reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Egzamin ze wszystkich kategorii dla piratów drogowych

Egzamin ze wszystkich kategorii dla piratów drogowych

Jeżeli kierowca przekroczy ilość 24 punktów karnych będzie zmuszony do zdawania egzaminu ze wszystkich posiadanych kategorii prawa jazdy.

Wszyscy, którzy przekroczyli dozwolony limit punktów karnych za łamanie przepisów prawa na drodze, zostaną wysłani przez inspektorów z wydziałów komunikacji na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji. Oznacza to przystąpienie do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Musi on obejmować wszystkie kategorie uprawnień do kierowania pojazdami, niezależnie od pojazdu, którym kierowca dokonał wykroczeń.

Kierowca będzie zmuszony zdawać ponownie egzaminy na poszczególne kategorie, jeżeli policja złoży wniosek o skierowanie na ponowny egzamin. Ma takie uprawnienia na mocy rozporządzenia z 20 grudnia 2002 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego.

Zgodnie z rozporządzeniem, komendant wojewódzki policji występuje do starosty z wnioskiem o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy, w zakresie wszystkich posiadanych przez niego kategorii praw jazdy, w razie przekroczenia przez niego 24 punktów.

W praktyce oznacza to, że komendant, niezależnie od kategorii pojazdu i uprawnień kierowcy, kieruje wniosek egzaminacyjny w sprawie wszystkich posiadanych przez sprawcę naruszenia uprawnień.

Zobacz również serwis: Wykroczenia

Zobacz również serwis: Prawo na drodze

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Misiński

Biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama