REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wybory na Prezydenta RP [RELACJA NA ŻYWO]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wybory na Prezydenta RP [RELACJA NA ŻYWO]
Wybory na Prezydenta RP [RELACJA NA ŻYWO]
Infor

REKLAMA

REKLAMA

Dziś w godzinach 7:00-20:00 odbędzie się głosowanie na Prezydenta RP.

Godz. 21:00

REKLAMA

Rafał Trzaskowski (30,8 proc.)

Karol Nawrocki (29,1 proc.)

Sławomir Mentzen (15,4 proc.),

Grzegorz Braun (6,2 proc.),

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Adrian Zandberg (5,2 proc.),

Szymon Hołownia (4,8 proc.),

Magdalena Biejat (4,1 proc.)

Joanna Senyszyn (1,3 proc.),

Krzysztof Stanowski (1,3 proc.),

Marek Jakubiak (0,8 proc.),

Artur Bartoszewicz (0,5 proc.),

Maciej Maciak (0,4 proc.),

Marek Woch (0,1 proc.).

Godz. 20:54 Pierwsze sondażowe wyniki, tzw. exit poll, wyborów prezydenckich po godz. 21.

Godz. 19:50 Zakończyło się głosowanie w 113 obwodach zagranicznych.

Godz. 18:32 PKW na konferencji podała, że frekwencja na godz. 17:00 wyniosła 50,69 proc. Najwyższa frekwencja jest na chwilę obecną w województwie mazowieckim.

Godz. 18:29 W niedzielę, 18 maja, o godz. 20.50 zapraszamy na transmisję wieczoru wyborczego na żywo na portalach GRUPY INFOR: infor.pl, dziennik.pl, forsal.pl oraz kanale YouTube.

Wraz z zaproszonymi komentatorami politycznymi omówią przebieg kampanii prezydenckiej, najważniejsze wydarzenia ostatnich tygodni, końcowe deklaracje kandydatów i wyniki exit polls.

Wśród gości m.in.: Wojciech Szacki (Polityka Insight), prof. Rafał Chwedoruk (Uniwersytet Warszawski), prof. Małgorzata Molęda-Zdziech (SGH), dr Jarosław Kuisz (Kultura Liberalna) oraz Marek Tejchman (Dziennik Gazeta Prawna).

Transmisja dostępna będzie na infor.pl, dziennik.pl, forsal.pl, gazetaprawna.pl i YouTube.

Godz. 18:25 Komenda Główna Policji przekazała, że od początku ciszy wyborczej odnotowano 202 przypadki jej naruszenia, w tym przestępstwa i wykroczenia.

Godz. 17:42 Na Maderze 85 proc. głosujących stanowią turyści.

Godz. 16:30 Dwie komisje wyborcze na warszawskiej Pradze Północ, pracujące w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Otwockiej 3, przewały na 30 minut głosowanie. Przyczyną był zapach spalenizny. Strażacy nie stwierdzili pożaru.

REKLAMA

W jednym z lokali wyborczych na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej zasłabł 84-letni mężczyzna. Mimo reanimacji nie udało się uratować jego życia – podał w niedzielę rzecznik bielskiej policji podkom. Sławomir Kocur. Doszło też do zatrzymania agresywnego mężczyzny w innej komisji.

Godz. 14:30 Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak powiedział, że ma nadzieję na ogłoszenie wyników w poniedziałek późnym wieczorem albo w nocy. Zaznaczył, że wyniki wyborów nie zostaną ogłoszone, dopóki nie będą znane wyniki ze wszystkich protokołów.

Godz. 13:39 Na konferencji prasowej PKW o 13:30 podano, że na podstawie danych z 29 tys. 815 komisji obwodowych frekwencja na godz. 12:00 wyniosła 20,28 proc. Najwyższa frekwencja jest jak dotąd w województwie małopolskim, następnie jest podlaskie i podkarpackie. Najniższa frekwencja jest w województwie opolskim i lubuskim. Frekwencja na godz. 17:00 zostanie podana na konferencji o godz. 18:30.

Godz. 12:47 Udział w wyborach prezydenta RP w Wilnie zgłosiło ponad 400 polskich obywateli.

Godz. 11:20 Polacy po raz pierwszy głosują na Wyspach Owczych. Został utworzony także punkt wyborczy dla uczestników upamiętniających 81. rocznicę bitwy o Monte Cassino.

Godz. 10:58 W jednym z lokali wyborczych w Szczecinie zasłabła seniorka. Podjęto czynności reanimacyjne, ale kobiety nie udało się uratować. Na czas akcji ratunkowej przerwano głosowanie.

REKLAMA

Godz. 10:48 Polacy mogą oddawać głosy w 108 obwodach wyborczych utworzonych w Zjednoczonym Królestwie, w tym w samej stolicy Londynie w jednej z 29 komisji. Głos można także oddać m.in. w Birmingham, Bristolu, Manchesterze, Edynburgu, Glasgow czy Belfaście. Do głosowania w Wielkiej Brytanii zarejestrowało się ponad 135 tys. Polaków (to o ponad 5 tys. więcej niż w poprzednim głosowaniu w 2020 r.).

Godz. 9:57 Polacy tłumnie głosują w Norwegii. Służby konsularne w tym kraju przygotowały więcej komisji wyborczych niż w poprzednich latach. W konsulacie RP w Oslo kolejki ustawiały się już przed 6 rano. Gdy o 7:00 rano otwarto lokal, czekało już ponad 100 osób.

Godz. 9:50 W niedzielę, 18 maja, o godz. 20.50 zapraszamy na transmisję wieczoru wyborczego na żywo na portalach GRUPY INFOR: infor.pl, dziennik.pl, forsal.pl oraz kanale YouTube.

Wraz z zaproszonymi komentatorami politycznymi omówią przebieg kampanii prezydenckiej, najważniejsze wydarzenia ostatnich tygodni, końcowe deklaracje kandydatów i wyniki exit polls.

Wśród gości m.in.: Wojciech Szacki (Polityka Insight), prof. Rafał Chwedoruk (Uniwersytet Warszawski), prof. Małgorzata Molęda-Zdziech (SGH), dr Jarosław Kuisz (Kultura Liberalna) oraz Marek Tejchman (Dziennik Gazeta Prawna).

Transmisja dostępna będzie na infor.pl, dziennik.pl, forsal.pl, gazetaprawna.pl i YouTube.

Godz. 9:46 O godz. 13:30 odbędzie się kolejna konferencja PKW, na której zostaną podane wyniki frekwencji do godz. 12:00.

Godz. 9:39 Państwowa Komisja Wyborcza podała, że do tej pory odnotowano 3 przestępstwa i 63 przypadki wykroczeń dotyczących złamania ciszy wyborczej.

Godz. 9:18 Szef Krajowego Biura Wyborczego Rafał Tkacz poinformował PAP, że początek głosowania o godz. 7 odbył się bez incydentów. Od początku ciszy wyborczej do 6 rano w niedzielę odnotowano 122 przypadki naruszenia ciszy wyborczej - podała rzeczniczka Komendy Głównej Policji insp. Katarzyna Nowak.

Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte o czasie.

Godz. 7:11 Aby otrzymać kartę do głosowania trzeba przedstawić komisji wyborczej dokument tożsamości. Może to być np. dowód osobisty, paszport lub inny dokument ze zdjęciem. Wyborcy mają też możliwość potwierdzania swojej tożsamości za pomocą aplikacji mObywatel.

Godz. 7:05 Jak oddać głos? Wyborca otrzyma w lokalu wyborczym kartę do głosowania z nazwiskami 13 kandydatów na prezydenta. Aby oddać głos ważny, należy postawić znak X w kratce przy nazwisku wyłącznie jednego kandydata.

Godz. 7:00 Lokale wyborcze otwarte. O godz. 7.00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Startuje w nich 13 kandydatów. Do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się o godz. 21.00.

Głosowanie będzie odbywać się w godz. 7.00-21.00 w 32 143 obwodowych komisjach wyborczych w kraju, w tym 29 815 to stałe obwody, a 1812 to tzw. odrębne obwody głosowania. Za granicą utworzono natomiast 511 obwodów, a 5 obwodów utworzono na statkach morskich.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Duża podwyżka świadczenia dla mężczyzny z rocznika 1957. Kolejne prawomocne orzeczenie sądu powszechnego po wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. SK 140/20

Przybywa prawomocnych orzeczeń w sprawach po wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. SK 140/20. Przedstawię wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

Niski wiek emerytalny kobiet to bomba z opóźnionym zapłonem. Polki stracą tysiące na emeryturze

Polska starzeje się w szybkim tempie, co już dziś budzi poważne obawy o przyszłość systemu emerytalnego. Międzynarodowy Fundusz Walutowy alarmuje: jeśli nie zostaną wprowadzone pilne reformy, do 2050 roku świadczenia mogą spaść nawet o jedną trzecią. Najbardziej ucierpią kobiety, osoby o niskich dochodach i pracownicy niestandardowi. Czy jest jeszcze czas, by uniknąć kryzysu?

Nadchodzą rewolucyjne zmiany w świadectwie pracy? Chodzi o jedną rubrykę. Prezes UODO pisze do MRPiPS

Współczesny rynek pracy wymaga elastyczności, kompetencji i transparentności, a prawo musi podążać za zmianami społecznymi, technologicznymi ale co ciekawe czasami także za prywatnymi decyzjami pracowników. W tym wszystkim istotne znaczenie ma świadectwo pracy, którego wzór jest uregulowany jako załącznik do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. 2016 poz. 2292). Co zatem się zmieni?

Koniec z oszukiwaniem w CV. Pracodawcy sprawdzą dyplom a uczelnie będą miały nowy obowiązek

Fałszywy dyplom w CV? Już wkrótce ten problem może odejść do lamusa. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało projekt ustawy, który da pracodawcom narzędzie do weryfikacji wykształcenia kandydatów do pracy. To rewolucja w rekrutacji, która kończy z dotychczasową bezradnością pracodawców wobec przepisów o ochronie danych.

REKLAMA

Nowe podatki w budżecie UE po 2028 roku: firmy i konsumenci zapłacą więcej

Unia Europejska planuje głęboką reformę budżetu na lata 2028–2034, której centrum stanowią nowe źródła dochodów – de facto nowe unijne podatki. ETS, CBAM, opłata od e-odpadów, wyższy podatek od plastiku, a także kontrowersyjna składka CORE dla dużych firm mają przynieść blisko 60 mld euro rocznie. Choć środki mają wspierać transformację energetyczną, bezpieczeństwo i konkurencyjność, przedsiębiorcy ostrzegają przed ryzykiem nadmiernego obciążenia, zwłaszcza dla małych i średnich firm.

Staż pracy a urlop. Czy w 2025 r. będą zmiany?

Staż pracy a urlop. Czy w 2025 r. będą zmiany? Być może, szczególnie w obliczu gruntownych zmian prawa w zakresie zaliczania do stażu pracy okresu zatrudnienia w ramach JDG i umów zleceń! Co więcej, w polskiej debacie publicznej coraz głośniej wybrzmiewa postulat, który może zrewolucjonizować podejście do praw pracowniczych – wprowadzenie powszechnego tzw. urlopu stażowego. Wówczas nie-pracownicy również skorzystaliby na zmianach. Pomysł, choć nie nowy, nabiera impetu w kontekście rosnącej świadomości na temat potrzeby zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Czy dodatkowe dni wolne, uzależnione od lat spędzonych na rynku pracy, wejdą w życie? W wielu zawodach już tak jest! Być może stanie się to więc powszechnym prawem.

4-dniowy tydzień pracy: hit czy mit? Nabór wniosków od 14 sierpnia do 15 września 2025 r.

Skrócenie tygodnia pracy do czterech dni nie jest już tylko trendem na zachodzie. Jeszcze kilka lat temu koncepcja czterodniowego tygodnia pracy wydawała się futurystycznym eksperymentem. Dziś coraz więcej firm testuje ten model, motywowane realnymi korzyściami: większym zaangażowaniem zespołów, niższą rotacją, a nawet oszczędnościami kosztowymi, np. dzięki programowi pilotażowemu z MRPiPS. Etap II programu to właśnie testowanie zaproponowanego modelu skróconego czasu pracy w środowisku pracy – zaczyna się 1 stycznia 2026 r. i trwa do 31 grudnia 2026 r.

Wzrost wynagrodzeń w budżetówce. Coś się zmienia po 10 latach, ale to nie jest dobra wiadomość

Po raz pierwszy od dekady doszło do bezprecedensowego porozumienia w Radzie Dialogu Społecznego - zarówno związki zawodowe, jak i organizacje pracodawców jednomyślnie sprzeciwiły się rządowej propozycji zaledwie 3-procentowej podwyżki płac w budżetówce. Uchwała nr 139 RDS, przyjęta 14 lipca 2025 roku, to nie tylko wyraz wspólnego stanowiska wobec zbyt niskiego wzrostu wynagrodzeń, lecz także sygnał narastającego kryzysu w dialogu społecznym i zapowiedź otwartego sporu z rządem.

REKLAMA

Okulary za kierownicą: kiedy grozi mandat nawet w wysokości 500 zł? O tym musisz pamiętać

Kierowcy z wadami wzroku powinni zachować szczególną ostrożność. Mimo że jazda w okularach korekcyjnych wydaje się standardowa, w niektórych przypadkach może skutkować mandatem w wysokości nawet 500 zł. Wysokość kary zależy od kodów, które są wpisane w twoim prawie jazdy. Upewnij się, że znasz obowiązujące przepisy, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Unia chce słuchać dzieci, zanim uchwali prawo. Nadchodzi rewolucja w legislacji?

Parlament Europejski chce wprowadzenia obowiązkowego testu praw dziecka dla wszystkich nowych przepisów wychodzących z Komisji Europejskiej. – Dzieci wiedzą, czego chcą, i potrafią to jasno powiedzieć – przekonuje Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Bezpieczeństwo w sieci, walka z mową nienawiści, edukacja o prawach i realna pomoc dla ofiar przemocy to tylko część postulatów najmłodszych obywateli UE. Unia słucha ich coraz uważniej – i właśnie to może całkowicie zmienić sposób, w jaki tworzone jest prawo w Europie. Czy nadchodzi era legislacji pisanej oczami dziecka?

REKLAMA