REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Beesafe
Ubezpieczenia
Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci
Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci. Po przedłużonym lockdownie i związanych z pandemią obostrzeniach zbliżające się lato 2021 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów od kilku lat. Mimo że w ubiegłym roku zmuszeni byliśmy zmienić wiele wakacyjnych planów podróży (według badań CBOS zrobiła to ponad jedna trzecia z nas[1]), część rodaków wybrała się na wypoczynek – w kraju lub za granicą. Spora część z nas urlop planuje również w nadchodzących miesiącach. Czy jesteśmy teraz skłonni bardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdów i jakie mamy w tym zakresie priorytety?

Upragnione wakacje 2021

Brak możliwości wyjazdów ubiegłej zimy spowodował, że Polacy są spragnieni odpoczynku i relaksu. Nasze plany wyjazdowe są zróżnicowane, jednak większość rodaków deklaruje, że tego lata zostanie w kraju – aż 57%[2] planuje wypoczynek w Polsce. Do korzystania z uroków naszego kraju może mobilizować również niewykorzystany w zeszłym roku bon turystyczny (do końca 2020 r. aktywowała go zaledwie jedna czwarta uprawnionych[3]). Zważywszy na to, że jego ważność upływa w pierwszym kwartale 2022 r., w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze większego zainteresowania podróżami krajowymi niż obserwowaliśmy to w 2020 r. To stwarza możliwości dla rozwoju polskiej turystyki.

REKLAMA

Gdzie pojedziemy?

Na popularności tracą duże ośrodki – takie jak Kraków czy Warszawa, na pierwszy plan wybijają się za to małe miejscowości. Możemy spodziewać się, że moda na pobyty na odludziu nie zniknie wraz z pandemią i nadal będziemy ochoczo decydować się na wypoczynek z dala od tłumów. Zmieniają się nie tylko wybierane destynacje, ale i to, jakiego rodzaju miejsca noclegowe cieszą się popularnością. Obecnie chętniej decydujemy się na noclegi w domkach letniskowych, gdzieś na uboczu i na wyłączność niż w hotelu. Wybór ten może wiązać się z utrudnionym dojazdem, co jednocześnie sprawia, że częściej na urlop będziemy wybierać się samochodem niż środkami transportu publicznego. A to z kolei ma niebagatelny wpływ na to, jak w sezonie letnim 2021 kształtować będą się trendy ubezpieczeniowe.

Na wakacje Polacy chętniej ubezpieczą samochód niż… własne dziecko?

REKLAMA

Beesafe postanowił zapytać klientów o ich preferencje dotyczące wyboru ubezpieczenia na letni sezon 2021. W tym celu zaproponował im do wyboru trzy rodzaje usług, które mogą przydać się na wakacjach w Polsce – samochodowe assistance, NNW dla dziecka oraz pomoc medyczną w trakcie wakacji.

Z przeprowadzonej analizy wynika, że ubezpieczeniem, po które najchętniej sięgnęłyby osoby planujące wakacje, jest… auto assistance. Ze zorganizowania pomocy technicznej w przypadku awarii lub kolizji w trakcie podróży chętnie skorzystałoby 44% osób[4]. Taki wybór wiązać się może z faktem znajomości takich usług wśród Polaków. Pakiet assistance jest przede wszystkim jednym z najbardziej rozpoznawalnych ubezpieczeń wśród naszych rodaków. 93% uczestników, zrealizowanego na nasze zlecenie badania potwierdziło, że zna taką usługę.

Na drugim miejscu wśród proponowanych opcji znalazła się usługa polegająca na zapewnieniu tymczasowej pomocy medycznej w trakcie wakacji. Wybrała ją jedna trzecia badanych [6]. Wynik ten, zwłaszcza w kontekście pandemii, czasem utrudnionego dostępu do lekarza oraz chęci zadbania o swoje bezpieczeństwo na pewno nie zaskakuje. Dodatkowo takie ubezpieczenie może okazać się przydać jeśli planujemy wakacje na odludziu – poszukiwanie pomocy medycznej w takim miejscu może okazać się nie lada wyzwaniem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Najmniej interesującą z trzech dostępnych opcji okazało się ubezpieczenie NNW dla dzieci. Tego rodzaju zabezpieczenie na wypadek nieprzewidywanego uszkodzenia ciała chciałoby wykupić zaledwie 23% badanych osób [7]. Prawdopodobnie ubezpieczenie tego typu jest wybierane rzadziej niż ubezpieczenie assistance czy pomoc medyczna podczas urlopu ponieważ Polakom może wciąż kojarzyć się raczej z okresem rozpoczęcia roku szkolnego niż z okresem wakacyjnym.

Rosnący z dnia na dzień odsetek osób zaszczepionych, stopniowe luzowanie obostrzeń, w tym tych związanych z ponownym uruchomieniem branży hotelarskiej i gastronomicznej – wszystko to daje nadzieję na to, że niebawem wrócimy do wakacyjnej „normalności”. Podczas wypoczynku nie należy jednak zapominać o rozwadze i dbaniu o swoje bezpieczeństwo. Może pomóc w tym również nasza firma – odpowiadając na widoczne zainteresowanie pakietem assistance, chcemy zaoferować je wszystkim (nie tylko naszym klientom) na wakacje za jedynie złotówkę.

