REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wieś

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podatek rolny - termin drugiej raty upływa 15 maja. Ile trzeba zapłacić w 2024 roku?

Podatek rolny jest rozłożony na cztery równe raty, które muszą być opłacone w określonych terminach w ciągu roku. Terminy drugiej raty upływa z dniem 15 maja. Ile trzeba zapłacić w 2024 roku?

Od 8000 do 10.000 złotych dofinansowania. Trwa nabór wniosków dla kół gospodyń wiejskich. Na pomoc przeznaczono z budżetu państwa 120 mln złotych

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla kół gospodyń wiejskich. Na pomoc przeznaczono z budżetu państwa 120 mln złotych. Zainteresowanie jest ogromne, a pierwsze wypłaty będą jeszcze w maju.

10.000 zł można dostać na zorganizowanie potańcówki. Dofinansowanie jest bezzwrotne. Bez wkładu własnego. Sprawdź zasady.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi uruchamia program Potańcówki Wiejskie. Można z niego otrzymać 10.000 zł bezzwrotnego dofinansowania, bez wkładu własnego. I to wcale nie jest trudne. Trzeba tylko nawiązać współpracę z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej.

Kiedyś to było! Wyjątkowy quiz o polskiej wsi

„Wsi spokojna, wsi wesoła! Który głos twej chwale zdoła? Kto twe wczasy, kto pożytki. Może wspomnieć zaraz wszytki?” - tak pisał Jan Kochanowski o polskiej wsi. Dziś wieś bardzo się zmieniła, ale pamiątki po jej dawnym wizerunku pozostały żywe w naszej pamięci, pieśniach oraz opowieściach. Natomiast w sposób namacalny w rozsianych po całej Polsce licznych skansenach. W tych „soczewkach przeszłości” – widzimy tamto wiejskie życie bez telefonów, aut, kombajnów i wszelkich tzw. zdobyczy cywilizacji, za to łozinowe płoty, stare wiatraki kryte gontem czy chałupy o dachach ze strzechy, a pod płotem opartą tarę i gliniane dzbanki na nim. W wielu skansenach możemy uczestniczyć warsztatach, czy pokazach dawnych rzemiosł. Rozwiążcie nasz quiz dotyczący dawnej wsi.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA