reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biura rachunkowe > Prowadzę biuro rachunkowe > Cyfryzacja księgowości przyspiesza - usługi chmurowe

Cyfryzacja księgowości przyspiesza - usługi chmurowe

Digitalizacja usług księgowych to oszczędność czasu i pieniędzy, z tego względu coraz popularniejsze staje się korzystania z rozwiązań chmurowych. Okazuje się, że małe firmy stanowią grupę tych podmiotów, które najszybciej spośród przedsiębiorców wprowadzają do swojego biznesu nowoczesne rozwiązania technologiczne w księgowości.

Rodzimi „early adopters” korzystają z narzędzi online dostarczanych w tzw. pakiecie. Zlecając np. obsługę księgową firmie zewnętrznej, deponują dokumenty w chmurze. Rosnąca liczba użytkowników platformy udostępnionej przez Tax Care potwierdza, że przedsiębiorcy cenią ułatwienia w technologicznej modernizacji ich firm w obszarze księgowości. Brak limitów i kosztów, a także otwartość na wszystkich użytkowników są szczególnie doceniane przez małe firmy.

Średnie, mimo większej ilości dokumentów księgowych i dłuższego procesu podejmowania decyzji i księgowania, doganiają mikroprzedsiębiorców we wdrażaniu rozwiązań z zakresu księgowości online. Poszukują możliwości outsourcowania usług księgowych. Jeszcze w tym roku na rynku pojawią się rozwiązania wpisujące się w potrzeby MSP.

Cloud computing jest obecne nie tylko w biznesie. Ministerstwo Cyfryzacji poszukuje sposobów na wdrożenie usług chmurowych dla administracji publicznej. Z zaproszenia do dialogu skorzystało aż 35 podmiotów. Resort planuje rozpocząć postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem będzie „Świadczenie usług w modelu chmury obliczeniowej”. Spodziewać się więc można kolejnych usprawnień w komunikacji na linii administracja publiczna – przedsiębiorca.

Anna Moskwiak-Karaszewska, dyrektor departamentu IT Tax Care

Zamów bezpłatny 14-dniowy dostęp do INFORLEX Biura rachunkowe!

reklama

Przydatne formularze online

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama
reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olesiński & Wspólnicy

Olesiński & Wspólnicy to nowoczesna polska firma doradcza, działająca od 2005 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama