Jak zaokrąglać kwoty podatków w składanych deklaracjach
REKLAMA
2. Rozlicz właściwie składki
3. Wypełnij deklaracje podatkowe
4. Sprawdź okres, za który są rozliczenia
JAK ZAOKRĄGLIĆ PODATKI
Krzysztof Tomaszewski
REKLAMA
REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
REKLAMA
Po latach oczekiwań i licznych postulatach ze strony środowisk doradczych oraz biznesowych, Ministerstwo Finansów opublikowało długo zapowiadane objaśnienia dotyczące statusu rzeczywistego właściciela w kontekście podatku u źródła (WHT). Teraz nadszedł czas, by bardziej szczegółowo przyjrzeć się poszczególnym zagadnieniom. Dokument z 3 lipca 2025 r., opublikowany na stronie MF 9 lipca, ma na celu rozwianie wieloletnich wątpliwości dotyczących stosowania klauzuli „beneficial owner”. Choć sam fakt publikacji należy ocenić jako krok w stronę większej przejrzystości i przewidywalności, nie wszystkie zapisy spełniły oczekiwania.
Już 18 lipca 2025 r. na konta tysięcy emerytów trafią środki z ZUS, mimo że standardowy termin wypłat przypada na 20 lipca. Ze względu na niedzielę, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przesunął wypłatę świadczeń o dwa dni wcześniej. To dobra wiadomość dla wielu seniorów.
Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.
Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytety Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie wynika, że coraz bardziej zyskujące na popularności miejskie tężnie solankowe, na których pobyt – pod względem absorbcji jodu – porównywany bywa z trzydniowym pobytem nad morzem – pozostawiają wiele do „życzenia” pod względem czystości mikrobiologicznej krążącej w nich wody solankowej oraz wytwarzającej się z niej mgiełki, która jest bezpośrednio wdychana przez użytkowników takich instalacji. Bakterie E.coli, E. faecalis i C. perfringens, to tylko niektóre z groźnych dla zdrowia patogenów wykrytych w solance jednej z miejskich tężni. Powagę problemu potęguje fakt braku odpowiednich norm prawnych.
REKLAMA
Czy codzienne funkcjonowanie sprawia Ci trudność z powodu problemów zdrowotnych? Czy szukasz wsparcia, które realnie poprawi jakość Twojego życia i otworzy drzwi do nowych możliwości? Posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności w Polsce to nie tylko dokument, to dostęp do szeregu udogodnień, ulg i świadczeń, które mają na celu realne wsparcie osób zmagających się z różnymi schorzeniami i ograniczeniami funkcjonalnymi. Dlatego warto wiedzieć, jak krok po kroku uzyskać orzeczenie i z jakich benefitów można skorzystać. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez cały proces i przedstawi najważniejsze informacje dotyczące ulg, dodatków oraz pomocy dla niepełnosprawnych. Nie pozwól, aby biurokracja Cię zniechęciła, dowiedz się, jak działać skutecznie!
Choć Komisja Europejska wycofała się z planów nałożenia podatku cyfrowego, Polska idzie własną drogą. Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zapowiada, że projekt ustawy będzie gotowy do końca roku.
Powstał bardzo ciekawy raport zawierający informacje dotyczące tego, że: DANE W HANDLU SĄ CORAZ MOCNIEJSZĄ „WALUTĄ”. Jak to możliwe? Okazuje się, że Polacy są skłonni udostępniać handlowcom swoje dane, jeśli w zamian otrzymają konkretne korzyści.
"Nie jest pan niezdolny do pracy", co oznacza taka decyzja lekarza orzecznika ZUS? Czy rzeczywiście zamyka Ci drogę do renty lub innych świadczeń? Czy można się od niej odwołać, a jeśli tak to w jakim terminie? Co zrobić, jeśli decyzja jest niezgodna z dokumentacją medyczną? Podpowiadamy też, jak napisać skuteczny sprzeciw i zawalczyć o swoje prawa w 2025 roku.
REKLAMA
Już blisko 420 tys., osób otrzymało rentę wdowią. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił na ten cel ponad 1,4 mld zł brutto, z czego prawie 150 mln zł to kwota, o którą wzrosły wypłaty w związku ze zbiegiem świadczeń.
Projekt Ministerstwa Pracy dotyczący harmonogramu wypłat czternastej emerytury został już zamieszczony w wykazie prac rządu. Zgodnie z rozporządzeniem, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci świadczenie w terminie, który jest już znany seniorom. Jaki to termin? Oto szczegóły.
REKLAMA