REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jedzenie z dostawą do domu ma coraz więcej zwolenników. Co hitem tegorocznych zamówień

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jedzenie z dostawą do domu jest na topie - co hitem zamówień na początku 2025 roku
Jedzenie z dostawą do domu jest na topie - co hitem zamówień na początku 2025 roku
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Sushi na romantyczną kolację, pączki do kawy. Tak zamawiali Polacy z dowozem na początku 2025 roku. Popyt na jedzenie z dostawą do domu rośnie także dlatego, że zmieniają się obyczaje - teraz wyjątkowe okazje celebrujemy właśnie w domu.

Sezonowe trendy związane z nawykami zakupowymi Polaków odczuwają już nie tylko stacjonarne sklepy czy restauracje, ale też platformy z dowozem. Wolt w tym roku po raz pierwszy zanotował znaczące wzrosty zamówień przy takich okazjach jak Walentynki czy Tłusty Czwartek.
Eksperci firmy w I kwartale tego roku zaobserwowali także, że godziny zamówień posiłków z dowozem nie mają już wyraźnych szczytów w ciągu dnia, a rozkładają się bardziej równomiernie. Wiąże się to m.in. z rosnącą popularnością śniadań z dowozem.

REKLAMA

Jedzenie z dowozem do domu bo Polacy wyjątkowe okazje tam celebrują

REKLAMA

Wolt podsumowuje dane z zamówień posiłków i zakupów z dowozem w I kwartale 2025 r. Najpopularniejszym dniem okazał się Tłusty Czwartek. To trend zaobserwowany przez ekspertów Wolt po raz pierwszy.
- W ostatnich miesiącach obserwujemy, że sezonowe wzrosty w tradycyjnych punktach, np. większa sprzedaż kwiatów w Dzień Kobiet czy właśnie pączków w Tłusty Czwartek znajduje także odzwierciedlenia na Wolt. Ten trend jasno pokazuje, że zamówienia posiłków czy innych produktów z dowozem stają się dla Polaków coraz bardziej popularną formą zakupów – mówi Agata Polityło, dyrektorka generalna w Wolt Polska.
- W Tłusty Czwartek najwięcej pączków zamawialiśmy między 10 a 11. Zdecydowanie coraz bardziej doceniamy tę wygodę, że nie musimy stać w kolejkach, żeby dostać ulubione pączki do porannej kawy, gdy mamy szeroki wybór możliwości i dostawę do 30 minut z Wolt – dodaje Agata Polityło.

Dane Wolt pokazują także, że wyjątkowe okazje Polacy coraz chętniej celebrują w domu. W trakcie tegorocznych Walentynek liczba zamówień z restauracji z dowozem znacząco wzrosła w porównaniu do pozostałych dni lutego. Wśród najchętniej wybieranych dań dominowały te z segmentu premium, jak sushi czy owoce morza.
- W pierwszym kwartale tego roku obserwowaliśmy ponaddwukrotne wzrosty kategorii związanych zwyczajowo z prezentami, jak kwiaty i słodycze. W lutym miała także miejsce premierę nowej funkcji gifting na Wolt. Dzięki niej możemy za pomocą kilku kliknięć wysłać prezenty bliskim z szybkim dowozem, nawet jeśli mieszkają w innym mieście. Co ważne, obdarowani nie muszą być użytkownikiem Wolt – dodaje Agata Polityło, dyrektorka generalna w Wolt Polska.

Jedzenie z dowozem do domu: trendują kuchania koreańska i grecka

REKLAMA

Polacy otwierają się także na nowe smaki. Wśród dań zamawianych z dowozem w pierwszym kwartale kuchnie koreańska i grecka zanotowały największe wzrosty popularności względem poprzedniego kwartału.
- W pierwszych miesiącach nowego roku widzimy także wyraźne umocnienie popularności posiłków z dowozem w różnych porach w ciągu dnia. Do tej pory obserwowaliśmy wyraźne wzrosty zamówień w porach lunchowych i wieczornych, z widocznymi spadkami w pozostałych godzinach. Obecnie te liczby rozkładają się bardziej równomiernie w ciągu dnia. To efekt stałego poszerzania oferty Wolt i rosnącej popularności usługi dowozów. Widzimy coraz to nowe trendy pokazujące, że posiłki i zakupy z szybką dostawą towarzyszą Polakom przy coraz większej liczbie okazji, zarówno tym w życiu codziennym, jak i przy okazji świąt. Przykładowo w zeszłym roku zanotowaliśmy istotny wzrost zamówień śniadań z dowozem – dodaje Kamil Czarnecki, szef ds. rozwoju restauracji w Wolt Polska.

Celem Wolt jest, aby platforma pełniła funkcję centrum handlowego w zasięgu ręki, odpowiadając na jak najwięcej potrzeb użytkowników. Firma stale poszerza swoją ofertę, a w zeszłym roku jako pierwsza na rynku polskim wprowadziła możliwość zamawiania z dwóch różnych miejsc za jedną opłatą.
W ostatnich miesiącach nawiązała także współpracę z Revolut, dzięki której płatni subskrybenci tej usługi mogą korzystać z abonamentu Wolt+ bez dodatkowych opłat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak legalnie wypłacić pieniądze ze spółki z o.o. Zasady i skutki podatkowe. Adwokat omawia wszystkie najważniejsze sposoby

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to popularna forma prowadzenia biznesu w Polsce, ceniona za ograniczenie ryzyka osobistego wspólników. Niesie ona jednak ze sobą szczególną cechę – tzw. podwójne opodatkowanie zysków. Oznacza to, że najpierw sama spółka płaci podatek CIT od swojego dochodu (9% lub 19%), a następnie, gdy zysk jest wypłacany wspólnikom, wspólnik musi zapłacić podatek dochodowy PIT od otrzymanych środków. Dla wielu początkujących przedsiębiorców jest to duże zaskoczenie, ponieważ w jednoosobowej działalności gospodarczej można swobodnie dysponować zyskiem i płaci się podatek tylko raz. W spółce z o.o. majątek spółki jest odrębny od majątku prywatnego właścicieli, więc każda wypłata pieniędzy ze spółki na rzecz wspólnika lub członka zarządu musi mieć podstawę prawną. Poniżej przedstawiamy wszystkie legalne metody „wyjęcia” środków ze spółki z o.o., wraz z krótkim omówieniem zasad ich stosowania oraz konsekwencji podatkowych i ewentualnych ryzyk.

Odpowiedzialność członków zarządu za długi i niezapłacone podatki spółki z o.o. Kiedy powstaje i jakie są sankcje? Jak ograniczyć ryzyko?

W świadomości wielu przedsiębiorców panuje przekonanie, że założenie spółki z o.o. jest swoistym „bezpiecznikiem” – że prowadząc działalność w tej formie, nie odpowiadają oni osobiście za zobowiązania. I rzeczywiście – to spółka, jako osoba prawna, ponosi odpowiedzialność za swoje długi. Jednak ta zasada ma wyjątki. Najważniejszym z nich jest art. 299 Kodeksu spółek handlowych (k.s.h.), który otwiera drogę do pociągnięcia członków zarządu do odpowiedzialności osobistej za zobowiązania spółki.

Nowa lista refundacyjna od 1 lipca 2025. Zobacz, co się zmieniło: nowe leki, obniżki i podwyżki cen

Od wtorku 1 lipca 2025 roku obowiązuje nowa lista refundacyjna ogłoszona przez Ministra Zdrowia. To już 79. obwieszczenie w tym roku, które przynosi ponad 200 istotnych zmian. Wśród nich znalazły się nowe leki dla pacjentów onkologicznych, neurologicznych i z chorobami rzadkimi, a także aktualizacje cen – zarówno korzystne, jak i mniej pozytywne dla pacjentów.

Wyzwania dla pracodawców w zakresie wynagrodzeń. Zmiany pomogą zmniejszyć rotację pracowników

Połowa polskich pracowników uważa, że zarabia za mało. To powód dużej rotacji pracowników. Jakie wyzwania stoją przed pracodawcami? Co muszą zmienić, aby zmniejszyć rotację w firmie?

REKLAMA

Od 7 lipca 2025 r. Polska przywraca czasową kontrolę na granicach z Niemcami i Litwą

W dniu 1 lipca 2025 r. Premier Donald Tusk zapowiedział przywrócenie od 7 lipca czasowej kontroli na granicy z Niemcami i Litwą. Wyjaśnił, że jest to konieczne, aby zredukować do minimum niekontrolowane przepływy migrantów.

Zakładanie spółki z o.o. w 2025 roku. Adwokat wyjaśnia jak to zrobić krok po kroku i bez błędów

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pozostaje jednym z najczęściej wybieranych modeli prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. W 2025 roku proces rejestracji jest w pełni cyfrowy, a pozorne uproszczenie procedury sprawia, że wielu przedsiębiorców zakłada spółki „od ręki”, nie przewidując potencjalnych konsekwencji. Niestety, błędy popełnione na starcie mogą skutkować realnymi problemami organizacyjnymi, podatkowymi i prawnymi, które ujawniają się dopiero po miesiącach – lub latach.

Ból kolana? W 2025 możesz dostać orzeczenie o niepełnosprawności – sprawdź, czy masz szansę

Dokuczliwy ból kolana często uniemożliwia normalne życie, utrudnia pracę, przemieszczanie się, a nawet wykonywanie prostych codziennych czynności. To problem, który potrafi odebrać radość z życia i samodzielność. Jeśli zmagasz się z przewlekłymi problemami kolanowymi, w 2025 roku możesz mieć prawo do orzeczenia o niepełnosprawności. 

Od 1 lipca 2025 r. wnioski o 3 ważne świadczenia. Kto może je otrzymać?

Startuje nabór wniosków o świadczenie Dobry start. 300 zł na szkolną wyprawkę ZUS wypłaci bez względu na dochód. Rodzice mniej zamożni od 1 lipca 2025 r. mogą również ubiegać się o zasiłki rodzinne i dodatki na nowy okres zasiłkowy. Ważną formą wsparcia wielu dzieci jest fundusz alimentacyjny.

REKLAMA

500 zł kary za przejazd autostradą. Ty też możesz dostać wezwanie

Choć system e-TOLL przeszedł już do historii, konsekwencje jego działania wciąż odczuwają tysiące kierowców. Od miesięcy z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi wysyłane są pisma wzywające do zapłaty 500 zł kary za przejazd autostradą bez opłaty. Nie są to oszustwa, to realne działania urzędów skarbowych. Kogo dotyczą wezwania? Jak się odwołać? Sprawdź, zanim będzie za późno.

Likwidacja USAID to śmierć 14 mln ludzi do 2030 r.

Likwidacja amerykańskiej agencji pomocy międzynarodowej USAID może doprowadzić do śmierci 14 milionów osób do 2030 roku – wynika z analiz opublikowanych w brytyjskim czasopiśmie medycznym „Lancet”. Naukowcy szacują, że aż jedną trzecią ofiar będą stanowić dzieci poniżej piątego roku życia.

REKLAMA