REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

3 tys. zł za I miejsce, 2 tys. zł za II miejsce i 1 tys. zł za III miejsce. Nowy konkurs literacki na opowiadanie kryminalne. Do 2 stycznia 2024 r. wyślij swoje opowiadanie

opowiadanie kryminał konkurs nagroda
3 tys. zł za I miejsce, 2 tys. zł za II miejsce i 1 tys. zł za III miejsce. Nowy konkurs literacki na opowiadanie kryminalne. Do 2 stycznia 2024 r. wyślij swoje opowiadanie
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Do 2 stycznia 2024 r. wyślij swoje opowiadanie i zdobądź nagrodę pieniężną. Dla najlepszych prac przygotowano trzy pieniężne nagrody główne w wysokości: 3 tys. zł za I miejsce, 2 tys. zł za II miejsce i 1 tys. zł za III miejsce. Dodatkowo utwory te zostaną wydane w publikacji pokonkursowej. Oprócz nagród głównych przygotowano również pięć wyróżnień w formie nagrody pieniężnej, w wysokości 500 zł na osobę.

Do 2 stycznia 2024 r. wyślij swoje opowiadanie

Do 2 stycznia chętni mogą wysyłać swoje opowiadania w ramach ogłoszonego po raz pierwszy konkursu literackiego "Kryminał do Poznania". Akcja zgłoszonych utworów musi rozgrywać się w stolicy Wielkopolski - podał poznański magistrat.

REKLAMA

W komunikacie wskazano, że pierwsza edycja konkursu ogłoszonego przez Wydawnictwo Miejskie Poznania odbędzie się pod hasłem "Śledztwo do wzięcia".

Objętość opowiadania - ile znaków

Konkursowe utwory muszą być pracami własnymi uczestników, dotychczas niepublikowanymi i nienagradzanymi, napisanymi w języku polskim, bez udziału sztucznej inteligencji. "Objętość opowiadania powinna wynosić 20 - 40 tys. znaków (ze spacjami). Tematyka powinna być kryminalna, związana z hasłem konkursowym, a miejscem akcji musi być Poznań. Fabuła nie może zawierać drastycznych opisów związanych z przemocą fizyczną i psychiczną" - opisano w komunikacie.

Wiek uczestników

Na nadesłanie opowiadań uczestnicy mają czas do 2 stycznia 2024 r., a w konkursie może wziąć udział każda osoba posiadająca obywatelstwo polskie, która do 2 stycznia ukończy 18 lat. Zgodnie z zapowiedzią, rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 31 maja 2024 r.

Nagrody pieniężne 

Dla najlepszych prac przygotowano trzy pieniężne nagrody główne w wysokości: 3 tys. zł za I miejsce, 2 tys. zł za II miejsce i 1 tys. zł za III miejsce. Dodatkowo utwory te zostaną wydane w publikacji pokonkursowej. Oprócz nagród głównych przygotowano również pięć wyróżnień w formie nagrody pieniężnej, w wysokości 500 zł na osobę oraz prawa do umieszczenia utworu w publikacji pokonkursowej, a także do siedmiu dodatkowych, równorzędnych wyróżnień dodatkowych w formie włączenia opowiadania do publikacji pokonkursowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

autor: Szymon Kiepel

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rodzic musi płacić alimenty, gdy zabiera dziecko na wakacje? Co z opłatami za mieszkanie i media? Sprawdź, co na to prawo.

Czy można zrobić niższy przelew, skoro poniosło się koszty wakacyjnego wyjazdu? Dostosowanie wysokości wakacyjnych alimentów do potrzeb dziecka i rodziców jest jednak możliwe.

Ponad 4000 zł wsparcia miesięcznie może uzyskać samotny rodzic na okres zasiłkowy 2024/2025. Jak połączyć świadczenia?

Ponad 4000 zł wsparcia miesięcznie będzie mógł uzyskać samotny rodzic na okres zasiłkowy 2024/2025. Jak powinna połączyć świadczenia, by otrzymać taką kwotę? Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.

Po raz kolejny przesunięto termin wdrożenia obowiązku stosowania e-Doręczeń. Podobno to już ostatnie przesunięcie

Termin powszechnego wdrożenia obowiązku e-Doręczeń został przesunięty na 1 stycznia 2025 r. Do tego czasu zostaną przeprowadzone zmiany legislacyjne, które ułatwią wykorzystywanie tych usług w sferze cyfrowej w pierwszym roku obowiązywania.

Można przedłużyć ważność orzeczeń o niepełnosprawności do 31 marca 2025 r. Ale czy wiesz, co zrobić, żeby nie stracić uprawnień,

Co dalej z orzeczeniami o niepełnosprawności? Można przedłużyć ich ważność do 31 marca 2025 roku i ustrzec się przed utratą uprawnień, Są jednak warunki, które trzeba spełnić. Sprawdź, czy wiesz jakie.

REKLAMA

Renta wdowia we wszystkich możliwych wariantach zbiegu świadczeń. Pytanie tylko: kiedy?

Wciąż nie wiadomo kiedy renta wdowia wejdzie w życie. Na ten moment wiemy jedynie, że Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ma sprecyzować katalog praw do świadczeń emerytalno-rentowych, do których będzie można stosować regułę zbiegu prawa do kilku świadczeń emerytalno-rentowych. Katalog ma obejmować wszystkie możliwe warianty.

ZNP: Wynagrodzenia nauczycieli powiązane z przeciętnym wynagrodzeniem, podwyżki w 2025 r. co najmniej o 15 proc., wycieczka szkolna jak wyjazd służbowy

ZNP poinformował, że przesłał do MEN katalog spraw wymagających pilnego uregulowania oraz konkretne propozycje rozwiązań w zakresie wynagrodzeń nauczycieli. Związkowcy chcą m.in. jak najszybszego podjęcia prac nad powiązaniem wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce.

Emerytury stażowe: Duda interweniuje, Hołownia odpowiada, prace nad ustawami zostaną wznowione pod koniec lipca

W Sejmie znajdują się dwa projekty dotyczące emerytur stażowych. Projekty zostaną rozpatrzone przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny pod koniec lipca.

Od 95 zł do 135 zł. Zasiłek rodzinny na lata 2025–2027. Nie takiej podwyżki spodziewały się rodziny.

95 zł, 124 zł i 135 zł – to kwoty zasiłku rodzinnego na lata 2025–2027. Czy to oznacza, że obserwujemy stopniowe wygaszanie świadczenia? Pobiera je coraz mniej rodzin, a celem wydaje się być dalsze pomniejszanie kręgu uprawnionych.

REKLAMA

Strażnicy miejscy już zatrzymują kierowców. Ich samochody są wykluczone, wyświetlają się na czerwono w strefie czystego transportu (SCT)

Od początku lipca strażnicy miejscy pouczyli już kilkudziesięciu kierowców, którzy wjechali do strefy czystego transportu w Warszawie nieuprawnionym autem. System widzi, które samochody są dopuszczone do ruchu w strefie czystego transportu (SCT), a które nie.

Ważność orzeczeń o niepełnosprawności 400 tys. osób kończy się 30 września. Będą przedłużone do 31 marca 2025 r. pod jednym warunkiem

W dniu 30 września 2024 r. upłynie ważność orzeczeń o niepełnosprawności prawie 400 tys. osób. Nowelizacja ustawy (której projekt został opublikowany 11 lipca 2024 r.) o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ma pozwolić na zachowanie statusu osób niepełnosprawnych przez okres oczekiwania na wydanie nowego orzeczenia - ale nie dłużej niż do 31 marca 2025 r. Chodzi o zabezpieczenie tych osób przed nagłą utratą otrzymywanych świadczeń i uprawnień przysługujących na podstawie dotychczasowego orzeczenia. MRPiPS chce także ograniczyć spiętrzenie w czasie wniosków o nowe orzeczenie o niepełnosprawności.

REKLAMA