| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > ABC Gminy > Jak prawidłowo segregować śmieci? – poradnik Warszawiaka

Jak prawidłowo segregować śmieci? – poradnik Warszawiaka

Prawidłowa segregacja śmieci ciągle nastręcza wielu trudności. 1 lutego 2014 roku aż w ośmiu dzielnicach Warszawy wprowadzono nowe zasady segregacji śmieci. Co do zasady śmieci segregujemy na trzy kategorie: odpady suche, mieszane oraz szkło. Jak poprawnie posortować śmieci, co wyrzucać a czego nie?

Jeśli mieszkamy w nieruchomości wielolokalowej (bloku, kamienicy), to pojemniki do wyżej przedstawionej segregacji śmieci dostarczy nam firma zajmująca się odbiorem odpadów. W przypadku domów jednorodzinnych właścicielom dostarczone zostaną oznaczone worki.

Odbiór śmieci

Częstotliwość odbioru śmieci uzależniona jest od rodzaju budynku, jaki zamieszkujemy. W przypadku budynków wielolokalowych śmieci zmieszane odebrane zostaną co najmniej dwa razy w tygodniu, segregowane – co najmniej raz na tydzień. Jeśli mieszkamy w domu, to odpadów zmieszanych pozbędziemy się co najmniej raz na dwa tygodnie a segregowanych – co najmniej raz na cztery tygodnie. Jeśli nasze gospodarstwo domowe wytwarza dużo śmieci, nie ma przeszkód by były one odbierane częściej. Firmy powinny dostosować się do potrzeb mieszkańców. Są one bowiem zobowiązane do odbioru każdej ilości śmieci.

Wszelkie reklamacje dotyczące nowego systemu można zgłaszać pod nr telefonu 19115.

W pozostałych dzielnicach Warszawy obowiązuje dotychczasowy, pomostowy system odbioru odpadów. Mieszkańcy dokonują bowiem opłaty śmieciowej na rzecz miasta, a ono reguluje faktury z firmami odpowiedzialnymi za wywóz odpadów.

Polecamy serwis: Gmina

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Majewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK