REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów już niedługo! Początek zgłaszania szkół: 18 września 2023 roku.

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piłka nożna konkurs uczeń szkoła klub
Piłka nożna
ST

REKLAMA

REKLAMA

Konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów już niedługo! Początek zgłaszania szkół zaczął się 18 września 2023 roku.

Sprawdź kto może wziąć udział w konkursie 

W konkursie wiedzy o piłce nożnej mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z roczników 2009-2015, którzy zgłoszą chęć udziału w konkursie w swojej szkole lub klubie piłkarskim (jednostki organizacyjne).

REKLAMA

Zgłoś udział

Organizatorem I etapu konkursu wiedzy jest jednostka organizacyjna, która zgłosi do PZPN chęć zorganizowania przedsięwzięcia.

Uczeń, który chce wziąć udział w konkursie, powinien wypełnioną i podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego kartę uczestnika https://pzpn.pl/federacja/poznaj-polske-na-sportowo/dokumenty, doręczyć do osoby zajmującej się konkursem wiedzy w wybranej jednostce organizacyjnej.

Uczeń może zgłosić swój udział w konkursie tylko w jednej jednostce organizacyjnej.

Szkoła podstawowa lub klub piłkarski to podmioty, które mogą organizować I etap konkursu wiedzy (jednostki organizacyjne). Zgłoszenie w imieniu jednostki organizacyjnej może dokonać każda osoba, która posiada konto użytkownika na portalu Łączy nas piłka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Aby zarejestrować jednostkę organizacyjną, należy wejść na stronę projektu i wybrać zakładkę aplikacja „konkurs wiedzy”.

Po zalogowaniu się przy użyciu konta użytkownika Łączy nas piłka, należy zapoznać się z regulaminem konkursu wiedzy oraz klauzulą informacyjną, a następnie wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Infografika dotycząca logowania - opis w tekście.

Po kliknięciu w przycisk zarejestruj użytkownik otrzyma możliwość (1) pobrania formularza zgłoszeniowego, który należy przekazać do podpisu osobom reprezentującym jednostkę organizacyjną, zgodnie z zasadą reprezentacji (dyrekcja szkoły, zarząd klubu). Podpisany dokument trzeba zeskanować i (2) przesłać do PZPN za pomocą aplikacji konkursowej:

Infografika dotycząca logowania - opis w tekście.

Jeżeli formularz zgłoszeniowy zostanie przesłany w prawidłowej formie, nastąpi akceptacja rejestracji szkoły i jednostka organizacyjna uzyska dostęp do aplikacji konkursowej, w której będzie mogła wprowadzać dane uczniów oraz ustawiać rozgrywki konkursowe.

Zobowiązania szkoły lub klubu piłkarskiego

Jednostka organizacyjna, która zgłosi się do organizacji I etapu konkursu wiedzy, zobowiązuje się do:

  1. zebrania kart uczestnika od wszystkich uczestników, których dane zostaną wprowadzone do aplikacji konkursowej oraz
  2. zorganizowania i przeprowadzenia w wyznaczonym czasie I etapu konkursu, w szczególności do zapewnienia uczestnikom:
    • dostępu do wymaganych urządzeń multimedialnych z internetem na czas wypełniania testu konkursowego
    • zapewnienia przedstawiciela jednostki organizacyjnej, który sprawuje pieczę nad przebiegiem konkursu i przestrzeganiem regulaminu oraz zasad wypełniania testu konkursowego
    • upewnienia się, że każdy uczestnik wypełnia test konkursowy samodzielnie, a za dopilnowanie realizacji tego punktu odpowiedzialna jest jednostka organizacyjna.

PZPN zapewni nagrody rzeczowe dla jednostek organizacyjnych, które:

  • wprowadzą największą liczbę uczestników do II etapu konkursu wiedzy w swoim województwie lub
  • zarejestrują największą liczbę wyników uczestników w swoim województwie.

Zasady konkursu 

W konkursie wiedzy w roku 2023 udział biorą uczniowie szkół podstawowych urodzeni w latach 2009-2015. Uczniowie zostaną podzielni na dwie kategorie wiekowe:

  • Kategoria I: uczniowie urodzeni w latach 2013-2015
  • Kategoria II: uczniowie urodzeni w latach 2009-2012

Chłopcy i dziewczynki rywalizują w osobnych grupach.

Każdy uczeń może wypełnić dowolną liczbę rozgrywek testowych, jednak do właściwego testu konkursowego uczeń podchodzi tylko raz.

REKLAMA

Każdy uczestnik, korzystając z aplikacji, odpowiada na zestaw pytań z zakresu wiedzy o piłce nożnej przygotowany na podstawie materiałów opublikowanych w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego PZPN, składający się z 11 pytań, tworzących test jednokrotnego wyboru spośród czterech możliwych odpowiedzi, przy czym na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie będzie określony, (limitowany czas: kategoria I – 45 sekund, kategoria II – 30 sekund, a brak odpowiedzi w wyznaczonym czasie zostaje zarejestrowany jako odpowiedź błędna).

Wynik uzyskany przez uczestnika zostanie zarejestrowany w aplikacji i zawierać będzie dwa parametry – liczbę prawidłowych odpowiedzi oraz łączny czas odpowiadania na pytania. Kolejność uczestników zostanie określona na podstawie liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez kilku uczestników konkursu w danym województwie o kolejności uczestników z tą samą liczbą punktów w wybranej kategorii wiekowej decyduje uzyskany łączny czas odpowiedzi uczestnika, liczony do dziesiętnych sekundy.

Najważniejsze daty konkursu o piłce nożnej

Początek zgłaszania jednostek organizacyjnych: 18 września 2023 roku.

Możliwość wprowadzania danych uczestników konkursu do aplikacji konkursowej: 20 września 2023 roku.

Czas na przeprowadzenie Testu konkursowego: od 21 września 2023 roku do 5 dni roboczych przed wyznaczoną datą II etapu konkursu w województwie, w którym funkcjonuje szkoła lub klub piłkarski.

Daty organizacji konkursów są dostępne na stronie PPnS na portalu PZPN.pl i zostaną opublikowane najpóźniej do 1 października 2023 roku.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tablica alimentacyjna. Pytania i odpowiedzi MS

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tablicy alimentacyjnej. Mają one pomóc w lepszym zrozumieniu zasad działania tablicy i jej praktycznego zastosowania. Jednocześnie resort podkreśla, iż tablica alimentacyjna nie ma mocy wiążącej.

Czego nie wolno robić na plaży? Lista 9 przykładów!

Upalny czas letni sprzyja odpoczynkowi nad wodą. Niektóre zachowania na plaży mogą wydawać się z pozoru niewinne, ale w praktyce mogą skutkować odpowiedzialnością karną.

Drastyczne pogorszenie sytuacji prawnej i życiowej obywateli Ukrainy - co dalej z ustawą?

Nowelizacja ustawy pomocowej dla obywateli Ukrainy może drastycznie pogorszyć ich sytuację prawną i życiową - wskazuje RPO w swoich uwagach do projektu zmian przepisów. O co dokładnie chodzi? Przedstawiamy kluczowe problemy i ich potencjalne skutki.

Jest decyzja w sprawie parkomatów i opłat za postój. Szykują się zmiany: ma być lepiej dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami

Jest decyzja w sprawie parkomatów i opłat za postój. Sprawą zajął się sam Rzecznik Praw Obywatelskich co sprawiło, że Ministerstwo Infrastruktury zajęło oficjalne stanowisko w sprawie. Wydaje się, że szykują się zmiany, bo ma być lepiej dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami - które dotychczas mogą mieć utrudniony dostęp do płatnego postoju.

REKLAMA

Gotówka w strefie płatnego parkowania: RPO interweniuje, rząd przyznaje rację kierowcom

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek zwrócił się do ministra infrastruktury w sprawie skarg kierowców, którzy zostali obciążeni opłatami dodatkowymi, ponieważ nie mieli możliwości zapłaty za parkowanie gotówką. Problem dotyczy stref, w których zlikwidowano tradycyjne parkomaty, pozostawiając jedynie urządzenia obsługujące płatności bezgotówkowe. Ministerstwo Infrastruktury przyznaje, że każdemu kierowcy należy zapewnić realną możliwość uiszczenia opłaty w formie gotówkowej – co może oznaczać konieczność zmiany przepisów ustawy o drogach publicznych.

Koniec ze swobodnym obrotem gotówką: zgłoszenie obowiązkowe, odbiór tylko osobiście. Jakiej kwoty już nie wypłacisz bez formalności?

Coraz bardziej restrykcyjne stają się ograniczenia w obrocie gotówką – zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. W Polsce przedsiębiorstwa już nie mogą realizować transakcji między sobą za więcej niż 15 000 zł gotówką, a od 2027 r. w całej Unii będą obowiązywały limity na maks. 10 000 € (z możliwością obniżenia do 3 000 €) . Co więcej, poza już obowiązującymi lub dopiero nadchodzącymi limitami, wprowadzane są nowe – niespotykane wcześniej rozwiązania. Wszystko „w trosce o walkę z finansowaniem terroryzmu".

Kalendarz roku szkolnego 2025/2026: Uczniów czekają zmiany, które dotyczą nie tylko ferii

Nowy rok szkolny 2025/2026 przyniesie uczniom i nauczycielom nie tylko znane terminy przerw i ferii, ale również istotne zmiany w organizacji zajęć. Modyfikacjom ulegną lekcje religii i etyki, pojawi się też nowy przedmiot – edukacja zdrowotna. Warto poznać szczegóły, ponieważ będą one miały bezpośredni wpływ na codzienne życie szkolne.

Wysokość alimentów w 2025 r. według nowej tablicy alimentacyjnej [Przykład]

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało nową tablicę alimentacyjną. Co istotne, nie ma ona charakteru wiążącego. Jak podkreśla resort, tabele będą narzędziem pomocowym dla sędziów i uczestników postępowania.

REKLAMA

Polacy chcą szybko na emeryturę, ale nie chcą przestać żyć aktywnie. Tylko nieliczni pracują po 60-tce

Choć prawo pozwala łączyć emeryturę z pracą, robi to zaledwie 11,6 proc. Polaków w wieku 50–74 lat. Ponad połowa osób zbliżających się do wieku emerytalnego nie wyobraża sobie dalszej aktywności zawodowej. Eksperci ostrzegają: bez zachęt do pracy po 60. roku życia system emerytalny może się nie utrzymać.

Nowe prawo planistyczne 2026: Co oznacza dla właścicieli gruntów rolnych? Ekspert wyjaśnia

Najistotniejszą zmianą wydaje się fakt, iż „dla właścicieli gruntów rolnych tych najlepszych klas bonitacyjnych, położonych poza granicami miast zasadniczo do czasu uchwalenia planu ogólnego nie będzie możliwe uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy, a więc i faktyczne odrolnienie nieruchomości.” – mówi Barbara Pancer w wywiadzie z ekspertem INFOR, [Radca prawny, local partner w warszawskiej praktyce nieruchomości kancelarii Greenberg Traurig].

REKLAMA