REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Awaria pojazdu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Silnik spala olej: przyczyny mogą być różne!

Czarny scenariusz dla kierowcy? To sytuacja, w której odkryje, że silnik spala olej. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być naprawdę różne. Łączy je na ogół jedno. Niestety tym czymś są wysokie koszty naprawy.

Silnik dławi się przy przyspieszaniu. Zobacz co to oznacza

Dodajesz gazu, a w tym momencie silnik zaczyna się dławić? To dość popularny problem starszych pojazdów. Dziś postanowiliśmy wyjaśnić z czego może to wynikać.

Silnik bierze olej, ale nie kopci? To nie zawsze oznacza usterkę.

Dla tego tekstu spore znaczenie ma wyjaśnienie dwóch kwestii. Po pierwsze tego, co to znaczy że silnik pobiera olej. Po drugie tego, jak duże zużycie należy uznać za niepokojące.

Niebieski dym: diesel wymaga poważnej naprawy?

Jest cała seria symptomów, które mogą wskazywać na awarię silnika. A jednym z częściej spotykanych jest niebieski dym. Diesel w takim przypadku może zużywać olej silnikowy. Jak to sprawdzić i na jakie usterki wskazuje objaw? Sprawdź w naszym materiale.

REKLAMA

Start stop: opinie mechaników i kierowców nie są dobre!

Start stop już od lat jest standardem na rynku motoryzacyjnym. Układ automatycznie unieruchamiający silnik w czasie postoju np. na światłach miał przynieść korzyść ekologiczną i ekonomiczną. Mechanicy i kierowcy mają jednak co do tego wątpliwości. Jakie? Zaraz je opiszemy.

Awarie hamulca elektrycznego: objawy usterek i przyczyny

Funkcje komfortowe mają to do siebie, że choć zwiększają wygodę prowadzenia, z czasem muszą ulec usterce. Dziś opowiemy o tym, jakie są awarie hamulca elektrycznego.

Najczęściej kupowane auta używane: czy Polacy wybierają marki bezawaryjne?

Polacy mają swoje upodobania zakupowe. Tylko czy te zgrywają się np. z obiektywnymi kryteriami w postaci bezawaryjności aut?

Top 10: Najbardziej niezawodne marki samochodów 2020 r.

Dowiedz się, jakie są najbardziej niezawodne samochody używane. Poznaj, w jaki sposób oceniano ich niezawodność oraz dlaczego warto przed zakupem auta zobaczyć ranking marek samochodowych.

REKLAMA

Hamulec ręczny nie trzyma. Co to oznacza?

Próbujesz zaciągnąć ręczny, ale dźwignia pracuje luźno, a do tego tylne koła nie blokują się? Wniosek może być tylko jeden. Hamulec ręczny nie trzyma. Sprawdź co zrobić, aby naprawić mechanizm.

Zużyte tuleje wahacza: objawy dotyczą głównie hałasów zawieszenia

Sprawne zawieszenie to dobrze prowadzące się auto, a dobrze prowadzące się auto jest po prostu... bezpieczne! Jedną z częściej występujących usterek są zużyte tuleje wahacza. Objawy uszkodzenia są łatwe do rozpoznania.

Czy można jeździć bez hamulca ręcznego? I tak, i nie!

Jest kilka newralgicznych punktów sprawdzanych przez diagnostę podczas okresowego przeglądu. Jednym z nich jest hamulec ręczny. Zatem czy można jeździć bez hamulca ręcznego? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Sprzęgło hydrokinetyczne - co to takiego i jak działa?

Chyba każdy kierowca pamięta przekładnie automatyczne starego typu. Tak, obniżały osiągi samochodu i podwyższały spalanie. Z drugiej strony były trwałe. A bezawaryjność gwarantowało im sprzęgło hydrokinetyczne.

Zużyty drążek kierowniczy: objawy znajdzie każdy kierowca

Układ kierowniczy jest jednym z ważniejszych elementów bezpieczeństwa w pojeździe. A dla niego potężne znaczenie ma np. zużyty drążek kierowniczy. Objawy tej awarii są dość proste do ujawnienia. Opowiemy o nich za chwilę.

Uszkodzona maglownica: objawy bywają oczywiste!

Samochód prowadzi się mniej precyzyjnie? A może zauważyłeś wycieki z układu wspomagania? To nie wszystkie objawy, które mogą świadczyć o uszkodzonej maglownicy. Sprawdź wszystkie!

Czy można spalić hamulec ręczny? W pewnym sensie tak...

