reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Dziewczyny na politechniki?

Dziewczyny na politechniki?

Jeszcze w tym miesiące polskie politechniki zorganizują dni otwarte tylko dla przedstawicielek płci pięknej. Powód? Chcą zachęcić dziewczęta do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych.

W ramach akcji w 16 polskich uczelniach technicznych oraz w 4 uniwersytetach odbędzie się w tym roku Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn, którego celem jest zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych.

Dzień Otwarty będzie kulminacyjnym momentem tegorocznej, czwartej już i zarazem największej w historii akcji „Dziewczyny na politechniki!" i jej młodszej siostry - „Dziewczyny do ścisłych!". Akcje organizują Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

„Dziewczyny na politechniki!" to pierwszy, pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet. Jego idea narodziła się w roku 2006. Dzięki kolejnym edycjom akcji na polskich uczelniach technicznych studiuje ponad 10 000 dziewczyn więcej! Dlatego mówić już możemy o pokoleniu „Dziewczyn na politechniki!" - potężnej grupie młodych kobiet zainspirowanych do podjęcia studiów technicznych dzięki tej akcji. W tym roku część z nich zdawać będzie już egzaminy inżynierskie.

W konferencji wzięły udział patronki akcji: Elżbieta Radziszewska - pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow - rektor UW, przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz dr Alicja Adamczak - prezes Urzędu Patentowego RP. Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych reprezentowała prof. Maria Nowicka-Skowron, rektor Politechniki Częstochowskiej, jedyna w naszym kraju kobieta kierująca uczelnią techniczną.

Minister Katarzyna Hall podkreśliła również, że warto by akcja obejmowała także uczennice gimnazjów, bo to zapewniłoby im solidne podstawy do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych.

W tym roku Dzień Otwarty tylko dla Dziewczyn odbędzie się 14 kwietnia. Więcej na www.dziewczynynapolitechniki.pl.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dzień Otwarty będzie kulminacyjnym momentem tegorocznej, czwartej już i zarazem największej w historii akcji „Dziewczyny na politechniki!"
Dzień Otwarty będzie kulminacyjnym momentem tegorocznej, czwartej już i zarazem największej w historii akcji „Dziewczyny na politechniki!"

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama