| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Zmiana sprzedawcy energii jest już bezpłatna

Zmiana sprzedawcy energii jest już bezpłatna

Od 11 marca zmiana nie potrwa dłużej niż miesiąc i będzie bezpłatna. Odbiorcy końcowi będą mogli również u operatora dowiedzieć się z jakimi sprzedawcami energii mogą zawrzeć umowę.

Nowe przepisy powinny zdecydowanie ułatwić oraz zwiększyć zainteresowanie indywidualnych odbiorców zmianą sprzedawcy energii. Dotychczas taki przypadki są marginalne. Nowe przepisy mają ułatwić tworzenie w Polsce wolnego rynku w sektorze energetycznym.

Zgodnie z nowymi przepisami odbiorca końcowy będzie mógł wypowiedzieć umowę dotychczasowemu sprzedawcy składając pisemne oświadczenie. Odbędzie się to bez ponoszenia kosztów oraz odszkodowań innych, niż wynikające z treści umowy. Oznacza to, że wystarczy rozliczyć się z pobranej energii. Sama aktywność odbiorcy może ograniczyć się jedynie do złożenia pisemnego oświadczenia. Resztę formalności załatwi nowy sprzedawca, którego odbiorca może do tego upoważnić.

Zmiana sprzedawcy będzie łatwiejsza tym bardziej, że odbiorcy będą mieli większe rozeznanie w oferowanych cenach. Obowiązkiem operatorów będzie tworzenie i publikowanie list sprzedawców energii, z którymi zawarł umowy.

Zobacz również serwis: konsument – usługi

Zobacz również dział: usługi komunalne

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK