| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Ruszył I Kongres Mediacji Międzynarodowych

Ruszył I Kongres Mediacji Międzynarodowych

Rozpoczął się I Kongres Mediacji Międzynarodowych. W czterodniowej konferencji wezmą udział mediatorzy, przedstawiciele administracji, dyplomacji oraz innych profesji, w których pracy mogą być wykorzystywane umiejętności polubownego rozwiązywania sytuacji spornych. 21 czerwca kongres odbędzie się w Białymstoku, 22 czerwca w Warszawie a 23 czerwca w Poznaniu.

Tematem przewodnim wydarzenia jest diagnoza konfliktów w sprawach międzynarodowych i transgranicznych, w środowiskach wielokulturowych a także mediacje jako skuteczna metoda ich rozwiązania. Pierwszy dzień w Rzeszowie upłynął pod znakiem dyskusji o przyszłości mediacji transgranicznych i ich specyfice.

W programie można znaleźć prezentacje doświadczonych praktyków mediacji i wybitych ekspertów. W Warszawie swoją obecność i udział w debacie na temat konfliktów i mediacji międzynarodowych zapowiedzieli prof. dr hab. Longin Pastusiak, prof. Witold Orłowski oraz Ernesto Malda - Radca Handlowy i ds. Promocji Turystyki Meksyku. Ambasador Maroka Pan Youns Tijani – wystąpi z prelekcją „Marokańsko-hiszpańska inicjatywa promocji mediacji w Basenie Morza Śródziemnego”.

W trakcie kongresu nie zabraknie kwestii praktycznych jak przeprowadzić mediację, jak kształcić mediatorów oraz symulacji procesu dochodzenia do porozumienia, którą poprowadzi Jerzy Śliwa.  Zostanie omówiony temat ugód w sporach międzynarodowych i transgranicznych oraz różnice pomiędzy mediatorem w Unii Europejskiej a mediatorem w państwach Bliskiego Wschodu.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Europejska Akademia Negocjacji i Mediacji, Polska Izba Mediatorów, Centrum Mediacji Międzynarodowych, Stowarzyszenie Mediatorów Gospodarczych oraz Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach, Akademia Biznesu i Finansów Vistula, Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna, Uniwersytet w Białymstoku. Patronat nad kongresem objął Sekretarz Generalny Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka oraz Krajowa Izba Gospodarcza.

Więcej o kongresie na stronie: kongres.wsie.edu.pl 

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

I Kongres Mediacji Międzynarodowych. /fot. Fotolia
I Kongres Mediacji Międzynarodowych. /fot. Fotolia

e-Zamówienia publiczne. Przewodnik po elektronicznych zamówieniach publicznych99.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »