| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Ogólnopolska konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw"

Ogólnopolska konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw"

W dniach 21 – 22 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywa się 10 Ogólnopolska konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw".

Począwszy od 2004 roku Konferencja organizowana jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Fundację Dzieci Niczyje.

Tak jak w poprzednich latach tematem przewodnim konferencji jest pomoc dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania, a także ochrona praw dzieci, które uczestniczą w procedurach prawnych. Krajowi i zagraniczni eksperci przedstawiają w jej trakcie modelowe rozwiązania zapobiegania przestępstwom wobec dzieci oraz najnowsze ustalenia empiryczne i teoretyczne, dotyczące problemu krzywdzenia dzieci. Prezentowane są na niej projekty i inicjatywy praktycznej pomocy dzieciom-ofiarom przestępstw i ich rodzinom oraz profesjonalne wydawnictwa dotyczące tej problematyki. Program konferencji przewiduje m.in. sesje plenarne, wykłady i warsztaty w mniejszych grupach.

Zobacz serwis: Sprawy karne

Wśród zaproszonych wykładowców znajdują się eksperci zagraniczni m. in. z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Niemiec.

Do tegorocznej edycji konferencji zaproszonych zostało 550 uczestników (w tym 200 sędziów) a także prokuratorzy, adwokaci, policjanci, kuratorzy sądowi, biegli psycholodzy, naukowcy, pracownicy placówek pomocowych dla dzieci z całej Polski.

W pierwszym dniu Konferencji po sesji inauguracyjnej poświęconej polityce ochrony praw dzieci, przewidziano trzy sesje plenarne „Dziecko w sądzie – podmiotowość dzieci uczestniczących w sprawach rodzinnych” prof. Nikolasa Crichtona z Wielkiej Brytanii, „Jak rozmawiać z dzieckiem o jego traumatycznych doświadczeniach” prof. Bengt Soderstrom ze Szwecji i „Kiedy dzieci krzywdzą dzieci – przekraczanie granic seksualnych między dziećmi” prof. Lucyny Wrońskiej z Niemiec.

W trakcie Konferencji wręczone zostaną kolejne certyfikaty przyjaznych pokoi przesłuchań (będzie ich w październiku ponad 70 !).

Popołudniowe sesje równoległe skierowane są między innymi do sędziów, prokuratorów i biegłych psychologów, członków zespołów interdyscyplinarnych i osób pracujących z dziećmi ofiarami przemocy i wykorzystywania seksualnego.
Dzień drugi to trzy sesje plenarne: „Ile jest w Polsce krzywdzonych dzieci?”, „Dziecko – ofiara wykorzystywania seksualnego”, „Dziecko jako ofiara manipulacji i oszustwa konsumenckiego” oraz dziesięć sesji równoległych skierowanych do różnych grup zawodowych mających w swojej pracy kontakt z dzieckiem pokrzywdzonym przestępstwem.

Zobacz serwis: Pokrzywdzony

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Gawrońska-Juzefowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK