REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
szkoła uczeń rozpoczęcie roku szkolnego rok szkolny 2023/24
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Połowa wakacji już z nami. Niektórzy zaczynają powoli myśleć o rozpoczęciu roku szkolnego. Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24?

Uczniowie w tym roku mają dłuższe wakacje. Rok szkolny 2023/24 nie rozpocznie się wyjątkowo 1 września. Dlaczego?

REKLAMA

W roku szkolnym 1 września wypada w piątek. Zgodnie z § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego: W szkołach, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, a kończą w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca. Jeżeli pierwszy dzień września wypada w piątek albo sobotę, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek po dniu 1 września. Jeżeli czwartek bezpośrednio poprzedzający najbliższy piątek po dniu 20 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w środę poprzedzającą ten dzień.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 - data

Zgodnie z przepisami uczniowie rok szkolny 2023/24 rozpoczną 4 września. Na pierwszy odpoczynek w tym roku szkolnym będą mogli liczyć dopiero 23 grudnia 2023 r. Wtedy też rozpoczyna się zimowa przerwa świąteczna. Potrwa ona do 31 grudnia. 

Kolejne wolne to ferie zimowe. Jak co roku jest ono podzielone na cztery terminie. Każdy termin to inne województwa. Kiedy będziesz miał ferie zimowe? Sprawdź w poniższej tabeli!

15 - 28 stycznia 2024Ferie zimowe dla następujących województw: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
22 stycznia – 4 lutego 2024Ferie zimowe dla następujących województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie
29 stycznia – 11 lutego 2024Ferie zimowe dla następujących województw: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
12 – 25 lutego 2024Ferie zimowe dla następujących województw: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Dni wolne w roku szkolnym 2023/24

Czy poza zimową przerwą świąteczną oraz feriami uczniowie odpoczną od nauki i codziennych obowiązków? Oczywiście! 28 marca 2024 r. rozpoczyna się wiosenną przerwa świąteczna. Odpoczynek będzie dość krótki bo potrwa do 2 kwietnia. Ale już maju poza majówką odbywać się będą egzaminy ósmoklasisty. Termin tego egzaminu, podobnie jak w poprzednich latach, ustali Dyrektor CKE, o czym będziemy niezwłocznie informować. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zakończenie roku szkolnego 2023/24

Rok szkolny zakończy się 21 czerwca 2024 r.

Kalendarz roku szkolnego

Poniżej publikujemy szczegółowy kalendarz roku szkolnego 2023/24.

4 września 2023 rRozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
23 - 31 grudnia 2023 r.Zimowa przerwa świąteczna 
15 - 28 stycznia 2024Ferie zimowe dla następujących województw: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
22 stycznia – 4 lutego 2024Ferie zimowe dla następujących województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie
29 stycznia – 11 lutego 2024Ferie zimowe dla następujących województw: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
12 – 25 lutego 2024Ferie zimowe dla następujących województw: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
28 marca – 2 kwietnia 2024 r.Wiosenna przerwa świąteczna
maj 2024 r. (dokładny termin ustali dyrektor CKE)Egzamin ósmoklasisty 
26 kwietnia 2024 r.Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w klasach (semestrach) programowo najwyższych liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września
5 stycznia 2024 r.Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w klasach (semestrach) programowo najwyższych liceów ogólnokształcących dla dorosłych, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu lutego
26 stycznia 2024 r.Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w branżowych szkołach I stopnia, branżowych szkołach II stopnia, szkołach policealnych kształcących w zawodach o rocznym lub dwuletnim okresie nauczania, liceach ogólnokształcących dla dorosłych i w szkołach podstawowych dla dorosłych, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu lutego oraz w szkołach policealnych kształcących w zawodach o półtorarocznym lub dwuipółletnim okresie nauczania, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września
maj 2024 r. (dokładny termin ustali dyrektor CKE)Egzamin maturalny 
termin ustali dyrektor CKEEgzamin zawodowy
21 czerwca 2024 r.Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach
22 czerwca - 31 sierpnia 2024 r.Wakacje
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
1000 zł miesięcznie. Kwota świadczenia z funduszu alimentacyjnego idzie w górę, wzrost jest znaczący

Podniesienie kwoty świadczenia z funduszu alimentacyjnego z 500 do 1000 zł miesięcznie. Takie rozwiązanie zakłada projekt nowelizacji ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, który został właśnie skierowany do uzgodnień.

Pilne! Brak porozumienia w sprawie płacy minimalnej w 2025 r. Ostateczna decyzja rządu do 15 września

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku. To oznacza, że rząd do 15 września ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Równe 1000 zł maksymalnej kwoty miesięcznego świadczenia z funduszu alimentacyjnego od 1 października 2024 r. [projekt ustawy]

Dzieci uprawnione do alimentów, których nie można wyegzekwować otrzymają długo oczekiwaną podwyżkę świadczeń z funduszu alimentacyjnego. W dniu 15 lipca 2024 r. opublikowany został projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Celem tej nowej ustawy jest podniesienie maksymalnej kwoty miesięcznego świadczenia z funduszu alimentacyjnego z 500 zł do 1000 zł od 1 października 2024 r.

Wzrost płac w budżetówce. MF informuje o waloryzacji wynagrodzeń w 2025 roku

Jaki będzie wzrost płac w budżetówce w przyszłym roku? Po konsultacjach ze stroną społeczną resort finansów zaproponuje Radzie Ministrów wyższą niż 4,1 proc. waloryzację wynagrodzeń w sferze budżetowej w 2025 roku. Tak przekazał minister finansów Andrzej Domański.

REKLAMA

Nie tylko bon senioralny. Co jeszcze trzeba zrobić dla osób starszych?

Bon senioralny jest tylko jednym z elementów systemu opieki nad osobami starszymi. Niezbędna jest systemowa opieka nad seniorami. "Jest to największe wyzwanie opieki senioralnej w dobie starzejącego się społeczeństwa; jednym z jego wymiarów jest konieczność zapewniania seniorom opieki zdrowotnej" - wskazała marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska na IX sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Płacisz na urlopie kartą? Sprawdź paragon. Czym jest doliczana często usługa finansowa? I czy jej pobranie jest zgodne z prawem?

Płacisz na urlopie kartą? Przyglądaj się paragonom. Czym jest doliczana coraz częściej usługa finansowa? To sposób przedsiębiorców na obniżanie kosztów prowadzonej działalności. Jednak czy jej pobranie jest zgodne z prawem?

Weryfikacja sędziów. Minister Bodnar: jest jedno podstawowe kryterium, czy mieli świadomość wadliwości procedury awansowej

Podstawowym kryterium weryfikacji statusu sędziów jest to czy dobrowolnie decydowali się oni na przejście przez procedurę awansową przed obecną Krajową Radą Sądownictwa, zdając sobie sprawę, że może ona być wadliwa - podkreślił 15 lipca 2024 r. Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar.

Darowizna pieniężna od taty. Decydujące znaczenie ma jeden warunek, aby skorzystać ze zwolnienia

W przypadku gdy przedmiotem darowizny od taty są środki pieniężne, to w celu skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania konieczne jest spełnienie określonych warunków. Jednym z tych warunków jest konieczność udokumentowania przez obdarowanego ich otrzymania dowodem przekazania na swój rachunek bankowy. Organ skarbowy tego warunku bardzo pilnuje. 

REKLAMA

Zmiany w obrocie ziemią rolną. Czy to koniec ograniczeń? Krajowy Ośrodek Rolnictwa straci prawo pierwokupu, a grunty trafią pod inwestycje

Zmiany w obrocie ziemią rolną. Czy to koniec ograniczeń? Krajowy Ośrodek Rolnictwa straci prawo pierwokupu, a samorządy zyskają dostęp do gruntów Krajowego Zasobu Nieruchomości. Czy to wpłynie na obniżenie cen mieszkań?

Abonament RTV do likwidacji. Jakie pomysły ma rząd?

Rząd chce zlikwidować abonament RTV, który teraz opłaca każdy posiadacz odbiornika radiowego i telewizyjnego. Co nowego w zamian? Zaproponowano, by finansować media publiczne z budżetu państwa - chodzi o co najmniej 0,09 procent PKB rocznie. Resort kultury prowadzi już konsultacje w tej sprawie, z których raport ma się ukazać w październiku.

REKLAMA