reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biura rachunkowe > Prowadzę biuro rachunkowe > Biura rachunkowe walczą o klientów, dając im coraz więcej możliwości

Biura rachunkowe walczą o klientów, dając im coraz więcej możliwości

Wzrost liczby biur rachunkowych w ostatnich latach sprawił, że zaczęły one mocniej konkurować o klienta, próbując sprostać ich rosnącym oczekiwaniom. O ile rzetelność, profesjonalizm i wiedza to cechy niezbędne dla tego typu działalności, przestały one już wystarczać do tego, aby wyróżniać się na rynku.

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zlecanie usług rachunkowych i księgowych na zewnątrz. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest to tańsza i zazwyczaj bardziej efektywna opcja niż tworzenie wewnętrznego działu księgowego. Wybór odpowiedniego biura księgowego stanowi poniekąd duże wyzwanie, bo często jedno niczym nie różni się od drugiego.

Pewna grupa czynności - jak na przykład prowadzenie ksiąg i ewidencji dla wszystkich form rachunkowości, prowadzenie i rozliczanie ewidencji dla celów podatku VAT, sporządzanie deklaracji podatkowych i ubezpieczeniowych, zeznań rocznych, bilansów - jest standardem dla wszystkich biur rachunkowych. Klienci zwracają za to uwagę na inne aspekty.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że jednym z kluczowych jest cena usługi. Aktualnie klienci są w stanie zapłacić więcej, pod warunkiem, że idzie za tym jakość obsługi. Jednocześnie biura rachunkowe zdają sobie sprawę, że muszą oferować coś ekstra, jeśli chcą utrzymać aktualnych klientów, a także pozyskać nowych.

Klienci coraz częściej weryfikują na przykład, na jakim oprogramowaniu pracuje biuro rachunkowe, aby ewentualnie móc wykorzystać to samo oprogramowanie do fakturowania. Takie rozwiązanie usprawnia współpracę, ponieważ wszystko dzieje się w obrębie jednego systemu.

Producenci systemów informatycznych wspomagających zarządzanie firmą, dostrzegają tę zależność, dlatego w określonych przypadkach umożliwiają biurom rachunkowym generowanie bezpłatnych narzędzi dla swoich klientów. Pozwalają one m.in. na stworzenie biblioteki asortymentów i kontrahentów, skracając do minimum czas potrzebny do wystawienia faktury. Ponadto umożliwiają przesyłanie faktur do biura i ich automatyczne księgowanie.

Wybrane rozwiązania pozwalają klientom także na zarządzanie magazynem. Dzięki rzetelnym informacjom na temat bieżących stanów magazynowych, mogą oni łatwo zaplanować zakupy oraz ograniczyć koszty, które się z tym wiążą.

Zamów bezpłatny 14-dniowy dostęp do INFORLEX Biura rachunkowe!

Z perspektywy biur rachunkowych, udostępnianie klientom bezpłatnej licencji na oprogramowanie, pozytywnie wpływa na jakość współpracy. Korzyści klientów sprowadzają się zaś do oszczędności czasu i pieniędzy.

RESET2 Oprogramowanie Sp. z o.o. Sp.k.

reklama

Przydatne formularze online

Data publikacji:

Ekspert:

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zdjęcia

Biura rachunkowe walczą o klientów, dając im coraz więcej możliwości /fot. Shutterstock
Biura rachunkowe walczą o klientów, dając im coraz więcej możliwości /fot. Shutterstock

INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama
reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Justyna Wawrzyniak-Jedynak

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama