reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Dokumenty KRS w wersji elektronicznej

Dokumenty KRS w wersji elektronicznej

Zgodnie z wejściem nowelizacji ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów odpisy i zaświadczenia wydane w formie papierowej przez Centralną Informację o zastawach rejestrowych mają moc dokumentów urzędowych.

Dostęp do takich dokumentów będzie bezpłatny, dostępny przez Internet. Obecnie dokument wydawany przez Centralną Informację KRS nie jest akceptowany jako dokument urzędowy.

Ustawa przewiduje wprowadzenie specjalnej szaty graficzną, która ma pozwolić na posłużenie się wydrukiem jako dokumentem urzędowym. Sam dokument będzie opatrzony unikalnym identyfikatorem, który ułatwi weryfikację w razie wystąpienia ewentualnych wątpliwości co do jego autentyczności.

Wprowadzona zmiana ma na celu zminimalizowanie kosztów funkcjonowania Krajowego Rejestru Sądowego. Ewentualnym wydatkiem ma być tylko zmiana oprogramowania Krajowego Rejestru sądowego i wymiany sprzętu komputerowego, wykorzystywanego w centrali KRS.

Chociaż sam dostęp będzie bezpłatny przez Internet to w przypadku posłużenia się dokumentem posiadającym moc dokumentu urzędowego, niezbędne stanie się wniesienie stosownej opłaty. Uzyskanie informacji o treści zapisów już wykreślonych z rejestru konieczne będzie dokonanie opłaty za dokonanie pełnego odpisu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

klawiatura
klawiatura

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kosińska

ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama