REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pieniądze

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Od 183,15 zł do 326,70 zł na ucznia. Dlaczego dopłat nie ma dla szkół średnich?

Już niedługo będzie można składać wnioski na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe. W 2024 r. termin ten rozpoczyna się 15 kwietnia, a kończy 6 maja. Jest to pierwszy termin. 

Pieniądze z KPO to ogromna szansa dla przedsiębiorców. "Żeby otrzymać dotację trzeba wykonać kilkanaście bardzo precyzyjnych kroków"

Pieniądze z KPO to duży zastrzyk dla polskiej gospodarki. "To przede wszystkim ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców. Jednak aby pozyskać unijną dotację trzeba mieć pomysł i warto wesprzeć się wiedzą oraz doświadczeniem ekspertów” – powiedział Krzysztof Fintzel z Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Jak odzyskać pieniądze z piramidy finansowej? Gdzie szukać pomocy?

Gdzie mogą szukać pomocy osoby oszukane w piramidach finansowych, na rynkach FOREX i KRYPTO? Jak odzyskać pieniądze?

QUIZ Stare polskie banknoty. Pokazujemy zdjęcia, ukrywamy nominał. Odgadniesz?

Od denominacji złotego minęło już prawie 30 lat! Pamiętasz, jakie nominały miały stare polskie banknoty?

REKLAMA

W co najlepiej zainwestować w 2024 roku? Na popularności może zyskać tzw. zrównoważone inwestowanie

W 2024 roku na popularności może zyskać tzw. zrównoważone inwestowanie, czyli alokacja kapitału w sektorach związanych z ochroną środowiska, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz dobrymi praktykami zarządzania korporacyjnego. Wynika to z rosnącej odpowiedzialności społecznej i świadomości ekologicznej Polaków. W co jeszcze warto inwestować?

Co tak naprawdę liczy się dla pracownika?

Coraz więcej pracowników rozważa zmianę miejsca zatrudnienia. Satysfakcjonujące wynagrodzenie przestaje już być czynnikiem decydującym o chęci pozostania w firmie?

Dwie 90-latki nie dały się nabrać na oszustwo metodą "na wnuczka"

Oszuści czyhają na każdym kroku. Przekonały się o tym dwie 90-latki z Białegostoku, które o mało nie zostały okradzione metodą "na wnuczka". Na szczęście konsultacja z rodziną pozwoliła uniknąć starty oszczędności. 

Ryczałt energetyczny 2024. Dla kogo 299 zł?

Ryczałt energetyczny to dodatek przysługujący niektórym osobom. Jego kwota jest waloryzowana każdego roku. Od dnia 1 marca 2024 r. kwota ryczałtu energetycznego wynosi 299,82 zł. Podpowiadamy, kto może otrzymać takie wsparcie. 

REKLAMA

Polacy czekają na zaostrzenie wojny cenowej w dyskontach. Będą tańsze zakupy na święta?

Z najnowszych sondaży wynika, że Polacy czekają na przedświąteczną walkę cenową między dyskontami, bo liczą na tańsze zakupy. 

Gospodarka traci miliardy złotych z powodu problemów Polaków ze snem

Tylko nieco ponad połowa Polaków jest zadowolona z jakości swojego snu. Na kłopoty ze snem najczęściej skarżą się osoby mające od 25 do 34 lat. Krótki i zły jakościowo sen to nie tylko potencjalne problemy zdrowotne, ale i miliardy dolarów strat dla gospodarki. 

Czy darowiznę można dać do ręki? Co ze zwolnieniem z podatku?

Czy jest możliwość zwolnienia z podatku od darowizny otrzymanej w gotówce darowizny przekazana „do ręki”, lub dostarczenia np. oświadczenia wypisanego przez darczyńcę w celu potwierdzenia darowizny?

Rusza nabór wniosków z Funduszy Szwajcarskich na rozwój średnich miast

To druga edycja o dofinansowanie z Funduszy Szwajcarskich. Wnioski składane przez samorządy mogą uzyskać do 100 procent dofinansowania.

Oszustwo nigeryjskie - ostrzeżenie i przykład

Oszustwo nigeryjskie - na czym polega? Oto przykład oszustwa nigeryjskiego oraz ostrzeżenie NASK przed jego nowymi odmianami.

Jak Polacy dzielą się finansami w związku?

Finanse w związku. Jak polskie pary dzielą się kosztami życia? Czy mają wspólne konto czy raczej oddzielne? Czy wiedzą, ile zarabia współmałżonek? 

Czy sztuczna inteligencja jest szkodliwa dla środowiska?

Rozwój sztucznej inteligencji nie pozostaje bez wpływu na czerpanie zasobów energii i generowanie śladu węglowego. Dlaczego? 

Polskie małżeństwa mają wspólne konto bankowe, nie rozmawiają o pieniądzach, a rozstają się... z powodu nieporozumień finansowych

Większość małżeństw w Polsce ma wspólność majątkową, ponad połowa par ma tylko jeden wspólny rachunek bankowy. A jednak nieporozumienia na tle finansowym stanowią jeden z czterech głównych powodów rozwodów. Jak i dlaczego warto rozmawiać o pieniądzach podpowiada ekspertka ERIF BIG.

Kto powinien płacić za kolację walentynkową?

Czy w walentynki obowiązuje równouprawnienie? Ponad połowa Polaków uważa, ze prezenty z okazji Dnia Zakochanych powinny dawać sobie obie strony. Ale z drugiej strony aż 75% mężczyzn nie zgodziłoby się na to by rachunek za walentynkową kolację w restauracji zapłaciła kobieta.

Czy darowiznę można dać do ręki? Co ze zwolnieniem z podatku?

Czy jest możliwość zwolnienia z podatku od darowizny otrzymanej w gotówce darowizny przekazana „do ręki”, lub dostarczenia np. oświadczenia wypisanego przez darczyńcę w celu potwierdzenia darowizny?

Tabela kursów średnich NBP z 2 lutego 2024 roku - nr 024/A/NBP/2024

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona przez NBP 2 lutego 2024 roku - nr 024/A/NBP/2024. Jaki jest dziś kurs euro? Jakie zmiany w kursach walut?

Tabela kursów średnich NBP z 1 lutego 2024 roku - nr 023/A/NBP/2024

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona przez NBP 1 lutego 2024 roku - nr 023/A/NBP/2024. Jakie dziś zmiany w kursach walut? Jaka wartość euro?

Tabela kursów średnich NBP z 31 stycznia 2024 roku - nr 022/A/NBP/2024

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona przez NBP 31 stycznia 2024 roku - nr 022/A/NBP/2024. Jaki dzisiaj kurs euro? Jakie zmiany w kursach walut?

Podatek Belki: Polacy w niecały roku oddali ponad 8,5 mld zł. Czy będą ulgi w tym podatku?

Wpływy budżetowe z podatku Belki idą w górę. W niecały rok fiskus zabrał Polakom ponad 8,5 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o blisko 50-proc. Czy nowy rząd wprowadzi zapowiadane ulgi w tym podatku?

1 202,65 mld zł na rachunkach bankowych gospodarstw domowych. Dane NBP

Według danych NBP gospodarstwa domowe w końcu grudnia dysponowały na rachunkach bankowych środkami w wysokości 1 202,65 mld zł.

Tabela kursów średnich NBP z 24 stycznia 2023 roku - nr 017/A/NBP/2024

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona przez NBP w dniu 24 stycznia 2023 roku - nr 017/A/NBP/2024. Jaki kurs euro?

Tabela kursów średnich NBP z 23 stycznia 2023 roku - nr 016/A/NBP/2024

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona przez NBP 23 stycznia 2023 roku - nr 016/A/NBP/2024. Kurs euro na dzisiaj wynosi 4,3697 zł.

Czy Polacy ufają promocjom w e-sklepach? Niekoniecznie

Konsumenci nie ufają promocjom w e-sklepach. Blisko 70 proc. sprawdza, jaka faktycznie była najniższa cena danego towaru w konkretnym e-sklepie w ostatnich 30 dniach. Ponadto wciąż widzą duży problem z poprawnym stosowaniem unijnej dyrektywy Omnibus przez sklepy internetowe. 

Jak pomniejszyć daninę solidarnościową? Można uwzględnić straty z lat ubiegłych

Mam kolejny korzystny wyrok dla podatników dotyczący możliwość pomniejszenia daniny solidarnościowej.

Czy wymiana pieniądza elektronicznego na złotówki generuje przychód dla banku?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził, że wymiana pieniądza elektronicznego na złotówki nie generuje po stronie banku przychodu w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Tabela kursów średnich NBP z 9 stycznia 2024 roku - nr 006/A/NBP/2024

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona przez NBP 9 stycznia 2024 roku - nr 006/A/NBP/2024. Jakie zmiany w kursach walut?

Na co wpłynie wzrost wynagrodzeń w 2024 r.? Na przykład na kwoty wolne od potrąceń i wysokość świadczeń pracowniczych, ale nie tylko

Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę, który w 2024 r. nastąpi dwukrotnie wpłynie na wysokość kwot wolnych od potrąceń oraz zmianę wysokości świadczeń pracowniczych, związanych ze stosunkiem pracy. Co jeszcze czeka pracowników i pracodawców w 2024 r.? 

Dostajesz emeryturę lub zasiłek z ZUS? W tym przypadku możesz nie dostać

Każdorazowa zmiana adresu czy numeru rachunku bankowego powinna zostać zaktualizowana w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W przeciwnym razie pieniądze przesłane do klienta wrócą do ZUS. 

Deficyt budżetu w 2024 roku wyniesie 184 mld zł. Wydatki to 866 mld zł

Deficyt budżetu na 2024 rok wyniesie 184 mld zł - poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że wydatki zaplanowano na 866 mld zł, a przychody na 682 mld zł. W projekcie budżetu są pieniądze m.in. na 800 plus, 13. i 14. emerytury, podwyżki dla nauczycieli i w całej budżetówce.

Romantyczne oszustwa to jedna z wielu form wyłudzania pieniędzy. Kobieta straciła 375 tys. zł

Policja poinformowała o kolejnym przypadku oszustwa. Mieszkanka woj. warmińsko-mazurskiego straciła ponad 375 tys. zł, bo uwierzyła mężczyźnie podającemu się za pracownika platformy wiertniczej.

5 mld euro pod choinkę. Komisja Europejska jest gotowa do przekazania Polsce pieniedzy w ramach prefinansowania

Szefowa KE Ursula von der Leyen po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem powiedziała, że Komisja Europejska jest gotowa do przekazania Polsce 5 mld euro w ramach prefinansowania, czyli w ramach zaliczki.

Tabela kursów średnich NBP z 14 grudnia 2023 roku - nr 242/A/NBP/2023

Tabela kursów średnich Narodowego Banku Polskiego waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 14 grudnia 2023 roku - nr 242/A/NBP/2023. Kurs euro na dzisiaj to 4,3053 zł.

Polacy prezenty świąteczne kupują "na szybko". Ile planują przeznaczyć na upominek dla jednej osoby?

Ile Polacy planują przeznaczyć na prezent świąteczny dla jednej osoby? I gdzie najczęściej będą je kupować? Przedstawiamy raport.

Polacy będą zadłużać się na święta?

Czy, aby zorganizować tegoroczne święta Bożego Narodzenia Polacy będą zaciągać pożyczki? Tak planuje około 13% rodaków. Pieniądze przeznaczą na zrobienie świątecznych zakupów, prezenty lub ewentualne wyjazdy. 

Apele nie pomagają, kolejna seniorka straciła oszczędności życia. Chciała zainwestować, a została oszukana

Ostatnio nie ma dnia bez informacji o kolejnym oszustwie, tym razem znów padło na starszą osobę. Blisko 200 tys. zł straciła oszukana przez przestępców 70-letnia mieszkanka województwa podlaskiego. 

Czym jest premia społeczna? I kto się będzie mógł o nią ubiegać?

MRiPS zaplanowało projekt "Premia społeczna", którego celem ma być wykorzystanie potencjału sektora ekonomii społecznej do realizacji usług społecznych, a jednocześnie generowania szeregu korzyści społecznych. Na czym to będzie polegać?

Tabela kursów średnich NBP z 7 grudnia 2023 roku - nr 237/A/NBP/2023

Tabela kursów średnich NBP waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 7 grudnia 2023 roku - nr 237/A/NBP/2023. Kurs euro w tym dniu to 4,3334 zł.

Tabela kursów średnich NBP z 30 listopada 2023 r. - NBP nr 232/A/NBP/2023

Tabela kursów średnich NBP waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 30 listopada 2023 r. NBP nr 232/A/NBP/2023. Średni kurs euro w tym dniu to 4,3492 zł.

„Nie trzymaj wszystkich jajek w jednym koszyku”, czyli jak inwestować w dzisiejszych czasach. I w co?

Nie wystarczy oszczędzać, trzeba inwestować. Ale w co w wymagających czasach? Jak dywersyfikować inwestycje? Jak minimalizować ryzyko? 

Tabela kursów średnich NBP nr 230/A/NBP/2023 z 28 listopada 2023 r. Kurs euro 4,3542 zł

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 28 listopada 2023 r. NBP nr 230/A/NBP/2023. Średni kurs euro 4,3542 zł.

Tabela kursów średnich NBP nr 229/A/NBP/2023 z 27 listopada 2023 r. Kurs euro 4,3543 zł

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 27 listopada 2023 r. NBP nr 229/A/NBP/2023. Kurs euro w tym dniu to 4,3543 zł.

500 plus na psa i kota. Ostatnie dni na złożenie wniosków

Dofinansowanie dla właścicieli psów i kotów, zwane potocznie "500 plus na psa i kota" lub "800 plus na psa i kota", to świadczenie, o które można się ubiegać w swojej gminie. Do otrzymania są pieniądze, które pomogą w opłaceniu niektórych zabiegów weterynaryjnych.

Tabela kursów średnich NBP nr 227/A/NBP/2023 z 23 listopada 2023 r. Kurs euro 4,3658 zł

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 23 listopada 2023 r. NBP nr 227/A/NBP/2023. Kurs euro w tym dniu to 4,3658 zł.

Tabela kursów średnich NBP nr 226/A/NBP/2023 z 22 listopada 2023 r. Kurs euro 4,3804 zł

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 22 listopada 2023 r. NBP nr 226/A/NBP/2023. Kurs euro w tym dniu to 4,3804 zł.

Tabela kursów średnich NBP nr 225/A/NBP/2023 z 21 listopada 2023 r. Kurs euro 4,3647 zł

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 21 listopada 2023 r. NBP nr 225/A/NBP/2023. Kurs euro w tym dniu to 4,3647 zł.

Tabela kursów średnich NBP nr 224/A/NBP/2023 z 20 listopada 2023 r. Kurs euro 4,3680 zł

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 20 listopada 2023 r. NBP nr 224/A/NBP/2023. Kurs euro w tym dniu to 4,3680 zł.

Tabela kursów średnich NBP nr 223/A/NBP/2023 z 17 listopada 2023 r. Kurs euro 4,3767 zł

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 17 listopada 2023 r. NBP nr 223/A/NBP/2023. Kurs euro w tym dniu to 4,3767 zł.

REKLAMA