reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 22 listopada 2000 r.

w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Zasłużony dla Kolejnictwa”, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania, a także noszenia.

Na podstawie art. 4 ust. 2 i art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach (Dz. U. Nr 31, poz. 130, z 1998 r. Nr 162, poz. 1126 i z 2000 r. Nr 12, poz. 136) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Ustanawia się odznakę honorową „Zasłużony dla Kolejnictwa”, zwaną dalej „odznaką”.
§ 2.
Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem zawodowym i może być nadawana pracownikom kolejnictwa za szczególne osiągnięcia zawodowe oraz innym osobom za zasługi lub osiągnięcia w dziedzinie rozwoju kolejnictwa.
§ 3.
1. Odznakę nadaje minister właściwy do spraw transportu z własnej inicjatywy lub na wniosek:

1) kierownika jednostki organizacyjnej nadzorowanej lub bezpośrednio podległej ministrowi właściwemu do spraw transportu,

2) ministra, kierownika urzędu centralnego, wojewody lub marszałka województwa.

2. Wniosek o nadanie odznaki powinien zawierać dane personalne kandydata do wyróżnienia oraz opis zasług lub osiągnięć uzasadniających nadanie odznaki,

3. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia.

4. Wniosek o nadanie odznaki powinien być przedstawiony ministrowi właściwemu do spraw transportu co najmniej na trzy miesiące przed przewidywanym terminem wręczenia odznaki.

§ 4.
Odznaka jest nadawana jednokrotnie.
§ 5.
1. Odznaka ma kształt okrągłego medalu o średnicy 32 mm i jest wykonana z metalu w kolorze srebrnym. W środku na tle okrągłej ciemnoniebieskiej emaliowanej tarczy jest umieszczone koło resorowe ze skrzydłami, a nad nim napis „ZASŁUŻONY”. W otoku w górnej części jest umieszczona wstęga pokryta w połowie białą, w połowie czerwoną emalią, a w dolnej części napis „DLA KOLEJNICTWA”. Odwrotna strona odznaki jest gładka; umieszczone jest na niej zapięcie.

2. Wzór odznaki stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia.

§ 6.
1. Odznakę wraz z legitymacją stwierdzającą jej nadanie wręcza uroczyście minister właściwy do spraw transportu lub upoważniona przez niego osoba.

2. Wzór legitymacji stanowi załącznik nr 3 do rozporządzenia.

3. Odznakę nosi się na prawej stronie piersi.

§ 7.
Ewidencję osób wyróżnionych odznaką prowadzi minister właściwy do spraw transportu.
§ 8.
W razie zgubienia albo zniszczenia odznaki lub legitymacji stwierdzającej jej nadanie wydaje się wtórny egzemplarz odznaki lub legitymacji, za zwrotem kosztów.
§ 9.
Koszty związane z nadawaniem odznaki są pokrywane z budżetu państwa w części, której dysponentem jest minister właściwy do spraw transportu.
§ 10.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Buzek

Załącznik 1.

Załączniki do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 22 listopada 2000 r. (poz. 1094)

Załącznik nr 1

infoRgrafika

Załącznik 2.

Załącznik nr 2

infoRgrafika

Załącznik 3.

Załącznik nr 3

infoRgrafika

Objaśnienie:

Okładka do legitymacji jest koloru granatowego i ma wymiary 104 x 148 mm. Na jej czołowej stronie wytłoczony jest złocony orzeł.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PIRXON

PIRXON SA (dawniej SmartMedia Sp. z o.o.) od 2004 roku optymalizuje procesy, dostarczając zaawansowane rozwiązania informatyczne polskim i zagranicznym firmom.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama