| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Zarobki > Zarobki i prawo > Nagroda jubileuszowa dla funkcjonariusza Agencji Wywiadu

Nagroda jubileuszowa dla funkcjonariusza Agencji Wywiadu

Funkcjonariuszom Agencji Wywiadu przysługuje nagroda jubileuszowa za określoną liczbę lat pełnienia tej ważnej, ale jak niebezpiecznej funkcji. Funkcjonariuszowi przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości: po 20 latach służby — 75 %, po 25 latach służby — 100 %, po 30 latach służby — 150 %, po 35 latach służby — 200 %, po 40 latach służby — 300 % miesięcznego uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o charakterze stałym.

- funkcjonariuszowi uprawnionemu do emerytury lub renty, któremu w dniu zwolnienia ze służby brakuje nie więcej niż 12 miesięcy do okresu służby, nagrodę tę wypłaca się w dniu zwolnienia ze służby.

- funkcjonariuszowi, który osiągnął okres służby, o którym mowa powyżej w okresie podlegającym zaliczeniu do wysługi lat, lecz bez prawa do uposażenia, nagrodę jubileuszową wypłaca się bezpośrednio po upływie tego okresu.

Funkcjonariuszowi, który osiągnął okres służby uprawniający jednocześnie do kilku nagród jubileuszowych, wypłaca się tylko jedną nagrodę jubileuszową najwyższą.

Nagrodę jubileuszową wypłaca z urzędu jednostka organizacyjna Agencji Wywiadu właściwa w sprawach finansów bezpośrednio lub w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy wskazany przez niego pisemnie, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach może być ona przesłana na adres wskazany przez funkcjonariusza.

Zobacz również serwis: Dodatki i nagrody

Warto zaznaczyć również, że w razie śmierci lub zaginięcia funkcjonariusza nagrodę wypłaca się:

- małżonkowi funkcjonariusza, który pozostawał z nim we wspólności małżeńskiej, 

- dzieciom oraz rodzicom, jeżeli w dniu śmierci funkcjonariusza spełniali warunki do uzyskania renty rodzinnej na podstawie przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin. 

Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu
- Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 kwietnia 2003 r. w sprawie nagrody jubileuszowej funkcjonariusza Agencji Wywiadu.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Monika Chylińska

Architekt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK