REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nauka, Aplikacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zmiany w zasadach finansowania nauki

Projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach finansowania nauki został przyjęty przez Radę Ministrów.

Utworzenie programu Doktorat wdrożeniowy

W środę senat przyjął ustawę o doktoratach wdrożeniowych. Każdego roku do programu "Doktorat wdrożeniowy" będzie mogło przystąpić pół tysiąca doktorantów.

Wyniki egzaminu komorniczego 2017 r.

Komisje egzaminacyjne ogłosiły wyniki egzaminów komorniczych, które odbyły się w marcu 2017 r. Egzamin zdały 193 osoby, czyli ok. 70 % wszystkich przystępujących do egzaminu.

Egzamin adwokacki i radcowski w 2017 r.

W dniach 28-31 marca 2017 r. na terenie całego kraju przeprowadzone zostaną zawodowe egzaminy prawnicze: egzamin adwokacki i egzamin radcowski. Egzaminy przeprowadzi 81 komisji egzaminacyjnych powołanych przez Ministra Sprawiedliwości.

REKLAMA

Jak wprowadzać nowe rozwiązania informatyczne w firmie

Przy wybieraniu i wdrażaniu nowych rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwie należy zrozumieć, czego tak naprawdę chce użytkownik, jak będzie z tego korzystać. Należy tak zaprezentować dane rozwiązanie pracownikom, aby wzbudzić ich zainteresowanie oraz uzmysłowić korzyści, jakie na co dzień będzie im przynosić ta technologia.

Doktorat wdrożeniowy już w marcu 2017 r.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało projekt nowelizacji ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym. W projekcie przewidziany został m.in. doktorat wdrożeniowy. Pierwsi doktoranci wdrożeniowi przystąpią do programu już w październiku 2017 r.

Podstawa programowa podpisana

Mimo licznych uwag m.in. środowisk naukowych nowa podstawa programowa została podpisana. Podstawie programowej zarzucano chociażby brak właściwej korelacji międzyprzedmiotowej, obszerność, brak spójności oraz liczne błędy. Podnosi się także, że jest ona zbyt przestarzała jak na dzisiejsze czasy.

Nowa podstawa programowa za obszerna

Opublikowane zostały pierwsze opinie dotyczące projektu rozporządzenia ministra edukacji w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego. Okazuje się, że proponowana przez MEN podstawa programowa jest zbyt obszerna treściowo. Brak także korelacji we wszystkich grupach przedmiotu.

REKLAMA

Zmiany w ustawie o instytutach badawczych

Wzmocnienie nadzoru nad instytutami badawczymi, zmiany w zasadach powoływania i odwoływania dyrektorów oraz zniesienie wymogu znajomości języka obcego przez dyrektora instytutu to tylko niektóre zmiany w ustawie o instytutach badawczych.

Raport z cyfryzacji szkół 2016/2017

Od 1 września 2017 r. w ramach cyfryzacji szkół zaplanowano naukę programowania, budowę infrastruktury internetowej oraz szkolenia dla nauczycieli.

Zmiany w edukacji domowej

Dzieci uczące się w domach będą mogły skorzystać z pomocy dydaktycznych znajdujących się w zasobach szkoły, zmienić ma się także procedura zdobycia pozwolenia na edukację domową.

Obowiązek szkolny i obowiązek nauki po reformie

Toczące się aktualnie prace legislacyjne obejmujące ustawę o systemie oświaty dotyczą w głównej mierze ustroju szkolnego a konkretnie obowiązku szkolnego, który od 1 września 2019 roku polegać ma na uczęszczaniu do szkoły podstawowej – publicznej albo niepublicznej.

Skreślenie z listy aplikantów po stwierdzeniu nieprzydatności do wykonywania zawodu

Konstytucyjny jest przepis o możliwości skreślenia z listy aplikantów po stwierdzeniu nieprzydatności do wykonywania zawodu adwokata - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Wskazał, że konstytucyjne prawo do nauki nie wyklucza mechanizmów oceny aplikantów.

