| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Inne umowy > Umowa spedycji - WZÓR UMOWY

Umowa spedycji - WZÓR UMOWY

Przez umowę spedycji spedytor zobowiązuje się za wynagrodzeniem w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do wysyłania lub odbioru przesyłki albo do dokonania innych usług związanych z jej przewozem.


§ 6

1. Wynagrodzenie Spedytora płatne będzie na podstawie faktury VAT wystawionej przez Spedytora na koniec każdego miesiąca. Faktura powinna zawierać szczegółowe zestawienie usług wykonanych przez Spedytora w odniesieniu do każdej przesyłki (zlecenia spedycyjnego).

2. Na koniec każdego miesiąca Spedytor przedstawi Zleceniodawcy zestawienie wydatków poniesionych w związku z wykonaniem przewozu. Koszty ubezpieczenia przesyłki w czasie przewozu ponosi Spedytor.

3. Wynagrodzenie Spedytora płatne będzie przelewem na rachunek bankowy Spedytora ulokowany w ........................................., nr ....................................................... w terminie 14 dni od doręczenia Zleceniodawcy faktury.

§ 7

W przypadkach gdy termin przewozu przesyłki ma być krótszy niż 48 godzin, a w przypadku przewozów międzynarodowych – krótszy niż 72 godziny. Spedytor może wykonać przewóz własnymi środkami transportu.

§ 8

Spedytor ponosi odpowiedzialność za przewoźników i dalszych spedytorów, którymi posługuje się przy wykonaniu umowy, chyba że nie ponosi winy w wyborze.

§ 9

Strony zobowiązują się wykonywać zobowiązania wynikające z niniejszej umowy z należytą starannością wymaganą w obrocie profesjonalnym, dbałością o zachowanie dobrego imienia i wzajemnych interesów gospodarczych oraz wedle najlepszej wiedzy i umiejętności.

§ 10

Strony zobowiązują się do zachowania tajemnicy handlowej, obejmującej wszelkie informacje handlowe, które uzyskały w związku z realizacją niniejszej umowy.

§ 11

Spedytor gwarantuje wykonanie zlecenia spedycyjnego w terminie nie dłuższym niż 7 dni. W przypadku wykonania zlecenia ze zwłoką wynoszącą więcej niż 24 godziny Spedytor zapłaci Zleceniodawcy karę umowną w wysokości ................... zł (.......................................................), chyba że zwłoka wynika z okoliczności od niego niezależnych.

Okolicznościami niezależnymi od Spedytora są w szczególności strajki przewoźników, czasowe zamknięcie granic, wypadki komunikacyjne z udziałem przewoźnika przewożącego przesyłkę, blokady dróg.

§ 12

Z chwilą dokonania załadunku Spedytor przejmuje ryzyko przypadkowej utraty lub uszkodzenia lub zniszczenia ładunku. Ryzyko przechodzi na odbiorcę po dokonaniu wyładunku.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK