| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Ciekawostki > Ochrona danych osobowych w serwisach społecznościowych

Ochrona danych osobowych w serwisach społecznościowych

Rejestrując się na różnego rodzaju portalach społecznościowych decydujemy się na udostępnianie swoich danych osobowych. Akceptując regulamin danego serwisu, wyrażamy zgodę na przetwarzanie tych danych. Warto jednak zwrócić uwagę na politykę prywatności i kwestie bezpieczeństwa (ochrona danych osobowych), aby nasze dane nie zostały wykorzystane w złym celu.

Niektóre serwisy zamieszczają w swoich regulaminach zapis uzależniający umieszczenie danych czy wizerunku konkretnej osoby od uzyskania jej zgody.

Przetwarzanie danych osobowych użytkownika, którego konto usunięto z powodu naruszenia regulaminu serwisu społecznościowego

Portal społecznościowy ma prawo do przetwarzania danych osobowych użytkownika, którego konto usunięto z powodu naruszenia regulaminu serwisu. Przesłanki do powyższego procederu zostały określone ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Przede wszystkim administrator sieci musi powziąć informację o korzystaniu przez użytkownika z usługi w sposób sprzeczny z regulaminem lub obowiązującymi przepisami. Poza tym przetwarzanie danych może odbywać się tylko w zakresie niezbędnym do ustalenia odpowiedzialności użytkownika. Fakt uzyskania oraz treść wiadomości dotyczącej niedozwolonego korzystania z serwisu powinny zostać utrwalone dla celów dowodowych.

Zobacz serwis: Prawo karne

Podstawa prawna

Ustawa z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.), Ustawa z 4.02.1994 r.  o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 ze zm.) Ustawa z 18.07.2002 r.  o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.)

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK