REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

świadczenie pielęgnacyjne 2024

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Poczta Polska: Świadczenie pielęgnacyjne i zasiłki zwalniają z abonamentu RTV 2024 r. Musisz jednak donieść poczcie dokumenty

Zasiłek, status bezrobotnego, wiek 60+ i 75+, świadczenie pielęgnacyjne dają zwolnienie z abonamentu RTV 2024 r. 

Co dzieje się ze świadczeniem pielęgnacyjnym po śmierci

W przypadku śmierci osoby wymagającej opieki, osoba sprawująca opiekę zachowuje prawo do świadczenia pielęgnacyjnego do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpił zgon osoby wymagającej opieki.

W 2024 r. świadczenie wspierające przyznaje pedagog, pracownik socjalny, doradca zawodowy po socjologii, pielęgniarka, pielęgniarz, fizjoterapeuta, psycholog

W 2024 r. osoby niepełnosprawne będą stawać przed zespołami do spraw orzekania o niepełnosprawności. A w nich doradca zawodowy po socjologii, pedagog, pracownik socjalny, pielęgniarka, pielęgniarz, fizjoterapeuta, psycholog. Wystarczy że zdadzą test przez Internet i mogą przyznawać punkty dla świadczenia wspierającego do 3500 zł]

Wyjaśnienia ZUS: W 2024 r. świadczenie wspierające mogą otrzymać niepełnosprawni z 70 punktami od WZON. Nie zawsze limit 87 pkt.

W 2024 r. osoby, które mają co najmniej 70 pkt, mogą uzyskać świadczenie wspierające, pod warunkiem że po 31 grudnia 2023 r. opiekunom tych osób będzie przysługiwało prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego albo zasiłku dla opiekuna wypłacanego przez gminę.

REKLAMA

Od 2024 r. ważne zmiany dla opiekunów podlegających ubezpieczeniu w KRUS

Zmiany od 1 stycznia 2024 r. dotyczą osób, za które wójt, burmistrz lub prezydent miasta opłaca składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. Co trzeba wiedzieć?

Ile wyniesie świadczenie pielęgnacyjne w 2024 r?

W Monitorze Polskim opublikowane zostało obwieszczenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 13 listopada 2023 r. w sprawie wysokości świadczenia pielęgnacyjnego w roku 2024.

Pełny projekt rozporządzenia MRiPS w sprawie ustalania poziomu potrzeby wsparcia [świadczenie wspierające 2024 r.]

Poziom potrzeby wsparcia ustalony w wartościach punktowych, z uwzględnieniem wartości punktowych, dla każdej czynności związanej z obszarami codziennego funkcjonowania, określony zostaje w decyzji ustalającej poziom potrzeby wsparcia. Od tego dokumentu zależy wysokość świadczenia wspierającego.

Trzy warianty w 2024 r.: zawieszenie świadczenia pielęgnacyjnego, kontynuacja bez zmian albo koniec wypłat [Świadczenie wspierające]

Osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne mają trzy warianty w 2024 r.

REKLAMA

REKLAMA