REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wycieczki szkolne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

ZNP: Wycieczki szkolne bez wynagrodzenia dla nauczycieli. I pozbawiają ich nadgodzin. Związek proponuje delegacje

Nowy program min. Barbary Nowackiej bezpłatnych wycieczek dla uczniów spowodował powrót do starego problemu. Dlaczego nauczyciele nie mają wynagrodzenia za opiekę nad uczniami w czasie wycieczek? ZNP wskazuje, że nie tylko nie mają wynagrodzeń, ale tracą na nadgodzinach. Przedstawiciele ZNP wskazują, że nauczyciele będąc na wycieczkach. nie otrzymują za ten czas wynagrodzenia z godziny ponadwymiarowe, które mieli przydzielone.   

Wynagrodzenia nauczycieli w 2025 r. i uregulowanie praw pracowniczych nauczycieli wyjeżdżających na wycieczki szkolne. Apel ZNP

Wynagrodzenia nauczycieli w 2025 r. i uregulowanie praw pracowniczych nauczycieli wyjeżdżających na wycieczki szkolne. Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) apeluje o rozpoczęcie prac zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Chodzi m.in. wysokość wynagrodzenia nauczycieli, uregulowanie delegacji służbowych, godzin nadliczbowych i dobowego i tygodniowego czasu pracy.

Wycieczka szkolna jak delegacja służbowa. Co zrobić, żeby nauczyciele chcieli wyjeżdżać z uczniami?

Związek Nauczycielstwa Polskiego wskazuje, że prawa pracownicze nauczycieli wyjeżdżających na wycieczki szkolne w roli opiekunów często nie są przestrzegane. Chodzi m.in. o uregulowanie delegacji służbowych, godzin nadliczbowych oraz dobowego i tygodniowego czasu pracy.

Od 19 czerwca 2024 r. można składać wnioski o dofinansowanie wycieczek szkolnych. Publikujemy wzór wniosku

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie wycieczek szkolnych. Chodzi o pieniądze z przedsięwzięcia Ministra Edukacji Narodowej pod nazwą ,,Podróże z klasą”. Wniosek składa dyrektor szkoły począwszy od 19 czerwca 2024 r. Na finansowanie przedsięwzięcia przewidziana jest łączna kwota 60 mln zł. Jaki jest wzór wniosku? Jak złożyć wniosek o dofinansowanie wycieczek szkolnych?

REKLAMA

"Bon szkolny - poznaj Polskę”, czyli dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy

"Bon szkolny - poznaj Polskę", czyli dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy, każdego ucznia - przekazał szef MEiN Przemysław Czarnek.

REKLAMA

REKLAMA