REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stracisz pieniądze logując się z tych miejsc do banku, ryzyko rośnie w wakacje

Są miejsca i urządzenia, z których logowanie się do banku na swoje konto jest szczególnie niebezpieczne
Są miejsca i urządzenia, z których logowanie się do banku na swoje konto jest szczególnie niebezpieczne
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Podczas wakacji i urlopów wzrasta ryzyko włamania na konto bankowe i opróżnienie go przez cyberprzestępców. Niczym wytrawni wędkarze na ryby, zasadzą się oni na swoje ofiary w wybranych miejscach. Tam łatwiej przejąć hasła do konta, autoryzacje transakcji i im podobne, mające chronić pieniądze przed wirtualną kradzieżą.

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest kluczowe dla zabezpieczenia danych.

REKLAMA

Dlaczego nie należy logować się do banku z dostępnych sieci Wi-Fi

Niezabezpieczone sieci Wi-Fi stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa kont bankowych. Korzystając z takich sieci, naraża się na ryzyko przechwycenia danych przez niepowołane osoby.
Niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, w pracy czy w miejscu publicznym, zawsze powinniśmy upewnić się, że połączenie jest bezpieczne. Podczas korzystania z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi, dane mogą być łatwo przechwycone przez hakerów.
Mogą oni uzyskać dostęp do haseł, numerów kart kredytowych, a nawet kont bankowych. Dlatego też zawsze powinno się korzystać z sieci Wi-Fi, które są zabezpieczone silnym hasłem. Ponadto, warto korzystać z dodatkowych środków bezpieczeństwa, jak VPN (Virtual Private Network), które zapewniają dodatkową warstwę ochrony danych.

Logowanie do banku: czy korzystanie z cudzego komputera jest bezpieczne

Logowanie się na konto bankowe na komputerze, który jest używany przez wiele osób, niesie ze sobą wiele ryzyk.
Współdzielone komputery są często celem ataków hakerów, którzy instalują na nich oprogramowanie szpiegujące w celu kradzieży danych bankowych. Nawet jeśli komputer jest chroniony przez najnowsze oprogramowanie antywirusowe, nie ma gwarancji, że jest on całkowicie bezpieczny.
– Zawsze należy wylogować się z konta bankowego po zakończeniu sesji. Niezależnie od tego, czy jest to komputer w bibliotece, w kawiarni czy w domu, istnieje ryzyko, że ktoś inny może uzyskać dostęp do konta. Radzę, aby nie zapisywać nigdy swojego hasła, zwłaszcza na współdzielonym komputerze i upewnić się, że strona banku jest bezpieczna – mówi Marta Fila, członek zarządu AIQLabs.

Logowanie do banku przez smartfon: jakie zagrożenia

Logowanie do konta bankowego za pomocą urządzeń mobilnych niesie ze sobą pewne ryzyko. Podstawowym zagrożeniem jest możliwość infekcji urządzenia szkodliwym oprogramowaniem, które może przechwycić dane logowania.
W przypadku korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, istnieje ryzyko, że niezabezpieczone połączenie może być wykorzystane do przechwycenia informacji.
W celu uniknięcia wspomnianych zagrożeń, należy regularnie aktualizować oprogramowanie na swoim urządzeniu, ponieważ aktualizacje często zawierają poprawki bezpieczeństwa. Ponadto, niezależnie od tego, czy korzystamy z telefonu, tabletu czy laptopa, zawsze należy korzystać z oficjalnej aplikacji banku, która jest regularnie aktualizowana i ma wbudowane mechanizmy zabezpieczające. 

Logowanie się do banku: jak uniknąć phisingu

REKLAMA

Phishing to technika stosowana przez cyberprzestępców, którzy próbują wyłudzić od nas cenne informacje, takie jak dane logowania do konta bankowego.
Zazwyczaj odbywa się to poprzez wysyłanie fałszywych wiadomości e-mail, które wyglądają, jakby pochodziły od zaufanego źródła, na przykład od naszego banku.
– Wiadomości te często zawierają linki prowadzące do fałszywych stron internetowych, które wyglądają identycznie jak strony naszego banku. Gdy wprowadzimy na nich nasze dane, przestępcy je przechwytują – dodaje Marta Fila.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Chcąc zabezpieczyć konto bankowe przed phishingiem, warto zastosować kilka prostych zasad.
Nigdy nie klikać w linki zawarte w wiadomościach e-mail, które wyglądają podejrzanie. Zawsze sprawdzać adres strony internetowej, na którą zostało się przekierowanym. Jeżeli jest inny niż adres banku, nie wprowadzać żadnych danych.
Należy pamiętać, że bank nigdy nie prosi o podanie hasła do konta przez e-mail.
Regularna aktualizacja oprogramowania na komputerze, w tym przeglądarki internetowej, może pomóc w blokowaniu fałszywych stron internetowych.
Wreszcie, jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do wiadomości z podejrzanego źródła, koniecznie należy skontaktować się z bankiem za pomocą oficjalnych kanałów komunikacji.

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podwyżki dla pracowników samorządowych. Czy nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego przysługują także za lipiec?

1 sierpnia 2024 r. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zmiany mają celu uaktualnienie minimalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Czy nowe stawki przysługują także za lipiec 2024 r.?

Do 600 euro odszkodowania za opóźniony albo odwołany lot. Zwrot 25% albo 50% ceny biletu za opóźniony pociąg

W przypadku opóźnionego albo odwołanego lotu samolotem podróżny (konsument) może otrzymać rekompensatę (odszkodowanie) od 250 do 600 euro. Natomiast za opóźnienie pociągu odszkodowanie w wysokości 25 proc. lub 50 proc. ceny biletu. Taką informację przekazała Polskiej Agencji Prasowej koordynator ECK Polska Renata Yanisiv. W przypadku noclegów można reklamować niezgodności z ofertą i warunkami umowy.

Ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności zostanie wydłużona. Będą nowe przepisy

19 lipca 2024 r. do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Dzięki nowym przepisom zostanie wydłużona ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności niemal 400 tys. osób.

Bon senioralny już w tym kwartale. Taki jest plan rządu

Projekt ustawy o bonie senioralnym ma zostać przyjęty przez rząd w tym kwartale. Tak wynika z planu legislacyjnego Rady Ministrów. Wysokość bonu senioralnego ma wynosić maksymalnie 2150 zł. Osobą uprawnioną do korzystania z usług świadczonych w ramach bonu senioralnego będzie osoba, która ukończyła 75. rok życia.

REKLAMA

Nowości w KSeF: faktury papierowe czasowo poza KSeF, faktury konsumenckie, złożone załączniki. Konsultacje Ministerstwa Finansów

W dniu 18 lipca 2024 r. w Ministerstwie Finansów przy ul. Świętokrzyskiej 12 odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur zorganizowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Przedstawiciele MF podsumowali dotychczasowe prekonsultacje zmian w zakresie obowiązkowego KSeF. Eksperci Ministerstwa Finansów zaprezentowali też propozycje rozwiązań biznesowych tj. wymianę środowiska KSeF na docelowe, wdrożenie załączników i aktualizację struktury e-faktury,  a także planowane rozwiązania i nowe funkcjonalności KSeF.

e-Doręczenia w kancelariach komorniczych. System ma przynieść oszczędności finansowe

Komornicy sądowi jako pierwsi wprowadzają system e-Doręczeń. Docelowo dostęp do wszystkich postępowań komorniczych ma być cyfrowy. System e-Doręczeń ma przynieść kancelariom komorniczym znaczne oszczędności finansowe.

Rynkowi pracy nie grozi nic złego. Zatrudnienie spadło, ale za nami kolejny miesiąc wzrostu wynagrodzenia w tempie dwucyfrowym

Znamy przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. Rynkowi pracy nie grozi nic złego. Zatrudnienie co prawda spadło, ale za nami kolejny miesiąc wzrostu wynagrodzenia w tempie dwucyfrowym.

Jedna lekcja religii w szkole, dodatkowe w salkach katechetycznych. MEN: zmiany od 1 września 2025 roku

Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że jedną lekcję religii tygodniowo w szkołach zamierza wprowadzić za pomocą rozporządzenia. Dodatkowe godziny mogą być realizowane w ramach zajęć w salkach katechetycznych - dodała.

REKLAMA

500 zł dodatku do wynagrodzenia dla tych pracowników. Od kiedy? Sprawdź, co już wiadomo w tej sprawie.

500 zł dodatku do wynagrodzenia dla tych pracowników. Od kiedy? Sprawdź, co już wiadomo. Wysokość wynagrodzenia nauczyciela to nie tylko wynagrodzenie zasadnicze. To również dodatki do niego, w tym dodatek za wychowawstwo.

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA