| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Dokumenty KRS w wersji elektronicznej

Dokumenty KRS w wersji elektronicznej

Zgodnie z wejściem nowelizacji ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów odpisy i zaświadczenia wydane w formie papierowej przez Centralną Informację o zastawach rejestrowych mają moc dokumentów urzędowych.

Dostęp do takich dokumentów będzie bezpłatny, dostępny przez Internet. Obecnie dokument wydawany przez Centralną Informację KRS nie jest akceptowany jako dokument urzędowy.

Ustawa przewiduje wprowadzenie specjalnej szaty graficzną, która ma pozwolić na posłużenie się wydrukiem jako dokumentem urzędowym. Sam dokument będzie opatrzony unikalnym identyfikatorem, który ułatwi weryfikację w razie wystąpienia ewentualnych wątpliwości co do jego autentyczności.

Wprowadzona zmiana ma na celu zminimalizowanie kosztów funkcjonowania Krajowego Rejestru Sądowego. Ewentualnym wydatkiem ma być tylko zmiana oprogramowania Krajowego Rejestru sądowego i wymiany sprzętu komputerowego, wykorzystywanego w centrali KRS.

Chociaż sam dostęp będzie bezpłatny przez Internet to w przypadku posłużenia się dokumentem posiadającym moc dokumentu urzędowego, niezbędne stanie się wniesienie stosownej opłaty. Uzyskanie informacji o treści zapisów już wykreślonych z rejestru konieczne będzie dokonanie opłaty za dokonanie pełnego odpisu.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK