REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Uczeń

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Problem z wycieczkami szkolnymi. Można dostać 1250 zł dofinansowania na osobę, rusza nabór wniosków, ale nauczyciele nie chcą jechać.

Zamieszanie wokół wycieczek szkolnych trwa. W ramach programu Podróż z klasą można dostać nawet 1250 zł dofinansowania na osobę, ale nauczyciele nie chcą jechać. Nie znikają problemy z czasem pracy i wynagrodzeniem.

Od września do szkół wróci dawny obowiązek. Rodzice mają wątpliwości. A jaki będzie koszt?

Od września do szkół wróci dawny obowiązek. To kolejna zmiana, na którą powinni przygotować się rodzice. Opieka stomatologiczna w szkołach nie będzie oznaczała gabinetu stomatologicznego w każdej szkole.

Czy w 2025 r. MEN będzie rozdawać tablety uczniom? Wiceministra Katarzyna Lubnauer odpowiada

Czy w 2025 r. MEN będzie rozdawać tablety uczniom? Wiceministra edukacji narodowej Katarzyna Lubnauer odpowiedziała, że "najpierw musi zapaść decyzja Komisji Europejskiej odnośnie do PCTE i rewizji KPO". Potem konkretne programy".

Czy religia i etyka wliczane są do średniej? Zakończenie roku szkolnego 2024/25

Jak to jest z religią na świadectwie? Czy wliczana jest do średniej z ocen? Kiedy jest zakończenie roku szkolnego?

REKLAMA

Świadectwo z czerwonym paskiem 2024 r. Jaka średnia? Czy można mieć na świadectwie 3?

Jaką średnią ocen trzeba mieć, aby uzyskać świadectwo z czerwonym paskiem? Czy religia wlicza się do średniej? Jaką trzeba mieć ocenę z zachowania? 

Rekrutacja do szkół średnich 2024 – zasady, terminy, wnioski

Do kiedy trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych? Kiedy jest rekrutacja uzupełniająca? Do ilu szkół można złożyć dokumenty?

Jakie zasiłki na dziecko w roku szkolnym 2024/25

Na jakie wsparcie materialne będą mogli liczyć i ich rodzice w nadchodzącym roku szkolnym? Oto zestawienie najważniejszych świadczeń i zasiłków.

Egzamin ósmoklasisty 2024: Co uczeń może zabrać na salę egzaminacyjną, czyli podstawowe zasady zachowania

Już we wtorek, 14 maja, rozpocznie się egzamin ósmoklasisty. Na sali egzaminacyjnej uczniów obowiązują ściśle określone zasady. Co należy zabrać na egzamin? Czego nie wolno wnieść? Na co uważać?

REKLAMA

300 zł czy 400 zł dla ucznia w nowym roku szkolnym? Sprawdź, kto ile dostanie, od czego to zależy i kiedy złożyć wniosek?

300 zł czy 400 zł dla ucznia w nowym roku szkolnym? W roku szkolnym 2024/2025 rodzice uczniów będą mogli liczyć nie tylko na 300,00 zł z tytułu świadczenia Dobry Start, ale także na 100,00 zł dodatku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Kiedy złożyć wniosek, aby pieniądze dotarły jak najszybciej? 

Maturzyści kończą rok szkolny. Kiedy egzaminy?

Piątek 26 kwietnia 2024 r. to ważny dzień dla tegorocznych maturzystów. Świadectwa ukończenia szkoły odbiorą uczniowie ostatnich klas liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia. 

Laptopy otrzymane przez uczniów i nauczycieli zwolnione z PIT - rozporządzenie MF

Laptopy oraz bony na laptopy, otrzymane w 2023 r. przez uczniów i nauczycieli, są zwolnione z PIT – wynika z rozporządzenia MF, które weszło w życie we wtorek 23 kwietnia 2024 r.

Od 183,15 zł do 326,70 zł na ucznia. Dlaczego dopłat nie ma dla szkół średnich?

Już niedługo będzie można składać wnioski na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe. W 2024 r. termin ten rozpoczyna się 15 kwietnia, a kończy 6 maja. Jest to pierwszy termin. 

Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

Wielkanoc 2024 r.: Wkrótce przerwa świąteczna w szkołach. Uczniowie będą mieli 6 dni wolnych od nauki

Do Wielkanocy zostało tylko kilka dni. Związana ze świętami przerwa od nauki rozpocznie się w Wielki Czwartek, 28 marca. Uczniowie wrócą do szkół dopiero 3 kwietnia.

Od 230,00 zł do 320,00 zł na ucznia klas I-III. Sprawdź, na jaki cel w 2024 r.

W 2024 r. można uzyskać z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów do 320,00 zł dofinansowania na naukę pływania dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Jest kierowany do dzieci bez selekcjonowania na mniej lub bardziej sprawnych czy uzdolnionych ruchowo.

Min. edukacji B. Nowacka: Od 1 marca w szkołach trwają badania i testy sprawnościowe uczniów. Bez wpływu na ocenę z WF-u

Barbara Nowacka podkreśliła we wtorek, że jednym z zadań edukacji jest zadbanie o zdrowie i sprawność fizyczną dzieci i młodzieży. 1 marca rozpoczęto testy, które mają zbadać sprawność uczniów - dodał minister sportu Sławomir Nitras.

99 zł na ucznia w przypadku klas I–III, 185 zł klasy IV, 238 zł klasy V i VI, 330 zł na ucznia klas VII i VIII od 1 kwietnia 2024 r. Tak wynika z projektu rozporządzenia

99 zł na ucznia w przypadku klas I–III, 185 zł na ucznia klasy IV, 238 zł na ucznia klasy V i VI, 330 zł na ucznia klas VII i VIII w 2024 r. Jest projekt rozporządzenia resortu edukacji.

Zamiast egzaminu przeliczenie ocen ze świadectwa na punkty [Od 22 lutego 2024 r.]

Ze zwolnienia mogą skorzystać uczniowie będący w szczególnych przypadkach zdrowotnych, uniemożliwiających uczniowi przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty. Wtedy można zwolnić ucznia z obowiązku przystąpienia do tego egzaminu. Zamiast egzaminu będzie przeliczenie punktów ze świadectwa.

Czy planowana reforma oświaty to szansa czy zagrożenie?

Czy proponowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reforma oświaty przyczyni się do odciążenia uczniów przeładowanych obowiązkami szkolnymi? 

Dzień Bezpiecznego Internetu. Sprawdzajcie, co wasze dzieci robią w telefonach

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski poprowadził w jednej ze stołecznych szkół lekcję dla czwartoklasistów.

Darmowy kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty w 2024 r. Termin zgłoszeń mija 7 lutego 2024 r. Niestety nie dla każdego ucznia. Kto skorzysta z bezpłatnych zajęć?

Kto może skorzystać z bezpłatnych zajęć z matematyki i z polskiego? Młodzież kaliskich szkół podstawowych skorzysta z takich zajęć.  Termin zgłoszeń mija 7 lutego.

250 zł miesięcznie na ucznia dowożonego. Do 29 każdego miesiąca JST otrzymają środki na uczniów z Ukrainy

Do 29 każdego miesiąca JST otrzymają środki na uczniów z Ukrainy. Jest to wsparcie finansowe ze środków Funduszu Pomocy z przeznaczeniem na realizację dodatkowych zadań oświatowych związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i uczniami będącymi obywatelami Ukrainy.

MEN: Prace domowe za ucznia wykona AI. To argument przeciw pracom domowym [wiceministra Paulina Piechna-Więckiewicz dla Infor.pl]

W wywiadzie dla Infor.pl wiceministra Paulina Piechna-Więckiewicz podniosła ważny argument za fakultatywnością prac domowych i brakiem ocen za te prace. Argumentem jest …. sztuczna inteligencja.

Czy nauczyciel może przed feriami wstawić 1 na nowy semestr? Sprawdź co jest dopuszczalne, a co nie.

Dobiega końca pierwszy semestr nauki w szkołach. Niektórzy uczniowie jeszcze nie mogą odetchnąć, bo oceny śródroczne w ich szkołach nie zostały póki co wystawione. Inni natomiast, nie tylko znają już swoje wyniki, ale muszą się już martwić tym, jakie oceny wpadły im na drugi semestr. Czy taka sytuacja jest dopuszczalna?

15 stycznia 2024 r. w niektórych województwach zaczynają się ferie zimowe. Jakie są terminy pozostałych przerw w nauce? Kiedy zaczynają się wakacje?

Zaczęły się zimowe ferie szkolne. Od 15 stycznia 2024 r. z ferii mogą korzystać uczniowie w województwach dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Kiedy ferie zimowe rozpoczną pozostali uczniowie?

Dofinansowanie do 330 zł dla dzieci do 15. roku życia. Dlaczego 0 zł dla uczniów "15+"?

Dofinansowanie przysługuje na dzieci w szkołach podstawowych i uczniowie korzystają z niego w postaci darmowych podręczników. Nie mają go uczniowie szkół średnich. Dlaczego?

Od 1 września 2024 r. ma nastąpić ujednolicenie wymiaru godzin nauczania języka mniejszości narodowej realizowanego w formie dodatkowej nauki tego języka. Jest projekt rozporządzenia

Od 1 września 2024 r. ma nastąpić ujednolicenie wymiaru godzin nauczania języka mniejszości narodowej realizowanego w formie dodatkowej nauki tego języka. Wymiar godzin nauczania w stosunku do wszystkich uczniów należących do mniejszości narodowej ma wynosić 3 godziny tygodniowo

350 tys. godzin dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów. Jakie zmiany na lekcjach WF w 2024 r.?

Profilaktyka prozdrowotna w szkołach bardzo ważnym zadaniem w 2024 r. MEiN i AWF będą ściśle współpracować w 2024 r.

Kiedy wolne dla uczniów w 2024 r.? Kiedy egzaminy? Kalendarz

Do końca roku kalendarzowego zostało już tylko kilka dni. Dla uczniów oznacza to, że za chwilę koniec I semestru. Kiedy wypadają ferie dla poszczególnych województw? Kiedy jeszcze można liczyć na wolne? W które dni odbędą się egzaminy ósmoklasisty, a w które maturalne? 

300 zł dla każdego ucznia. Wniosek można składać tylko do końca listopada 2023 r.

300 zł dla każdego ucznia. Wniosek można składać tylko do końca listopada 2023 r. Wnioski można składać drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia odbywa się na wskazane konto bankowe.

1200 zł dla ucznia za napisanie opowiadania, reportażu lub pamiętnika. Prace można składać do 15 listopada 2023 r.

Nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele mogą przesyłać zgłoszenia do konkursu pod patronatem MEiN „This Game of Mine”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 listopada 2023 r. Uczeń może otrzymać nawet 1200 zł, a nauczyciel 3000 zł.

Wymiary mebli w szkołach i przedszkolach regulują polskie i jednocześnie europejskie normy. Czy Twoje Dziecko ma dobrze dobraną ławkę poznasz po kolorze stelaża

Wymiary mebli w szkołach i przedszkolach regulują polskie i jednocześnie europejskie normy PN-EN 1729-1:2007 oraz PN-EN 1729-2:2007. Ławki powinny być dopasowane do wzrostu ucznia. Sprawdź czy Twoje Dziecko ma dobrze dobraną ławkę!

14 października 2023 r. mija termin na udzielenie dotacji. Wysokość uzależniona od klasy do której uczęszcza uczeń. Klasy IV - 185 zł na ucznia, klasy V i VI - 238 zł na ucznia, klasy VII i VIII - 330 zł na ucznia

14 października 2023 r. mija termin na udzielenie dotacji. Wysokość uzależniona od klasy do której uczęszcza uczeń. Klasy IV - 185 zł na ucznia, klasy V i VI - 238 zł na ucznia, klasy VII i VIII -  330 zł na ucznia. Podręczniki do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, podręczniki do zajęć z zakresu danego języka obcego nowożytnego lub materiały edukacyjne w przypadku klas I–III wynosi 99 zł na ucznia, materiały ćwiczeniowe w przypadku klas I–III  - 55 zł na ucznia.

Kto chce 4-dniowego tygodnia w szkołach i skróconych lekcji?

Czy Polacy chcą telefonów w szkołach? Co sądzą o pomyśle na skrócone lekcje i 4-dniowy tydzień szkoły? Czy preferują naukę zdalną lub hybrydową zamiast tradycyjnej? 

Konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów już niedługo! Początek zgłaszania szkół: 18 września 2023 roku.

Konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów już niedługo! Początek zgłaszania szkół zaczął się 18 września 2023 roku.

Informacja z ZUS: W jakiej sytuacji termin złożenia wniosku o rentę dla ucznia i studenta, to nie tylko 30 września i 30 października? [1588 zł miesięcznie]

30 września 2023 r., to ostatni termin złożenia wniosku o przyznanie renty rodzinnej dla uczniów i tegorocznych maturzystów, którzy rozpoczynają studia. Studenci wyższych lat mają czas do końca października 2023 r. ZUS podaje przykłady, kiedy wniosek o rentę składa się po tych terminach.

MEiN: Wyjaśniamy jak prawidłowo wyliczyć dotację na każdego ucznia

Wskaźnik zwiększający, czyli jak prawidłowo wyliczyć dotację na ucznia - wyjaśnia MEiN.

Dla Warszawy bezpłatny laptop HP ProBook 440 G9. Dla Szczecina Lenovo V15 G3. Jaki laptop dla Twojego miasta? [Wykaz dla całej Polski]

Sprawdź jaki model darmowego laptopa przyjedzie do Twojego miasta. [Wykaz dla całej Polski]

330 zł na ucznia. Termin na złożenie wniosku mija 15 września. Zyskaj dodatkowe środki na zakup materiałów edukacyjnych

330 zł na zakup podręczników lub materiałów edukacyjnych otrzyma uczeń klasy VII i VIII. Ile na ten cel dostaną pozostali uczniowie? Jakich formalności należy dopełnić do 15 września?

Coraz więcej dzieci i nastolatków w okresie szkolnym pada ofiarą nękania. Co może zrobić rodzic?

"Prześladowcy i świadkowie często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie grożą za ich czyny. Mobbing rówieśniczy to przecież nie tylko przemoc słowna, ale również fizyczna. Groźby, szantaże, pobicia, nieprawdziwe plotki i wykluczenie - dla wielu z nas brzmi, jak abstrakcja, jednak dla niektórych dzieci jest codziennością w okresie szkolnym" – mówi adwokat Katarzyna Bórawska z kancelarii adwokackiej B-Legal.

10 mln zł więcej na soki dla uczniów

Soki dla uczniów. Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów ma się zająć projektem noweli rozporządzenia ws. przekazania szkołom z budżetu państwa 10 mln zł więcej na dodatkowe porcje soków z jabłek i malin dla uczniów.

1100 zł na wyprawkę szkolną od 2024 r. To świadczenie przysługuje wszystkim rodzicom

Już od 1 stycznia 2024 r. na dziecko w Polsce będzie można otrzymać 1100 zł. Oprócz programu "500+", "Dobry Start", czy kosiniakowego rodzicom przysługują inne świadczenia. Sprawdź jak dostać 1100 zł.

Pieniądze na wyprawkę szkolną dla wszystkich uczniów w wieku od 7 do 20 lat. Ile można dostać?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 już 4 września. Jak zawsze początek roku szkolnego wiąże się z wydatkami. Sprawdź ile dostaniesz na ucznia w wieku od 7 do 20 lat.

Dodatkowe soki z malin i jabłek w szkołach w 2023/2024. Owoce i warzywa za darmo dla uczniów!

“Program dla szkół”, realizowany jest przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Poprawkowe egzaminy maturalne 2023 r. - kiedy, termin wyników, tematy

Poprawkowe egzaminy maturalne odbędą się 21 i 22 sierpnia 2023 r. Maturzyści wyniki matur poprawkowych poznają dopiero 8 września. 

6000 zł dla rodzin z dziećmi. Ruszył rządowy program pomocy na rok szkolny 2023/24

Nawet 6000 zł zasiłku. Rządowy program pomocy skierowany jest do rodzin dzieci i uczniów. Sprawdź kto dostanie 6000 zł! 

3000 zł dla ucznia. Jednorazowe stypendia w roku szkolnym 2023/24

Jednorazowe stypendium dla ucznia może wynieść nawet 3000 zł. Sprawdź kto otrzyma te środki w roku szkolnym 2023/2024. 

500 zł dla ucznia. Stypendium w roku szkolnym 2023/2024

Sprawdź jaka jest procedura przyznawania stypendium w roku szkolnym 2023/2024. Co trzeba zrobić żeby otrzymać pieniądze?  

Uczeń

Stypendium szkolne

Stypendium szkolne to jedna z form pomocy materialnej udzielanej uczniom. Kto może się o nią ubiegać?

REKLAMA