REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarobki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co z wynagrodzeniem nauczycieli za wycieczki? MEN mówi jasno – nie należy się. Kto pojedzie na wycieczki w roku szkolnym 2024/2025?

Podróże z klasą. Co dalej z wynagrodzeniem nauczycieli za wycieczki? MEN mówi jasno – nie ma podstaw do wypłaty dodatkowego wynagrodzenia. Karta wycieczki to polecenie służbowe dyrektora i wypłaca się normalne wynagrodzenie.

Mniejsza ulga na wakacyjne dopłaty. Przepisy się zmieniły i na konta trafi mniej pieniędzy, bo trzeba zapłacić podatek.

Mniejsza ulga na wakacyjne dopłaty. Przepisy się zmieniły i znacznie więcej pracowników musi zapłacić podatek. To zaś oznacza, że na ich konta trafi mniej pieniędzy. Kto straci?

Tego komornik nie zabierze dłużnikowi. Zmieniają się kwoty wolne od potrąceń. Co dalej z alimentami?

Tego komornik nie zabierze dłużnikowi. Od lipca zmieniają się kwoty wolne od potrąceń, których wysokość jest uzależniona od wysokości minimalnego wynagrodzenia. A co z alimentami? Sprawdź, kto ma powody do obaw.

3225 zł - tyle będzie można dorobić od 1 lipca. Wzrasta limit przychodu dla działalności nierejestrowanej.

3225 zł - tyle będzie można dorobić od 1 lipca. Zmienia się limit przychodu dla działalności nierejestrowanej. Stanie się tak, bo jego wysokość jest uzależniona do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, które od tego dnia będzie wynosiło 4300,00 zł. Od początku swojego istnienia, czyli od 2018 r. limit wzrósł aż o 2175,00 zł!

REKLAMA

Komornik będzie mógł zabrać mniej wynagrodzenia. Którzy dłużnicy skorzystają? Sprawdź komu i ile zostanie na koncie.

Już od lipca komornik będzie mógł zabrać mniej wynagrodzenia. Jednak nie każdy dłużnik zaoszczędzi. Zmieni się wysokość minimalnego wynagrodzenia, a wraz z nią kwota wolna od potrąceń. Ale alimenty trzeba będzie potrącań po staremu.

Szykuje się rewolucja. Resort pracy chce zaostrzenia kar za spóźniania w wypłatach pensji

Ministerstwo Pracy planuje działania mające na celu ograniczenie patologii związanych z opóźnianiem wypłat wynagrodzeń pracownikom. W grę może wchodzić podwyżka kar dla pracodawców, ale losy projektu zależą od premiera. 

Pracownicy przegrali z Ministerstwem. Od 1 lipca poniżej pensji minimalnej 4300 zł. I za awans 50-150 zł. Bez urealnienia kwot dodatku stażowego dla "młodych"

W dalszym ciągu wynagrodzenia pracowników samorządowych są poniżej pensji minimalnej. Nie zmieni się to od 1 lipca. Do pieniędzy z budżetu na pensje muszą się dorzucić poszczególne JTS. Dalej tylko 50-150 zł daje awans. Rozmowy "ostatniej" szansy nie udały się.

Czy komornik zabierze wczasy pod gruszą? Dłużnik straci, a wierzyciel zyska. Pytanie tylko, czy wszystko, czy tylko część?

Czy komornik zabierze wczasy pod gruszą? Trzeba uważnie przeczytać treść zajęcia, ale na pewno dłużnik straci, a wierzyciel zyska. Nie jest jednak pewne, ile.

REKLAMA

Prawie 860 zł dodatku w lipcu. To efekt podwyżki minimalnego wynagrodzenia. A do tego zwykła pensja.

Prawie 860 zł – tyle będzie mógł w lipcu wynieść ten dodatek. Do tego zwykłe wynagrodzenie. Od 1 lipca 2024 r. wzrośnie wysokość płacy minimalnej, a w ślad za nią wysokość wielu innych świadczeń. Dotyczy to również dodatku za pracę w porze nocnej.

Premier D. Tusk zadecydował o podwyżkach: budżetówka, waloryzacja emerytur i rent, pensja minimalna. Podajemy kwoty

Rząd premiera D. Tusk proponuje na 2025 r.: budżetówka z podwyżką 4,1%, min. waloryzacja emerytur i rent 6,78%, pensja minimalna 4626 zł brutto, minimalna stawka godzinowa: 30,20 zł. Wydarzeniem tego tygodnia są też 4 uchwały rządu potwierdzające dodatek 1000 zł dla budżetówki. Sonda o podwyżkach.

MRPiPS: od 1 lipca dodatkowe 1000 zł miesięcznie dla pracowników socjalnych, pieczy zastępczej oraz opiekunów w żłobkach

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej poinformowało w komunikacie z 19 czerwca 2024 r., że pracownicy pomocy społecznej, jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, prowadzący rodzinne domy dziecka oraz zawodowi rodzice zastępczy, a także pracownicy publicznych żłobków i klubów dziecięcych już od 1 lipca 2024 r. będą mogli liczyć na 1000 zł dodatku do wynagrodzenia. Rada Ministrów przyjęła w środę uchwały w sprawie ustanowienia rządowych programów umożliwiających ich wypłatę od 1 lipca br. do końca 2027 roku.

Wzrosną kwoty dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych ze środków PFRON

Rząd szykuje podwyższenie wysokości miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych finansowanych ze środków PFRON. Proponowane rozwiązanie zakłada zwiększenie o 15% ustawowych stawek dofinansowań do wynagrodzeń.

Nie mniej niż 4510,90 zł brutto – 3405 złotych na rękę. Podwyżka o 144 zł dla tej grupy pracowników

Nie mniej niż 4510,90 zł brutto – 3405 złotych na rękę. Podwyżka o 144 zł dla tej grupy pracowników. Ile będzie wynosić płaca minimalna od 2025 r? Dowiemy się tego już niedługo. Dziś w Białymstoku odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów, na którym rząd ma zająć się propozycją wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2025 r. Ponad 3,5 mln pracowników czeka z niecierpliwością na wieści. 

Od 700 do 1000 zł brutto - takie podwyżki będą od 1 lipca 2024 r. To ciągle za mało, a projekt nie rozwiązuje problemu.

Od 700 do 1000 zł brutto - takie podwyżki będą od 1 lipca 2024 r. Ale czy to nadal nie jest za mało? Samorządy alarmują, że dochodzi do spłaszczenia wynagrodzeń, a wysokość minimalnego wynagrodzenia zasadniczego w niektórych kategoriach zaszeregowania nadal będzie poniżej poziomu minimalnego wynagrodzenia.

Jawność wynagrodzeń już blisko. Jak się przygotowywać do dyrektywy płacowej?

Jawności wynagrodzeń, czyli dyrektywa płacowa zacznie obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Już teraz organizacje powinny zacząć się przygotowywać na jej nadejście – zwłaszcza te zatrudniające ponad 150 pracowników. Na te firmy bowiem prawo nakłada najpoważniejsze obowiązki dotyczące raportowania wysokości wynagrodzeń.

Tyle podwyżki od lipca. Najniższa krajowa idzie w górę

Podwyżka najniższej krajowej już od lipca w 2024 roku. Nastąpi podwyższenie płacy minimalnej do kwoty 4300 zł brutto. Natomiast minimalna stawka godzinowa podskoczy do kwoty 28,10 zł brutto. Ile będzie wynosić najniższe wynagrodzenie na rękę, czyli netto?

Będą podwyżki wynagrodzeń. Plany na resztę 2024 roku

Dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego pokazują, że od stycznia do kwietnia 2024 r., 57% firm zdecydowało się na podniesienie wynagrodzeń. Z tych firm, 45% planuje dalsze podwyżki w tym roku. Dodatkowo, 24% firm, które jeszcze nie podniosły płac, zamierza to zrobić. Oznacza to, że łącznie 67% badanych firm podniesie pensje w tym roku.

Podwyżki od ponad 500 zł do prawie 1200 zł już od 1 lipca. Termin zawarcia porozumień mija 31 maja. Jednak szefowie nie wiedzą do robić.

Podwyżki od ponad 500,00 zł do prawie 1200,00 zł już od 1 lipca. Jednak nadal nie zawarto porozumień z personelem, a płynność finansowa placówek może być zagrożona.

Najniższa krajowa w 2025 r. wzrośnie maksymalnie o 215 zł brutto. Premier Tusk nie chce dać więcej

Najniższa krajowa w 2025 r. wzrośnie najwyżej o 5 proc., czyli maksymalnie 215 zł brutto. - Płaca minimalna będzie podniesiona o tyle, co wymaga ustawa w związku z inflacją, czyli blisko 5 proc., w żadnym wypadku nie będzie to wyższy skok - powiedział premier Donald Tusk. Podkreślił, że w tej chwili państwo musi zadbać o bezpieczeństwo szczególnie małych i średnich firm.

Najniższa krajowa na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia. Jest projekt ustawy, zgodny z dyrektywą UE, zmiany już w tym roku

Najniższa krajowa na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia. Projekt ustawy, określający płacę minimalną na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia, jest już w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. Taka zmiana jest zgodna z dyrektywą unijną w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE, którą Polska musi przyjąć już w tym roku.

Pieniądze dla nauczycieli. Prawie 2500 zł wpłynie na konta w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Tak działa odmrożenie kwot.

Pieniądze dla nauczycieli. Prawie 2500 zł wpłynie na konta w ciągu 3 miesięcy. To zasługa odmrożenia kwot, na które wszyscy czekali.

1000 zł od 1 lipca 2024 r. dla tej grupy pracowników. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda zatwierdził zmiany w ustawie dotyczącej dodatków dla pracowników sektora opieki społecznej. Zgodnie z nowymi przepisami, rząd będzie mógł wprowadzać programy umożliwiające wypłatę dodatku w wysokości 1 tys. zł brutto dla pracowników pomocy społecznej, pieczy zastępczej oraz opieki nad dziećmi do lat trzech, począwszy od 1 lipca 2024 roku.

Najniższa krajowa - ile na rękę od lipca 2024 roku? Ile pieniędzy netto przy kosztach podwyższonych?

Druga podwyżka najniższej krajowej w 2024 roku będzie miała miejsce w już w miesiącu lipcu. Ile będzie wynosić najniższe wynagrodzenie na rękę, czyli netto? Ile pensji netto przy kosztach podwyższonych?

Druga zmiana minimalnego wynagrodzenia za pracę w lipcu 2024 r. Czy wymaga przygotowania drugiego aneksu?

Druga podwyżka minimalnego wynagrodzenia za pracę będzie miała miejsce już w miesiącu lipcu 2024 r. Czy w związku z tą zmianą pracodawca powinien przygotować drugi aneks do umowy z pracownikiem?

Koniec z darmowymi stażami i praktykami? "Praca nie może równać się niewolnictwu"

Robert Biedroń, europoseł ubiegający się o reelekcję, zapowiedział w poniedziałek, że przedstawiciele Lewicy będą dążyć do wprowadzenia przez władze Unii Europejskiej regulacji zakazujących darmowych praktyk i staży.

Wyrównanie do wynagrodzenia minimalnego a podstawa zasiłkowa

Wynagrodzenie minimalne za pracę w 2024 roku zmienia się dwukrotnie. Kolejna zmiana nastąpi od lipca. W związku z tym przyjrzyjmy się, jak wyrównanie do wynagrodzenia minimalnego wpływa na podstawę zasiłkową?

Jak zapanować nad zajęciem komorniczym w 2024 r.? Dłużnik ma swoje prawa, a komornik nie może zabrać wszystkich pieniędzy.

Jak zapanować nad zajęciem komorniczym w 2024 r.? Dłużnik ma swoje prawa, a komornik nie może zabrać wszystkiego. Należność z tytułu umowy zlecenia może stanowić jedyne źródło dochodu zleceniobiorcy, ale może też mieć charakter jednorazowego zastrzyku gotówki. Ile może z tego zabrać komornik? Wszystko, chyba że zleceniobiorca zacznie działać. Sprawdź swoje prawa.

Zwolnienie z powodu siły wyższej. Stracisz nie tylko przy wypłacie. Sprawdź, ile będzie Cię to kosztowało na koniec roku

Pracownicy chętnie korzystają ze zwolnienia z powodu siły wyższej. Pracodawcy twierdzą wręcz, że go nadużywają. Tymczasem to zwolnienie nie tylko obniża wynagrodzenie. Wpływa również na wysokość trzynastki.

Ile może zająć komornik z wynagrodzenia za pracę w 2024 r. Czy coś się zmieni w drugiej połowie roku?

Od 1 lipca po raz drugi w tym roku wzrasta wysokość minimalnego wynagrodzenia. Jaka będzie zatem kwota wolna od zajęcia komorniczego w drugiej połowie roku? 

848,00 zł – tyle może wynieść w maju ten dodatek. Do tego wynagrodzenie. Sprawdź, czy wiesz, jak tyle zarobić.

848,00 zł – tyle może wynieść w maju ten dodatek. Jego wysokość wzrosła od 1 stycznia 2024 r., a od lipca znów czeka nas podwyżka.

1000 zł dodatku do wynagrodzenia od 1 lipca 2024 r. - dla kogo?

Będzie 1000 zł dodatku do wynagrodzenia dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Dodatki wchodzą w życie 1 lipca 2024 r.

Od lipca 2024 r. wzrosną wynagrodzenia. Sprawdź, dla których pracowników. Podwyżka od 25 do 360 zł

Wzrośnie wysokość dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. Zajdą też zmiany w wysokości dotacji celowej z budżetu państwa na realizację podwyżek.

DGP oblicza dla 2025 r.: W najlepszym wariancie podwyżka o 8,1% do 4617,80 zł. Wzrost o 317,80 zł [płaca minimalna]

Takie informacje zdobył DGP. Polska Agencja Prasowa prezentuje obliczenia dziennikarzy i ekspertów.

300,00 zł może wpłynąć na konto nauczyciela. Trzeba tylko złożyć korektę rozliczenia rocznego za 2023 rok.

300,00 zł może wpłynąć na konto nauczyciela, który opodatkował wartość bonu otrzymanego w ramach rozwoju kompetencji cyfrowych. Aby go otrzymać, musi złożyć korektę rozliczenia rocznego.

Wreszcie podwyżki w samorządach. O 700 zł - 1000 zł [rozporządzenie, projekt]

Podwyżka wyniesie od  700 do 1000 zł. I dotyczy osób zarabiających do tej pory najmniej w samorządach.

Sejm uchwalił: 1000 zł dodatku brutto do pensji [Wykaz zawodów z dodatkiem]

Kolejni funkcjonariusze mają podwyżki. Nawet do 16 100 zł

Tym razem podwyżki dla funkcjonariuszy ABW – przyznano im podwyżki pensji i dodatków.

Anita Noskowska-Piątkowska: Postulat stałych podwyżek w służbie cywilnej

Szefowa służby cywilnej: będę postulowała stały wzrost wynagrodzenia w służbie cywilnej.

Najniższa krajowa - 3261,53 zł lub 3267,53 zł netto od lipca 2024 roku

Najniższa krajowa od 1 lipca 2024 roku będzie wynosiła 4300 zł brutto. Ile to jest netto przy kosztach podstawowych i podwyższonych, czyli jakie wynagrodzenie otrzyma pracownik na tzw. rękę?

Takiej sytuacji w Polsce nie było od 26 lat. Tusk: Płace wzrosły o 12 proc.

Premier Donald Tusk poinformował, że podczas jego kadencji, realne płace w Polsce wzrosły o 12 proc. To jest najwyższy wzrost płac w Polsce od 26 lat. Premier podkreślił, że wzrost ten jest dla niego osobiście bardzo ważny.

MSWiA: podwyżka do 6000 zł brutto dla kursanta w policji od 1 maja 2024 r. [projekt rozporządzenia]

Podwyżka 1010 zł dla kursantów w policji. Ze stałymi dodatkami kursanci otrzymują 6000 zł brutto. Od 1 maja 2024 r. Takie same wynagrodzenia brutto i netto jak na początku służby w wojsku.

Mniej zarobimy na zleceniach. To efekt kamienia milowego KPO. Sprawdź, od kiedy i jak zmienią się przepisy. Już wiadomo.

Wszystkie umowy cywilnoprawne mają podlegać składkom na ubezpieczenia społeczne, by Polska mogła otrzymać kolejne środki z KPO. To będzie koniec płacenia składek do wysokości minimalnego wynagrodzenia. Przesądził kamień milowy KPO.

W 2024 r. w szpitalach i przychodniach nie będzie podwyżek wyrównujących. W ciągu dwóch lat skok pensji do 9639,10 zł

To podwyżki dla grupy V i VII. Wynikają ze zmian współczynników. Nie będzie zmian dla pielęgniarek i położnych z 2. grupy (współczynnik 1,29). Ten współczynnik daje dziś pensję średnio 12 241 zł brutto.

Prawie 900 zł dodatku. Do tego normalne wynagrodzenie. Sprawdź, co zrobić, by w 2024 r. dostać taki przelew.

Wynagrodzenie zasadnicze to tylko jeden z elementów, które mogą składać się na wynagrodzenie przysługujące pracownikowi. Wysokość przewidzianych w przepisach dodatków, które są im należne, może istotnie zmieniać poziom dochodów pracownika.

Od 1 stycznia 2025 r. wynagrodzenie zasadnicze miesięczne w grupie V wynosiłoby 7871,03 zł, a dla grupy VI - 7298,59 zł. Zmiany w wynagrodzeniach służby zdrowia

Od 1 stycznia współczynnik dla grupy V wynosiłby 1,10 proc., a dla grupy VI - 1,02 proc. Kos doprecyzował, że wynagrodzenie zasadnicze miesięczne w grupie V wynosiłoby 7871,03 zł, a dla grupy VI - 7298,59 zł. Od 1 stycznia 2026 r., współczynnik dla grupy V miałby wynosić 1,15 proc., a dla grupy VI - 1,08 proc. Tym samym - przekazał wiceminister - od 1 lipca 2026 r. wynagrodzenie zasadnicze dla grupy V wynosiłby 9630,10 zł, a w grupie VI - 9043,92 zł.

Działalność nierejestrowana: Będą umowy zlecenia bez składek ZUS. Do limitu 75% pensji minimalnej

Od 1 stycznia 2025 r. osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą zawierać umowy zlecenia bez obciążania ich składkami ZUS. Taka możliwość w ramach działalności nierejestrowanej. Wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r. 

300,00 zł dla nauczyciela. Pieniądze wpłyną przed końcem lipca. Trzeba złożyć korektę rozliczenia.

Nauczyciele, którzy doliczyli wartość bonu na zakup laptopa i opodatkowali go, będą mieli szansę na skorygowanie dokonanego rozliczenia podatkowego i odzyskanie zapłaconego podatku.

Które szkoły będą pracowały w weekendy? Tylko określone zajęcia będą prowadzone w soboty. Ministerstwo przedstawiło projekt.

Szkoły otwarte nie tylko w weekendy, ale i popołudniami. Ministerstwo nie ustaje w staraniach by zaktywizować nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorosłych.

2870 zł, 1620 zł i 600 zł miesięcznie. Dopłaty do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych wyższe o 19,2 proc. Trwają prace.

Podwyżka kwot dofinansowania o wskaźnik waloryzacji w wysokości 19,2 proc., czyli wskaźnik wzrostu najniższego wynagrodzenia za pracę w bieżącym roku oraz skorelowanie wysokości dofinansowań z wysokością przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej. Takie zmiany proponuje Federacja Przedsiębiorców Polskich.

3562,14 zł lub 4711,87 zł co miesiąc mogą pobierać nauczyciele. Od czego to zależy?

3562,14 zł lub 4711,87 zł co miesiąc mogą pobierać nauczyciele. Pierwsza kwota to kompensówka, druga pomostówka. 

REKLAMA