REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Sędziowie pokoju

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sądy pokoju. Kiedy komisja wróci do pracy

Do rozpatrywania projektu ustawy o sędziach pokoju sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka ma wrócić w ostatnim tygodniu kwietnia. Przewodniczący komisji Marek Ast (PiS) uważa, że projekt trafi być może na majowe posiedzenie Sejmu. 

Sądy pokoju. Rzecznik rządu nie wie, czy ustawa będzie w tej kadencji

Nie wiem, czy projekt ustawy dotyczący sądów pokoju zostanie finalnie przyjęty w tej kadencji Sejmu. Będziemy to rozpatrywać, ale na razie nie ma opinii rządu do tego projektu – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Ocenił, że projekt jest skomplikowany.

Sądy pokoju. Pierwsza kadencja ma rozpocząć się w 2025 r.

Sądy pokoju są coraz bliżej. Trwające ponad rok prace w podkomisji zakończyły się poparciem projektów ustaw mających powołać sądy pokoju. W ich trakcie do projektów wprowadzono kilkadziesiąt poprawek. Dalsze prace poprowadzi sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka.

Sędziowie pokoju. Wybory już w maju 2024?

Sędziowie pokoju i sądy pokoju – te instytucje mają wprowadzić ustawy, których projektami zajmie się w tym tygodniu sejmowa podkomisja. Planuje ona wprowadzić do projektów kilkanaście projektów. Po zakończeniu prac w komisji projekty trafią pod obrady komisji sprawiedliwości Sejmu.

REKLAMA

Projekt reformy sądów poszerzony o sędziów pokoju

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada poprawiony projekt reformy sądów, poszerzony o komponent sędziów pokoju.

Sędziowie pokoju - prace nad projektem w Sejmie

Sejmowa podkomisja rozpoczęła pracę nad zapisami przygotowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę projektu ustawy wprowadzającej instytucje sądów pokoju i sędziów pokoju.

Sędziowie pokoju - jawny PESEL kandydata?

Trwają prace nad prezydenckim projektem dotyczącym wprowadzenia sądów pokoju. Co znalazło się w opinii prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych?

Sędziowie pokoju. Prezydent zaprezentował projekty ustaw

Prezydent Andrzej Duda zaprezentował projekty ustaw w sprawie sędziów pokoju. Jakimi sprawami będą zajmowały się nowe sądy?

REKLAMA

Sędziowie pokoju - kiedy projekt?

Prezydencki zespół w sprawie sędziów pokoju zainaugurował działalność w kwietniu. Kiedy może być gotowy projekt wprowadzający tę instytucję?

Sędziowie pokoju - projekt ustawy

Sędziowie pokoju według projektu ustawy Ministerstwa Sprawiedliwości mają odciążyć sądy powszechne. Kto będzie mógł zostać sędzią pokoju?

REKLAMA