REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

1200 zł na kolonie dla dzieci urodzonych w okresie od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019 roku. Sprawdź, kto dostanie!

dziecko kolonie dofinansowanie lato wakacje
1200 zł na kolonie dla dzieci urodzonych w okresie od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019 roku. Sprawdź, kto dostanie!
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

1200 zł na kolonie dla dzieci urodzonych w okresie od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019 roku. Turnusy odbędą się od 22 czerwca do 1 września 2024 r., a każdy z nich będzie trwał 9 dni.

Kształtowanie określonych postaw

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników prowadzi otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci rolników. Chodzi o organizację wypoczynku letniego w formie kolonii dla dzieci rolników objętych rolniczy systemem ubezpieczenia społecznego, urodzonych od dnia 1 stycznia 2008 roku do dnia 31 grudnia 2019 roku. Organizowany wypoczynek ma realizować program promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej i upowszechniać wśród dzieci wiedzę w zakresie zdrowego trybu życia, kształtowania postaw prozdrowotnych i pożądanych nawyków żywieniowych, a także popularyzować aktywność ruchową i sport. Celem jest także kształtowanie postaw wolnych od nałogów i poszerzenie wiedzy na temat szkodliwości spożywania alkoholu, narkotyków i innych używek. 

REKLAMA

Organizator musi spełniać konkretne warunki

O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pożytku publicznego, organizacje społeczne i zawodowe, związki zawodowe rolników indywidualnych i izby rolnicze, które spełniają określone warunki, w tym m.in. prowadzą działalność statutową na rzecz rolników i członków ich rodzin, a na dzień złożenia oferty prowadzą działalność co najmniej 1 pełny rok kalendarzowy. 
Organizator wypoczynku musi zobowiązać się w szczególności do:
- zakwaterowania,
- całodziennego wyżywienia (5 posiłków dziennie),
- transportu na i z miejsca wypoczynku, 
- sprawowania opieki nad dziećmi przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
- promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, w tym organizowania zajęć sportowych oraz wycieczek turystyczno-krajoznawczych.

1200 zł na kolonie letnie dla tych grup dzieci

Wysokość dofinansowania może wynieść 1200 zł na jedno dziecko, z tym, że nie może wynieść więcej niż 80% rzeczywiście poniesionych i udokumentowanych kosztów. Przyznane dofinansowanie dla jednej organizacji obejmuje maksymalnie 1200 dzieci.
Dofinansowanie będzie wypłacane w dwóch transzach – pierwsza po podpisaniu umowy o wsparcie, druga po przekazaniu przez organizatora kompletnej dokumentacji rozliczeniowej całego zadania. 
Turnusy wyjazdowe mają być organizowane w okresie od 22 czerwca do 1 września 2024 r., a każdy z nich ma trwać 9 dni (8 noclegów na miejscu wypoczynku). Mogą one być organizowane wyłącznie na terenie Polski.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Darowizna pieniędzy od babci lub dziadka. Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Czy darowizna pieniędzy od babci lub dziadka podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn? To zależy od kilku czynników określonych precyzyjnie przez ustawodawcę. Sprawdźmy, kiedy taka darowizna środków pieniężnych w gotówce jest zwolniona z podatku, a kiedy może zostać opodatkowana.

Wybory do europarlamentu 2024. Osoby niepełnosprawne powinny pamiętać o tych terminach

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca 2024 r. Wyborcy niepełnosprawni i seniorzy muszą jednak wcześniej dopełnić niezbędnych formalności, jeśli chcą skorzystać z przysługujących im uprawnień. Mają na to kilka najbliższych dni.

Dodatek do bonu energetycznego 300-600 zł. Senat obniża jedną z 4 opłat za prąd. Obniżka dla rodziny od 15,96 zł do 89,4 zł

Oszczędność dla rodziny od 15,96 zł do 89,4 zł dotyczy okresu od 1 lipca 2024 r. do końca grudnia 2024 r. I wynika z zawieszenia opłaty mocowej. Taka propozycja powstała w Senacie. Będzie niedługo głosowana.

6 tys. zł za miesiąc szkolenia wojskowego. MON podało trzy wakacyjne terminy, pierwszy rusza już od 10 czerwca

6 tys. zł za miesiąc szkolenia wojskowego. Wojsko Polskie zaplanowało trzy terminy szkoleń w ramach programu „Wakacje z wojskiem”. Każdy termin obejmuje 27 dni. Pierwsze szkolenia MON zaplanowało w terminie od 10 czerwca do 6 lipca. Kto może skorzystać z tego szkolenia wojskowego, jak się zgłosić?

REKLAMA

2 tys. zł dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Premier Tusk ogłasza pomoc dla kupców z Marywilskiej 44

2 tys. zł dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz dofinansowanie części wynagrodzeń pracowników. "Od czwartku przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku pożaru hali targowej przy ul. Marywilskiej w Warszawie mogą się zgłaszać do ZUS o pomoc" - poinformował premier Donald Tusk. Jak dodał, w przygotowaniu są również m.in. zwolnienia podatkowe.

2519 zł dla osób niepełnosprawnych w 2025 roku? Jest plan nowego dodatku do renty socjalnej zamiast stałej podwyżki do minimalnego wynagrodzenia

Od marca 2024 r. trwają w Sejmie prace nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Celem tej nowelizacji miało być stałe zwiększenie kwoty renty socjalnej z obecnych 1780,96 zł brutto do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obecnie 4242 zł brutto). Jednak 9 maja 2024 r. na posiedzeniu sejmowej podkomisji przyjęto poprawkę, zgodnie z którą uprawnionym do renty socjalnej będzie przysługiwał dodatek w kwocie stanowiącej różnicę między tym świadczeniem a wysokością minimalnego wynagrodzenia. Zmiany mają obowiązywać dopiero od 2025 roku.

Wybory do europarlamentu w 2024 r. Jak głosować?

Wybory do europarlamentu zbliżają się wielkimi krokami. Kto może głosować w kraju? Jak można oddać swój głos poza miejscem zamieszkania? Co z osobami niepełnosprawnymi? O jakich terminach warto pamiętać? Odpowiadamy!

Nowe zasady funkcjonowania szkół i nowe formy kształcenia? W Dzienniku Ustaw opublikowano jednolity tekst ustawy – Prawo oświatowe

W Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst ustawy  – Prawo oświatowe. Jakie zmiany przepisów obejmuje?

REKLAMA

Wypłata dodatków dla pracowników pomocy społecznej i rodzin zastępczych już możliwa. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy

Wypłata dodatków dla pracowników pomocy społecznej i rodzin zastępczych już możliwa. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy, na podstawie której będzie można wypłacić dodatki m.in. pracownikom pomocy społecznej i żłobków oraz zawodowym rodzinom zastępczym.

Będzie obligatoryjna coroczna aktualizacja kryteriów dochodowych uprawniających do otrzymania pomocy społecznej

Będzie obligatoryjna coroczna aktualizacja kryteriów dochodowych uprawniających do otrzymania pomocy społecznej. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada kompleksową reformą systemu pomocy społecznej.

REKLAMA