Projekt ustawy Prawo oświatowe z nowymi typami szkół

8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, szkoły branżowe w miejsce zasadniczych szkół zawodowych, likwidacja gimnazjów, sprawdzian z czterech przedmiotów po szkole podstawowej - to główne założenia projektu ustawy Prawo oświatowe z nowymi typami szkół.

Rada Narodowego Kongresu Nauki powołana

Powołano Radę Narodowego Kongresu Nauki, która zajmie się wypracowaniem propozycji reform w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym. Rada składa się z 52 uczonych a jej przewodniczącym został prof. Jarosław Górniak z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wstępne wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze w 2016 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało wstępne informacje na temat zdawalności egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Brakuje jeszcze danych z Warszawy, gdzie zdawało najwięcej kadydatów. Egzaminy odbyły się 24 września 2016 r.

Egzaminy na aplikacje prawnicze w 2016 r.

W sobotę 24 września 2016 r. o godz. 11.00 na terenie całego kraju, po raz jedenasty, zostaną przeprowadzone państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną oraz po raz dziewiąty państwowy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą.

Jaka jest najpopularniejsza aplikacja mobilna w Polsce?

Według danych firmy Spicy Mobile w sierpniu br. w Polsce najpopularniejszą aplikacją mobilną i był YouTube, zaś domena Google.pl miała największy zasięg wśród użytkowników urządzeń przenośnych

Mercedes me Adapter - nowoczesne technologie dla starszych Mercedesów

Dzięki Mercedes me Adapter właściciele nawet nastoletnich Mercedesów mogą połączyć swój samochód z aplikacją, która łączy samochody z urządzeniami mobilnymi.

Top aplikacje dla turystów

Część osób, które często podróżują na pewno znalazły się w sytuacji, w której zarezerwowane miejsce w hotelu po przyjeździe okazało się zajęte. Co wtedy zrobić? Dach nad głową, nawet w najbardziej odległym miejscu, o każdej porze, pomogą nam znaleźć aplikacje mobilne. Są łatwo dostępne, praktyczne, intuicyjne, a przede wszystkim skuteczne. Agencja EACTIVE przedstawia aktualne zestawienie najlepiej ocenianych przez użytkowników aplikacji przydatnych w podróży.

5 najlepszych aplikacji biznesowych

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, z jakimi wyzwaniami wiąże się prowadzenie biznesu. Uproszczenie różnorodnych zadań zdaje się być w tym przypadku na wagę złota – dlatego tak cenne mogą okazać rozwiązania oraz narzędzia ułatwiające prowadzenie firmy i usprawniające procesy z tym związane. A mając telefon w ręce, można wykorzystać jeszcze go do innych celów, niż rozmów telefonicznych, czy korzystania z internetu. Właśnie tu z pomocą mogą przyjść…aplikacje!

Jak dotrzeć do klienta reklamą mobilną?

Czy wiesz, że wyszukiwania mobilne stanowią ponad połowę wyszukań w wyszukiwarce Google? Urządzenia mobilne – smartfony, tablety, są naszymi nieodłącznymi towarzyszami prawie tak, jak laptopy czy tradycyjne komputery. Ciężko wyobrazić sobie dziś człowieka, który z nich nie korzysta.

YouTube edukuje twórców reklam

Pracownicy YouTube’a doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest współpraca z twórcami reklam. Dlatego też starają się ich wspierać i edukować, aby budowali efektywne strategie komunikacji związanej z formatem wideo.

App Store Optimization - jak pozycjonować aplikacje mobilne?

Pozycjonowanie i optymalizacja zwykle kojarzą się nam ze stronami internetowymi. Jednak jak się okazuje coraz częściej tego rodzaju czynności wykonywane są również wobec aplikacji mobilnych. Dzieje się tak, gdyż konkurencja wśród producentów programów na urządzenia mobilne rośnie z każdym dniem. Sklepy takie jak Google Play, czy Apple AppStore każdego roku odnotowują miliardy ściągnięć. Jak zatem sprawić, by to właśnie nasza aplikacja została ściągnięta, a nie produkt innej firmy? Oto kilka słów o App Store Optimization, czyli optymalizacji i pozycjonowaniu aplikacji mobilnych.

Ponad połowa internautów ogląda wideo na urządzeniach mobilnych

54% internautów ogląda treści wideo na urządzeniach mobilnych. Robimy to znacznie częściej na smartfonach niż na tabletach, co jest efektem niższej penetracji tabletów wśród polskich internautów - wynika z raportu IRCenter.

Oceny okresowe nauczycieli akademickich od 1 października 2016 r.

Oceny okresowe nauczycieli akademickich będą dokonywane co cztery lata. Nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym zawiera szereg przepisów, mających na celu odbiurokratyzowanie uczelni. Nowe regulacje wejdą w życie w październiku 2016 oraz na początku 2017 r.

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w szkołach wyższych

Dla pracowników uczelni publicznych tworzy się odpis na ZFŚS w wysokości 6,5% planowanych przez uczelnię rocznych wynagrodzeń osobowych (art. 157 ustawy z 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym).

Aplikacja do otwierania samochodów

Aplikacja, dzięki której z poziomu smartphone będzie można otworzyć i zamknąć samochód, a nawet uruchomić silnik. To nie wizje odnoszące się do dalekiej przyszłości. W przyszłym roku będą z niej mogli korzystać użytkownicy Volvo.

Ruszyły zawodowe egzaminy na adwokatów i radców prawnych

W dniach 15-18 marca 2016 r. na terenie całego kraju odbywają się egzaminy adwokacki i radcowski.

INFOR IT najlepszym twórcą aplikacji mobilnej

18 lutego 2016 r. po raz piąty przyznano prestiżowe nagrody Mobile Trends Awards. W tym roku nagrody powędrowały do zwycięzców w 17 kategoriach. INFOR IT został zwycięzcą w kategorii Firma/Instytucja za najlepszą aplikację mobilną - Konkurs Chopinowski 2015.

Współpraca z uczelniami wyższymi jako przeciwdziałanie niedoborom pracowniczym

Zmiany trendów rynkowych, postęp technologiczny i rosnące zapotrzebowanie na specjalistów to tylko niektóre czynniki wpływające na poszukiwanie pól współpracy między sferą nauki i biznesu.

Okres zatrudnienia przy ustalaniu wymiaru urlopu wypoczynkowego

Obliczenie okresu zatrudnienia stanowi kluczową rolę przy ustalaniu wymiaru urlopu wypoczynkowego przysługującego pracownikowi. Zgodnie z Kodeksem pracy ma prawo do 20 bądź 26 dni urlopu na rok w zależności od okresu zatrudnienia. Do tego okresu wlicza się także wszystkie poprzednie stosunki pracy oraz okresy pobierania nauki.

Bezpłatne studia magisterske za granicą dla najlepszych

Państwo sfinansuje najlepszym polskim studentom naukę na renomowanych zagranicznych uczelniach. Z programu będą mogli skorzystać studenci, którzy ukończyli trzeci rok jednolitych studiów magisterskich nie wcześniej niż w roku poprzedzającym ich zgłoszenie.

A2 do Europy - aplikacja dla zmotoryzowanych

Autostrada Wielkopolska wprowadziła nowe funkcje w swojej aplikacji A2 do Europy, przeznaczonej dla zmotoryzowanych turystów. Firma rozpoczęła jednocześnie kampanię promującą Polskę wśród zagranicznych turystów.

Więcej studentów na kierunkach medycznych

Minister zdrowia, w porozumieniu z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, przygotował projekt rozporządzenia zwiększającego limit przyjęć na kierunki lekarski oraz lekarsko-dentystyczny w roku akademickim 2015/2016. Zgodnie z projektem od października studia lekarskie mogłoby podjąć o 677 osób więcej niż w obecnym roku akademickim.

Finansowanie nauki na nowych zasadach

Nowelizacja kładzie nacisk na projakościowe finansowanie nauki. Jednostki, które wskutek okresowej oceny otrzymały najniższą kategorię naukową: C, obejmą zmiany w przyznawaniu tzw. dotacji statutowej.

Aplikacja połączy handlowca z magazynem

Dzięki aplikacji, przedstawiciele handlowi mogą mieć stały dostęp do aktualnego stanu zasobów sieci magazynów.

Prawo o szkolnictwie wyższym po nowelizacji

Publikacja stanowi pierwszy na rynku wydawniczym komentarz do Prawa o szkolnictwie wyższym po największej od 2011 r. nowelizacji ustawy uchwalonej w dniu 11 lipca 2014 r. Jest to praktyczny komentarz, który prezentuje wykładnię wszystkich przepisów ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ze szczególnym uwzględnieniem nowych regulacji.

Jak samodzielnie aktualizować nawigację?

Samodzielna aktualizacja map nawigacji często sprawia kłopot użytkownikom mniej obeznanym z nową technologią. Jest łatwysposób, by zaktualizować mapy poprzez aplikację.

Wykaz aktów prawnych na aplikację radcowską i adwokacką w 2015 r.

Przewodniczący zespołu do przygotowania pytań testowych na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich podaje do publicznej wiadomości wykaz tytułów aktów prawnych, z których wybrane stanowić będą podstawę opracowania pytań testowych na egzamin wstępny na aplikację adwokacką i radcowską w 2015 roku.

Zwolnienie z pracy aplikanta radcowskiego na zajęcia odbywane na aplikacji radcowskiej

23 sierpnia 2013 r. na podstawie art. 3 Ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów (Dz.U. 2013 poz. 829 ze zm.) weszła w życie zmiana ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz.U. 1982 nr 19 poz. 145 ze zm.) w przedmiocie zwolnienia aplikanta radcowskiego z pracy na zajęcia odbywane na aplikacji radcowskiej.

Aplikacja do diagnozowania samochodów

Diagnostyka samochodów w warsztatach zazwyczaj sporo kosztuje. Dożyliśmy czasów, kiedy każdy właściciel pojazdu może sobie sam zdiagnozować swój samochód. Wystarczy, że skorzysta ze stosownej aplikacji.

Jak zamówić ekologiczną taksówkę przez smartphone'a?

Ekologiczne taksówki jeżdżące po Warszawie można zlokalizować i zamówić za pomocą aplikacji dostępnej na telefon. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

II edycja Targów Nauki i Kooperacji

Na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 9-10 września 2014 roku odbędą się Targi Nauki i Kooperacji. To już II edycja wydarzenia, którego celem jest stworzenie platformy komunikacji i współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz instytucjami i przedstawicielami świata nauki prowadzącymi działalność innowacyjną na terenie Mazowsza. Uczestnicy Targów mają możliwość zwiększenia wiedzy na temat możliwości rozwoju ich potencjału poprzez prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz wdrażanie innowacji.

Drugi kierunek studiów bez opłat

Rząd poparł m.in. poselską poprawkę, która znosi odpłaty za drugi kierunek studiów, dostosowując prawo do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Projekt nowelizacji ustawy jest już w Sejmie.

Nauczyć się uczyć

Uczenie się prowadzi do sukcesu. Wspiera podejmowanie lepszych decyzji, pozwala efektywniej odpowiadać na wyzwania, umożliwia stały rozwój. Nie mamy co do tego wątpliwości kiedy chodzi o nas samych. Czy bierzemy to pod uwagę w odniesieniu do administracji publicznej?

Drugi kierunek studiów – niekonstytucyjność opłaty

Konstytucyjność obligatoryjnej opłaty za drugi kierunek studiów była przedmiotem pracy Trybunału Konstytucyjnego w dniu 5 czerwca 2014 roku (czwartek). Zdaniem TK opłata za drugi kierunek studiów jest niekonstytucyjna.

Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich – 17 maja 2014 r.

Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich organizowany jest od 2009 roku. W 2014 roku zaplanowano go na 17 maja (sobota). Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich odbędzie się po raz ósmy. Ma on na celu udzielania bezpłatnych porad prawnych przez adwokatów i aplikantów adwokackich.

MEN chwali darmowy podręcznik

Jeden darmowy podręcznik, zdaniem MEN to mniejsze koszty tzw. wyprawki szkolnej dla rodziców, natomiast dla uczniów - lżejsze tornistry. Umożliwi to przekazywanie podręczników młodszym uczniom.

Egzamin na aplikacje prawnicze w 2014 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości wskazało termin egzaminów na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą.

REKLAMA