Damian Andruszkiewicz, Członek Zarządu Beesafe

[1] CBOS, Letnie wyjazdy wypoczynkowe w czasach pandemii 2020 r.

[2] Nocowanie.pl, Plany wyjazdowe Polaków na 2021 rok. Czego powinniśmy się spodziewać?, marzec 2021 r.

[3] Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, 2020 r.

[4] Beesafe, Badanie własne na internautach, symulacja wyboru i zakupu polis związanych z wakacjami, maj 2021 r.

[5] IQS dla Beesafe, Ocena oferty ubezpieczeniowej 2020 r.

[6] Beesafe, Badanie własne na internautach, symulacja wyboru i zakupu polis związanych z wakacjami, maj 2021 r.

[7] Beesafe, Badanie własne na internautach, symulacja wyboru i zakupu polis związanych z wakacjami, maj 2021 r.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Więzi rodzinne w świetle ochrony dóbr osobistych

Więzi rodzinne opierają się na emocjach i wspólnie budowanych przez lata relacjach. W sytuacjach konfliktowych – takich jak rozwód, spory o kontakty z dzieckiem czy alimenty – więzi te mogą zostać poważnie naruszone. Warto wtedy pamiętać, że prawo może nas realnie chronić w takich przypadkach. Jak to działa w praktyce?

Do której godziny jest głosowanie na prezydenta?

Cząstkowe, orientacyjne wyniki głosowania na Prezydenta Polski w wyborach 2025 r. znane są już w trakcie dnia, w którym wyborcy oddają głosy. Niektórzy niezdecydowani mogą pod ich wpływem zmienić zdanie i wybrać się do komisji wyborczej. Inni ze względu na plan dnia mogą zagłosować tylko późnym wieczorem. Czy zdążą? Do której godziny można głosować?

WIBOR w umowach kredytowych. Czy wyrok TSUE ujednolici orzeczenia polskich sądów? Złotówkowicze będą triumfować jak frankowicze?

Czy będzie przełom w sprawach WIBOR? Czy zbliżający wielkimi krokami wyrok TSUE w sprawie polskiej okaże się korzystny dla posiadaczy kredytów złotówkowych opartych o wskaźnik referencyjny WIBOR i czy wpłynie to na ukształtowanie się linii orzeczniczej polskich sądów. Na te pytania odpowiada Wojciech Ostrowski, radca prawny z Kancelarii Rachelski i Wspólnicy.

Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami. Nie wszystkie można łączyć [Przykłady 2025]

Czy można pobierać jednocześnie różne zasiłki i dodatki? To ważne zagadnienie dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Postaramy się pokazać je na kilku ważnych przykładach. W rzeczywistości takich sytuacji jest znacznie więcej.

REKLAMA

ZUS: Nadużywanie alkoholu jako przyczyna niezdolności do pracy. Zwolnienie lekarskie z kodem C to brak zasiłku chorobowego przez pierwsze 5 dni

W 2024 r. do Rejestru zaświadczeń lekarskich wpłynęło 27,4 mln zaświadczeń chorobowych wystawionych dla ubezpieczonych w ZUS, KRUS i innych organach emerytalno-rentowych. Ze zwolnień tych przynajmniej raz skorzystało 7,7 mln ubezpieczonych w tych instytucjach. Źródłem części z nich było nadużywanie alkoholu - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Debata Trzaskowski – Nawrocki już w piątek o 20:00. Sześć tematów, jeden pojedynek, jedna decyzja

W piątek, 24 maja, punktualnie o godzinie 20:00, oczy całej Polski skierują się na debatę prezydencką pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej, a popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość Karolem Nawrockim. To jedyne potwierdzone bezpośrednie starcie przed II turą wyborów zaplanowaną na 1 czerwca.

Dodatek za pracę w nocy od 1 czerwca 2025 r.

Osoby pracujące w porze nocnej mogą liczyć na dodatek z tego tytułu. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w czerwcu? jak się go oblicza? Czym jest praca w porze nocnej? Za pracę w jakich godzinach przysługuje dodatek?

Czy zachowek po rodzicach przepada?

Kto ma prawo do zachowku po rodzicach i od czego zależy jego wysokość? Czy roszczenie o zachowek się przedawnia? Oto najważniejsze przepisy i terminy!

REKLAMA

Rozprawa przed TSUE ws. WIBOR-u. Nie będzie przełomu?

W dniu 11 czerwca 2025 r. w Luksemburgu odbędzie się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-471/24. Jest to wynik pytań prejudycjalnych skierowanych przez Sąd Okręgowy w Częstochowie, dotyczących interpretacji przepisów prawa unijnego w kontekście kredytów opartych na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Pierwsza sprawa w TSUE dotycząca WIBOR-u budzi zrozumiałe zainteresowanie kredytobiorców, prawników i sektora bankowego. Warto jednak rozróżnić realny zakres tej sprawy od medialnych uproszczeń. Nadchodząca rozprawa nie przyniesie jeszcze żadnego rozstrzygnięcia.

Kiedy ostatnia debata prezydencka 2025? Jacek Prusinowski poprowadzi spotkanie

Zapowiadana jest ostatnia wielka debata prezydencka przed drugą turą wyborów w 2025 roku. Kiedy odbędzie się debata Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego? Gdzie będzie można obejrzeć debatę? Spotkanie poprowadzi Jacek Prusinowski, dziennikarz SE i Radia Plus.

REKLAMA