reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > audytor

Temat: audytor

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu audytor. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące audytor.

Biegły rewident może zawiesić działalność

Aktualizacja: 05.12.2017

Biegły rewident skreślony z listy na własne życzenie może na nią powrócić w ciągu 10 lat. Nie musi przy tym ponownie zdawać egzaminów ani odbywać aplikacji. Informację taką potwierdziło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie Dziennika Gazety Prawnej. Możliwość zawieszenia wprowadziła obowiązująca od 21 czerwca 2017 r. ustawa o biegłych rewidentach, firmach audytorskich i nadzorze publicznym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1089), jednak dotychczas nie było jasności w tej sprawie. O potwierdzenie wykładni pytał resort również samorząd biegłych rewidentów. »

Nowe zasady nadzoru nad biegłymi rewidentami i ograniczenia dla firm audytorskich

Aktualizacja: 26.01.2017

Projekt zmian w ustawie o biegłych rewidentach wprowadzi nowe sposoby nadzoru nad wykonywaniem funkcji biegłego rewidenta i ograniczenia dla firm audytorskich. Jak wynika z zawartych w nowelizacji propozycji jedna firma audytorska będzie mogła maksymalnie przez pięć lat badać jedno przedsiębiorstwo. »

Nowelizacja ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie

Aktualizacja: 24.10.2016

20 października 2016 r. Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym. »

XVII Doroczna Konferencja Auditingu od 17 do 19 października 2016 roku

Aktualizacja: 23.08.2016

Już ponad 200 osób zgłosiło udział w XVII Dorocznej Konferencji Audytingu. W tym roku uczestnicy i zaproszeni eksperci będą mówić o wyzwaniach związanych ze zmianami w praktyce biegłego rewidenta. Konferencja odbędzie się 17-19 października 2016 roku w hotelu Narvil w Serocku. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. »

Konferencja „Dwa światy: audytora i biznesu”

Aktualizacja: 05.05.2016

Regionalny Oddział KIBR w Warszawie zaprasza na rozmowę, o tym jak jest postrzegana, jak wygląda w rzeczywistości i jak powinna wyglądać współpraca biegłego rewidenta z biznesem. Na pytania, o to jakie są korzyści z audytu i jak zmienić obowiązek ustawowy w partnerstwo odpowiedzi będą szukali uczestnicy konferencji „Dwa światy: audytora i biznesu” organizowanej 3 czerwca 2016 r. w warszawskich Arkadach Kubickiego. »

KIBR na posiedzeniu sejmowej Komisji Polityki Senioralnej

Aktualizacja: 28.04.2016

Krzysztof Burnos, prezes KRBR na posiedzeniu sejmowej Komisji Polityki Senioralnej 12 kwietnia 2016 r. apelował o ustawowe uregulowanie problemu emerytowanych biegłych rewidentów, którzy nie wykonują już zawodu. Członkowie Komisji zapowiedzieli konkretne działania w tej sprawie. »

Szkolenia dla biegłych rewidentów z miękkich umiejętności

Aktualizacja: 10.03.2016

Umiejętności miękkie są niezbędne także biegłym rewidentom do prowadzenia biznesu na konkurencyjnym rynku. Dlatego od 16 lutego 2016 roku KIBR umożliwił audytorom włączenie szkoleń z umiejętności miękkich w zakres samokształcenia i poszerzył o tę tematykę ofertę kursów dla biegłych rewidentów. Biegli rewidenci mogą szkoleniami z umiejętności miękkich zaliczyć część obligatoryjnego doskonalenia zawodowego. »

Nowa jakość w szkoleniach dla biegłych rewidentów 2016-2017

Aktualizacja: 24.02.2016

Jak zaprojektować edukację biegłych rewidentów? Jak stworzyć dla audytorów bogatą i ciekawą ofertę szkoleniową, przełamując problemy z kształceniem osób dorosłych – zastanawiali się uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Komisję ds. szkoleń Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. »

KIBR rozmawia o rozwiązaniach regulacyjnych dla biegłych rewidentów seniorów

Aktualizacja: 08.02.2016

Prezes KRBR spotkał się z posłanką Małgorzatą Zwiercan, przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Senioralnej w sprawie odpowiedniego rozwiązania regulacyjnego umożliwiającego zachowanie biegłych rewidentów seniorów w społeczności audytorów. Spośród 7 tys. polskich biegłych rewidentów aż 3,3 tys. jest w wieku powyżej 60 lat. »

Potrzeba reform w zakresie funkcjonowania zawodu i samorządu biegłych rewidentów - raport ROSC

Aktualizacja: 08.02.2016

Poprawa systemu nadzoru nad zawodem, tak by był bardziej użyteczny, reforma szkoleń kandydatów i biegłych rewidentów oraz zmiany w modelu biznesowym KIBR na bardziej rentowny - to główne wnioski autorów trzeciego raportu dotyczącego przestrzegania standardów i kodeksów w obszarze rachunkowości i rewizji finansowej (ROSC) w Polsce. »

Polska wersja raportu FEE została udostępniona przez KIBR

Aktualizacja: 08.02.2016

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów udostępniła polską wersję raportu Federacji Europejskich Księgowych (Fédération des Experts-comptables Européen) pt. "Wybór biegłego rewidenta. W kierunku dobrych praktyk". Dokument ma na celu upowszechnianie dobrych praktyk pozwalających na stosowanie najwyższych standardów przy wyborze biegłego rewidenta. »

Biegli rewidenci chcą współpracować ze środowiskiem naukowym

Aktualizacja: 18.01.2016

Współpraca biegłych rewidentów i środowiska akademickiego ma kapitalne znaczenie dla przyszłości naszej profesji – podkreślał Krzysztof Burnos podczas wystąpienia na międzynarodowej konferencji Current Economic & Social Topics International Colloquium CEST 2015. »

Kodeks etyki biegłych rewidentów - zmiany w 2016 roku

Aktualizacja: 15.01.2016

Bardziej złożone procedury w przypadku podejrzenia naruszenia zasady niezależności i zaistnienia konfliktu interesów - to najistotniejsze zmiany w kodeksie etyki, które przyjęła Krajowa Rada Biegłych Rewidentów, a Komisja Nadzoru Audytowego zatwierdziła. Uchwała wejdzie w życie 11 lutego 2016 r. »

Stanowisko KIBR w sprawie zmienionego projektu założeń nowelizacji ustawy o biegłych rewidentach

Aktualizacja: 11.12.2015

Krajowa Rada Biegłych Rewidentów przygotowała stanowisko w sprawie nowego projektu założeń do zmian w ustawie o biegłych rewidentach. Prezentuje w nim kolejną grupę uwag do najnowszych rozwiązań. Zdaniem władz samorządu niezbędne będzie zorganizowanie kolejnej konferencji uzgodnieniowej ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. »

KIBR aktywny w debacie gospodarczej

Aktualizacja: 11.12.2015

Tylko w listopadzie 2015 r. przedstawiciele samorządu biegłych rewidentów uczestniczyli w kilku ważnych wydarzeniach m.in. w konferencjach Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Szkoły Głównej Handlowej i Polskiego Instytutu Dyrektorów. KIBR był partnerem dwóch ostatnich. »

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Janiak

Prawnik, ekspert w zakresie prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama