REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rodzinny dom dziecka

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Od 1 lipca 2024 r. będzie 1000 zł dodatku do wynagrodzenia. Ustawa czeka na podpis prezydenta

1000 zł dodatku do wynagrodzenia od lipca będzie trafiać do do zawodowych rodzin zastępczych i osób prowadzących rodzinne domy dziecka. Ustawa czeka na podpis prezydenta. 

1000 zł podwyżki nie tylko dla pracowników pomocy społecznej. Również dla tej grupy zawodowej. Już od 1 lipca 2024 r.

1000 zł podwyżki nie tylko dla pracowników pomocy społecznej. Otrzymają je również zawodowe rodziny zastępcze oraz prowadzący rodzinne domy dziecka Zasady dofinansowania będzie zawsze określała Rada Ministrów.

1000 zł dodatku do wynagrodzenia od 1 lipca 2024 r. - dla kogo?

Będzie 1000 zł dodatku do wynagrodzenia dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Dodatki wchodzą w życie 1 lipca 2024 r.

1000 zł dla osób prowadzących rodzinne domy dziecka. Rząd przyjął projekt ustawy

Rząd dofinansuje zadania samorządu związane ze wspieraniem rodziny i systemu pieczy zastępczej. Dofinansowanie będzie przeznaczone na dodatki do wynagrodzeń osób, które pełnią funkcję rodzin zastępczych zawodowych oraz prowadzą rodzinne domy dziecka.

REKLAMA

Od 1 lipca 2024 r. dodatkowe pieniądze dla rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka. Rząd przyjął projekt ustawy

W dniu 26 marca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, przedłożony przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ta nowelizacja ma na celu zwiększenie kwoty środków z Funduszu Pracy na dofinansowanie zadań samorządu, które dotyczą wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. W szczególności pieniądze mają być przeznaczone na dofinansowanie do wynagrodzeń osób, które pełnią funkcję zawodowych rodzin zastępczych oraz prowadzą rodzinne domy dziecka.

Dofinansowanie samorządów: 85 mln zł na wspieranie rodziny oraz system pieczy zastępczej

Rząd planuje przeznaczyć 85 mln zł rocznie na wykonywanie zadań własnych samorządów terytorialnych w obszarze wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Zwiększenie wsparcia będzie możliwe poprzez dodatki do wynagrodzeń osób pełniących funkcję rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka.

Nowe kwoty świadczeń dla rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, osób usamodzielniających się

Minister Rodziny wskazał nowe kwoty świadczeń dla rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, osób usamodzielniających się.

Piecza zastępcza na nowych zasadach od lutego

System pieczy zastępczej będzie działał na zmodyfikowanych zasadach od początku lutego. Jak zmieni się sytuacja rodzin zastępczych? Jakie będą nowe zasady finansowania pieczy zastępczej? Co nowego w procedurach adopcyjnych? 

REKLAMA

Zakaz tworzenia nowych domów dziecka?

Projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej zakłada m.in. zakaz tworzenia nowych domów dziecka - powiedziała w czwartek PAP.PL wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.

Ustawa o podatku od spadków i darowizn - tekst jednolity

Ustawa z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn. Tekst ujednolicony. Wersja aktualna od 27 października 2020 r. Uwzględniająca zmiany wprowadzone ustawą z dnia 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn (Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 1761).

Zwolnienie z podatku od spadków i darowizn także dla wychowanków rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka?

Sejmowa komisja finansów publicznych poparła 5 sierpnia 2020 r. poselski projekt ustawy, poszerzający krąg uprawnionych do zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. Prawo do zwolnienia z tego podatku mają zyskać wychowankowie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, opiekunowie i wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Rodziny zastępcze będą zwolnione z podatku od spadków i darowizn

13 lutego 2020 r. w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji, który przewiduje zrównanie prawa osób z rodzin biologicznych i rodzin zastępczych do zwolnienia od podatku od spadków i darowizn. Projekt poparły wszystkie kluby parlamentarne.

REKLAMA