenie środków zgromadzonych w ZUS. Czy to możliwe?

Czy można dziedziczyć środki zgromadzone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych? Czym jest subkonto ZUS? 

Centralna Informacja Emerytalna - nowość!

Centralna Informacja Emerytalna (CIE) ma zbierać kompleksową informację o świadczeniach emerytalnych, dzięki któremu każdy obywatel będzie miał pełną i łatwo dostępną wiedzę na temat swoich oszczędności emerytalnych, bez względu na ich źródło. Nowy system zapewni w jednym miejscu dostęp do informacji o wszystkich posiadanych produktach emerytalnych w: ZUS, KRUS, IKE, IKZE, PPE, PPK oraz OFE.

Masz prawo do tych pieniędzy! Dziedziczenie środków z subkonta po członku OFE

Wiele osób nie wie, że po śmierci swoich bliskich osób, ma prawo do wypłaty zgromadzonych na koncie OFE środków osoby zmarłej. Masz prawo do tych pieniędzy, a procedura nie jest skomplikowana! Jak wygląda dziedziczenie środków z subkonta po członku OFE? 

Rząd szykuje jedno konto dla naszych oszczędności! ZUS, KRUS, PPK, PPE, IKE, IKZE, OFE w jednym miejscu

Centralna Informacja Emerytalna (CIE). Rząd przyjął projekt ustawy. Ma powstać jedno konto dla oszczędności ZUS, KRUS, PPK, PPE, IKE, IKZE, OFE, tj. zagregowane informacje o uczestnictwie w systemie emerytalnym opartym na trzech filarach.

Subkonto ZUS a OFE

Środki zgromadzone na subkoncie w ZUS można podzielić i wypłacić po śmierci ubezpieczonego.

REKLAMA