| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ l SPORTU

z dnia 20 grudnia 2001 r.

w sprawie szczegółowych zasad i trybu zaliczania okresów pobierania stypendiów sportowych do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze wynikające ze stosunku pracy

Na podstawie art. 22 ust. 5 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2001 r. Nr 81, poz. 889 i Nr 102, poz. 1115) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Zaliczenie okresów pobierania stypendiów sportowych do okresu zatrudnienia następuje na podstawie zaświadczenia wydanego przez:

1) klub sportowy, polski związek sportowy zrzeszający sportowców niepełnosprawnych oraz inny podmiot, który przyznał i wypłacił stypendium sportowe,

2) polski związek sportowy lub związek sportowy zrzeszający sportowców niepełnosprawnych; który wypłacił stypendia sportowe dla członków kadry narodowej, olimpijskiej lub paraolimpijskiej, przyznane przez Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu lub inny właściwy organ.

2. W zaświadczeniu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, potwierdza się okresy pobierania stypendium sportowego.

3. W zaświadczeniu, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, potwierdza się okresy pobierania stypendium sportowego, z wyłączeniem okresów, w których wypłata stypendium została prawomocną decyzją wstrzymana.

4. Zaświadczenie o pobieraniu stypendium sportowego wydaje się nie później niż w ciągu 14 dni od uprawomocnienia się decyzji o cofnięciu stypendium lub od upływu okresu, na jaki stypendium zostało przyznane.

§ 2.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Edukacji Narodowej i Sportu: K. Łybacka

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 23 stycznia 2002 r.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »