REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jedzenie z dostawą do domu ma coraz więcej zwolenników. Co hitem tegorocznych zamówień

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jedzenie z dostawą do domu jest na topie - co hitem zamówień na początku 2025 roku
Jedzenie z dostawą do domu jest na topie - co hitem zamówień na początku 2025 roku
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Sushi na romantyczną kolację, pączki do kawy. Tak zamawiali Polacy z dowozem na początku 2025 roku. Popyt na jedzenie z dostawą do domu rośnie także dlatego, że zmieniają się obyczaje - teraz wyjątkowe okazje celebrujemy właśnie w domu.

Sezonowe trendy związane z nawykami zakupowymi Polaków odczuwają już nie tylko stacjonarne sklepy czy restauracje, ale też platformy z dowozem. Wolt w tym roku po raz pierwszy zanotował znaczące wzrosty zamówień przy takich okazjach jak Walentynki czy Tłusty Czwartek.
Eksperci firmy w I kwartale tego roku zaobserwowali także, że godziny zamówień posiłków z dowozem nie mają już wyraźnych szczytów w ciągu dnia, a rozkładają się bardziej równomiernie. Wiąże się to m.in. z rosnącą popularnością śniadań z dowozem.

REKLAMA

Jedzenie z dowozem do domu bo Polacy wyjątkowe okazje tam celebrują

REKLAMA

Wolt podsumowuje dane z zamówień posiłków i zakupów z dowozem w I kwartale 2025 r. Najpopularniejszym dniem okazał się Tłusty Czwartek. To trend zaobserwowany przez ekspertów Wolt po raz pierwszy.
- W ostatnich miesiącach obserwujemy, że sezonowe wzrosty w tradycyjnych punktach, np. większa sprzedaż kwiatów w Dzień Kobiet czy właśnie pączków w Tłusty Czwartek znajduje także odzwierciedlenia na Wolt. Ten trend jasno pokazuje, że zamówienia posiłków czy innych produktów z dowozem stają się dla Polaków coraz bardziej popularną formą zakupów – mówi Agata Polityło, dyrektorka generalna w Wolt Polska.
- W Tłusty Czwartek najwięcej pączków zamawialiśmy między 10 a 11. Zdecydowanie coraz bardziej doceniamy tę wygodę, że nie musimy stać w kolejkach, żeby dostać ulubione pączki do porannej kawy, gdy mamy szeroki wybór możliwości i dostawę do 30 minut z Wolt – dodaje Agata Polityło.

Dane Wolt pokazują także, że wyjątkowe okazje Polacy coraz chętniej celebrują w domu. W trakcie tegorocznych Walentynek liczba zamówień z restauracji z dowozem znacząco wzrosła w porównaniu do pozostałych dni lutego. Wśród najchętniej wybieranych dań dominowały te z segmentu premium, jak sushi czy owoce morza.
- W pierwszym kwartale tego roku obserwowaliśmy ponaddwukrotne wzrosty kategorii związanych zwyczajowo z prezentami, jak kwiaty i słodycze. W lutym miała także miejsce premierę nowej funkcji gifting na Wolt. Dzięki niej możemy za pomocą kilku kliknięć wysłać prezenty bliskim z szybkim dowozem, nawet jeśli mieszkają w innym mieście. Co ważne, obdarowani nie muszą być użytkownikiem Wolt – dodaje Agata Polityło, dyrektorka generalna w Wolt Polska.

Jedzenie z dowozem do domu: trendują kuchania koreańska i grecka

REKLAMA

Polacy otwierają się także na nowe smaki. Wśród dań zamawianych z dowozem w pierwszym kwartale kuchnie koreańska i grecka zanotowały największe wzrosty popularności względem poprzedniego kwartału.
- W pierwszych miesiącach nowego roku widzimy także wyraźne umocnienie popularności posiłków z dowozem w różnych porach w ciągu dnia. Do tej pory obserwowaliśmy wyraźne wzrosty zamówień w porach lunchowych i wieczornych, z widocznymi spadkami w pozostałych godzinach. Obecnie te liczby rozkładają się bardziej równomiernie w ciągu dnia. To efekt stałego poszerzania oferty Wolt i rosnącej popularności usługi dowozów. Widzimy coraz to nowe trendy pokazujące, że posiłki i zakupy z szybką dostawą towarzyszą Polakom przy coraz większej liczbie okazji, zarówno tym w życiu codziennym, jak i przy okazji świąt. Przykładowo w zeszłym roku zanotowaliśmy istotny wzrost zamówień śniadań z dowozem – dodaje Kamil Czarnecki, szef ds. rozwoju restauracji w Wolt Polska.

Celem Wolt jest, aby platforma pełniła funkcję centrum handlowego w zasięgu ręki, odpowiadając na jak najwięcej potrzeb użytkowników. Firma stale poszerza swoją ofertę, a w zeszłym roku jako pierwsza na rynku polskim wprowadziła możliwość zamawiania z dwóch różnych miejsc za jedną opłatą.
W ostatnich miesiącach nawiązała także współpracę z Revolut, dzięki której płatni subskrybenci tej usługi mogą korzystać z abonamentu Wolt+ bez dodatkowych opłat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
BBC ostrzega: Google zabije internet. Kto zapłaci twórcom treści, dziennikarzom, skoro roboty nie klikają w reklamy?

Internet powstał z myślą o ludziach, ale jego przyszłość może należeć do maszyn. W nowym paradygmacie to nie my przeglądamy sieć – to sztuczna inteligencja przegląda ją za nas. Taki scenariusz przedstawia dziennikarz BBC Thomas Germain. Czy to koniec swobodnego eksplorowania sieci i początek epoki zunifikowanych informacji, w której algorytm decyduje, co powinniśmy wiedzieć, a co lepiej pominąć?

Nowe świadczenie wspierające 2025 – nawet 4134 zł miesięcznie bez kryterium dochodowego. Sprawdź, czy możesz je otrzymać

Od stycznia 2024 r. w Polsce działa nowe świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. W 2025 roku obowiązują wyższe limity, wsparcie może wynieść nawet 4134,06 zł miesięcznie i nie jest uzależnione od dochodu. Sprawdź, kto może złożyć wniosek, jakie są poziomy potrzeby wsparcia i kiedy pieniądze trafiają na konto.

Wakacje a alimenty. Przepisy i orzeczenia sądów

„Moi synowie są coraz starsi i rosną ich wydatki np. na ubrania, korepetycje, zajęcia sportowe. Z tego powodu chciałabym wnosić o podwyższenie wysokości alimentów. Czy wyjazdy również wpływają na wysokość alimentów? Co w sytuacji, gdy część wakacji dzieci spędzają u ojca?” – pyta Czytelniczka.

Wzmożone kontrole upoważnionych i zarejestrowanych eksporterów w UE

Od czerwca 2025 r. unijne służby celne rozpoczęły skoordynowane i intensywne kontrole firm posiadających status upoważnionego eksportera (UE) oraz zarejestrowanego eksportera (REX). Działania te są odpowiedzią na narastające nieprawidłowości w dokumentowaniu preferencyjnego pochodzenia towarów i mają na celu uszczelnienie systemu celnego w ramach umów o wolnym handlu.

REKLAMA

Zmiany zasad rejestracji pojazdów w 2026 roku. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

Emerytura 2025: Jakie zniżki, dodatki i ulgi przysługują seniorom? [PORADNIK]

Emerytura to czas odpoczynku od pracy, ale też moment, gdy warto zadbać o domowy budżet. W 2025 roku seniorzy mogą liczyć na szereg ulg, dodatków i zniżek – zarówno od państwa, jak i od samorządów czy firm prywatnych. Sprawdź, jak nie przegapić należnych świadczeń!

Niedoszacowane ryzyko w branży budowlanej. Blisko 3,5 tys. wypadków w 2024 r.

W branży budowlanej co roku dochodzi do tysięcy wypadków – w 2024 r. odnotowano 3442 zdarzenia, 78 osób zginęło, a 57 zostało ciężko rannych (dane GUS). Choć główną przyczyną jest błąd ludzki, finansową odpowiedzialność ponoszą pracodawcy. Dzięki rozszerzonej polisie OC możliwe jest przeniesienie roszczeń na ubezpieczyciela, jednak pośrednicy ubezpieczeniowi ostrzegają: firmy często zaniżają sumy gwarancyjne i bagatelizują ryzyko.

8 Najczęstszych błędów przy wycenie usług księgowych

Prawidłowa wycena usług księgowych pozwala prowadzić rentowne biuro rachunkowe. Za niskie wynagrodzenie za usługi księgowe spowoduje w pewnym momencie zapaść zdrowotną księgowej, wypalenie zawodowe, depresję, problemy w życiu osobistym.

REKLAMA

Audytor pod lupą – IAASB zmienia zasady współpracy i czeka na opinie

Jak audytorzy powinni korzystać z wiedzy zewnętrznych ekspertów? IAASB proponuje zmiany w międzynarodowych standardach i otwiera konsultacje społeczne. To szansa, by wpłynąć na przyszłość audytu – głos można oddać do 24 lipca 2025 r.

Zasiłek pogrzebowy do reformy. Polska Izba Branży Pogrzebowej apeluje o uproszczenie i cyfryzację procedur

Obecny system przyznawania zasiłków pogrzebowych jest skomplikowany, niejednolity i przestarzały – alarmuje Polska Izba Branży Pogrzebowej. Jej doradca – Wojciech Labuda, w rozmowie z redakcją Infor.pl wskazuje, że potrzebna jest nie tylko deregulacja, ale również pełna cyfryzacja i ujednolicenie przepisów. Prace legislacyjne już ruszyły, ale – jak podkreśla ekspert – to dopiero początek drogi.

REKLAMA