REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Handel w niedzielę

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wracają niedziele handlowe, ustawę o zakazie handlu nowelizuje Sejm. Ile teraz niedziel z zakupami w galeriach i od kiedy

Wraca handel w niedziele. Poselski projekt nie znosi, ale nowelizuje ustawę o zakazie handlu w niedziele. Nowelizacja jest krótka i prosta: zakaz handlu obejmuje maksymalnie dwie niedziele w miesiącu, a handlowcy mają gwarantowany za niedzielę dzień wolny, zaś za samą pracę w niedzielę – podwójną stawkę.

Wkrótce posiedzenie Sejmu. Czy zwiększą się wynagrodzenia pracowników sklepów? Czy Sejm uchyli zakaz handlu w niedzielę?

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Projekt zostanie rozpatrzony 12 czerwca 2024 r. Czy zakaz handlu w niedziele zostanie uchylony? Czy wynagrodzenia pracowników handlu będą wyższe?

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Przywrócenie handlowych niedziel. ZPPHiU: czas otwarcia sklepów powinien być krótszy (np. 8 godzin)

Przywrócenie handlu w niedziele wymaga przemyślanego zaprojektowania i odpowiedniego przygotowania - uważa dyrektor generalna Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług Zofia Morbiato. Czas pracy w niedziele powinien być jednak krótszy niż przed wprowadzeniem zakazu - dodaje.

REKLAMA

Będzie więcej niedziel handlowych. Wyższe wynagrodzenia pracowników. Skutki VAT

W Sejmie znajduje się projekt ustawy nowelizującej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Znacznie zwiększy się liczba niedziel, w które handel będzie dozwolony. Ustawa rozszerzy też wynagrodzenia i inne uprawnienia pracownicze z tytułu pracy w niedzielę. Jakie byłyby skutki zwiększenia liczby handlowych niedziel w zakresie podatku VAT?

Czy kasjerzy chcieliby pracować w niedziele za podwójną stawkę?

Co kasjerzy sklepów wielkopowierzchniowych myślą na temat całkowitego zniesienia ograniczenia handlu w niedziele? Czy pracowaliby w niedzielę za podwójne wynagrodzenie?

Sejm: Będą dwie niedziele handlowe w miesiącu i wyższe wynagrodzenie pracowników

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się ustawą o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni oraz ustawy – Kodeks pracy. Projekt ustawy dotyczy zwiększenia liczby niedziel, w których handel jest dozwolony oraz wynagrodzenia za pracę w niedzielę.

5 ustaw, które zmienią nasze życie w ciągu najbliższych 5 lat [INFOR 5]

Kto straci, a kto zyska na przywróceniu handlu w niedziele? Jak dostęp do aborcji zmieni życie polskich kobiet? Kto będzie beneficjentem wyższej kwoty wolnej od podatku? Czy wiek emerytalny kobiet i mężczyzn powinien zostać zrównany? Jak dyrektywa budynkowa zmieni Polskę? 

REKLAMA

Dwie niedziele handlowe w każdym miesiącu? Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta

Do Sejmu trafił projekt ustawy nowelizującej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Projekt zakłada zwiększenie liczby niedziel handlowych oraz rozszerzenie uprawnień pracowniczych z tytułu pracy w niedzielę.

Kiedy będą czynne sklepy przed Wielkanocą? Niedziela handlowa i ograniczenia w handlu

Do Wielkanocy zostały już niecałe dwa tygodnie. Jak w okresie przedświątecznym będzie funkcjonował handel? Kiedy będzie można zrobić zakupy?

644 zł, a może 965 zł? Ile zyskają pracownicy na zniesieniu zakazu handlu?

644,24 zł - tyle może zyskać pracownik, który przepracuje cztery niedziele handlowe w miesiącu, jeśli wprowadzona zostanie zasada dwukrotności obowiązującej stawki. To dla zatrudnionych w sieciach handlowych całkiem poważna kwota, gdyż często zarabiają oni najniższą krajową - 4242 zł brutto (3221,98 zł na rękę). 

Czy zakaz handlu w niedziele zostanie cofnięty? Politycy obiecują, Polacy są podzieleni, a centra handlowe popierają

Jedną z obietnic wyborczych złożonych przez obecną koalicję rządzącą było zniesienie zakazu handlu w niedziele. Zakaz ten mocno dzieli Polaków. Czy zakaz handlu w niedziele wkrótce zostanie cofnięty?

Niedziele handlowe w 2024 r. W które niedziele sklepy będą otwarte?

28 stycznia 2024 r. przypada pierwsza w tym roku niedziela handlowa. W które jeszcze niedziele zakaz handlu nie będzie obowiązywał i sklepy będą otwarte?

Handlowe niedziele w 2024 r. Wykaz niedziel, w które zakaz handlu nie obowiązuje i sklepy będą otwarte

W 2024 r. nadal obowiązuje zakaz handlu w niedziele i święta. Na szczęście zakaz ten nie jest bezwzględny. Handel jest bowiem dopuszczalny w niektóre niedziele i wówczas sklepy będą otwarte. W każdą niedzielę i święto mogą również działać niektóre placówki handlowe.

Niedziele handlowe w grudniu 2023 r. - dwie przed Wigilią. A 24 grudnia nie zrobisz zakupów w większości sklepów

W dniu 29 listopada 2023 r. Sejm przyjął ustawę (nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedziele), zgodnie z którą, jeżeli niedziela przypada 24 grudnia (Wigilia), to handel pracuje w dwie kolejne niedziele poprzedzające Wigilię. W 2023 roku niedziele handlowe przed Świętami Bożego Narodzenia wypadają 10 i 17 grudnia. Nowe przepisy obowiązują od 5 grudnia 2023 r.

Zakaz handlu w Wigilię. W grudniu będą dwie niedziele handlowe: dziesiątego i siedemnastego. Sejmowa komisja poparła projekt Polski 2050

Przypadająca w niedzielę tegoroczna Wigilia będzie objęta zakazem handlu. Zamiast w Wigilię, sklepy miałyby być otwarte w dwie poprzedzające niedziele, czyli 10 i 17 grudnia 2023 r. w pełnym zakresie godzin. Sejmowa komisja gospodarki i rozwoju przyjęła projekt ustawy autorstwa Polski 2050 ws. handlu w tegoroczną w Wigilię.

Czy niedziele znowu staną się handlowe? Propozycje opozycji dotyczące handlu

Wielu Polaków może ucieszyć perspektywa powrotu do handlowych niedziel. Po ponad pięciu latach zakazu handlu w niedziele, jego zniesienie staje się możliwe, w przypadku gdy opozycja przejmie władzę w naszym kraju. Główne pytanie brzmi - kiedy to się stanie?

Niedziela handlowa – marzec 2023

Marzec 2023 ma 4 niedziele. Czy któraś z nich jest niedzielą handlową? Dowiedz się!

REKLAMA