Zdarza się, że kierowca przed rozpoczęciem jazdy zapomina spuścić hamulec ręczny. Co się wtedy dzieje? Po pierwsze samochód ma wyraźnie gorsze osiągi. Po drugie istnieje szansa, że uszkodzone zostaną elementy cierne układu hamulcowego.

Stukający przegub - przyczyny usterki i koszty naprawy

W starszych autach często jest tak, że podczas jazdy w zakręcie pojawia się głośne stukanie. A to oznacza awarię przegubu. Usterkę kierowca powinien usunąć jak najszybciej!

Objawy zapchanego katalizatora. Jak poznać usterkę?

Katalizator jest jednym z pierwszych kagańców ekologicznych montowanych w silniku. Kierowca powinien zatem wiedzieć jakie są objawy zapchanego katalizatora i jakie jeszcze usterki spotykają osadnik.

Uszkodzona chłodnica klimatyzacji: objawy usterki?

Temperatury rosną, a to idealny moment, aby częściej zacząć korzystać z klimatyzacji w samochodzie. Co jednak, gdy ta nie pracuje prawidłowo? Często winna jest uszkodzona chłodnica klimatyzacji. Objawy usterki opiszemy w tym materiale.

Zwarcie w lampie tylnej. Czy naprawa jest poważna?

Bardzo często na polskich drogach widać auta, w których po naciśnięciu hamulca i wrzuceniu kierunkowskazu, w tylnym świetle zaczyna migać np. światło stopu. To oznacza zwarcie w lampie tylnej. Na ile usterka jest poważna?

Nagar w silniku. Objawy, przyczyny, czyszczenie.

Czarny nalot przywierający do wewnętrznych części jednostki napędowej jest groźny! Utrudnia przepływ gazów i sprawia, że motor nie może pracować prawidłowo. Czemu powstaje nagar w silniku i jak się go pozbyć?

Awarie silnika 1.5 dCi. Jest się czego bać? To zależy!

Francuski diesel choć wybitnie oszczędny, okrył się złą sławą. W pierwszych wersjach nagminnie padały panewki i wtryskiwacze. Z biegiem lat Renault poprawiło jednak jakość, a awarie silnika 1.5 dCi stały się mniej bolesne dla kierowców.

Awarie silnika 1.6 HDI. Jest się czego bać?

Silnik 1.6 HDI to popularna jednostka w Citroenach, Peugeotach, Fordach, Volvo, Mazdach, a nawet Suzuki. Jakie ma słabe punkty? Dziś omówmy awarie silnika 1.6 HDI. I już teraz możemy powiedzieć, że lista nie jest przesadnie długa.

Skrzynia M32: jakie auta są w nią wyposażone?

Nowoczesna konstrukcja nie oznacza dopracowanej trwałości. Dlatego warto wiedzieć w jakich autach występuje skrzynia M32. Odpowiedzi na to pytanie możecie poszukiwać w naszym materiale.

Objawy zapchanego EGR. Jak rozpoznać awarię?

Zawór EGR to sposób na zarządzanie przepływu spalin w silniku i… ekologię! Tylko czy mechanizm jest wystarczająco trwały. Niestety nie. Jakie są zatem objawy zapchanego EGR?

Zamykanie bloku silnika. Co to takiego?

Producenci oszczędzają na potęgę. Przykład? Tuleje cylindrów są odsunięte od czoła bloku, przez co mają słabsze podparcie. Skutek? Ścianki pękają, a motor wymaga remontu. Jak skutecznie usunąć uszkodzenie? Tylko poprzez zamykanie bloku silnika.

Tylna wycieraczka nie działa? Problem musisz szybko usunąć.

Usterka tylnej wycieraczki nie zagraża bezpieczeństwu. Jest jednak pewien powód, dla którego naprawy tej awarii nie warto odwlekać w czasie…

Awaria silnika wycieraczek. I co wtedy?

Brak wycieraczek jesienią, zimą czy na wiosnę może być naprawdę czarnym scenariuszem. Oznacza bowiem mocno osłabioną widoczność. Dlatego tak ważne jest, aby awaria silnika wycieraczek była usunięta jak najszybciej.

Silnik Malucha - awarie, problemy, opinie

Dziś porozmawiamy pół żartem, pół serio. Wrócimy bowiem do Fiata 126p, który bez wątpienia zmotoryzował Polskę i przyjrzymy się usterkom nękającym jego jednostkę napędową. Z jakimi awariami borykał się silnik Malucha?

Awaria alternatora? To oznacza brak prądu w samochodzie!

Brak prądu to czarny scenariusz nie tylko w domu, ale i… samochodzie. Bardzo często o problemach z zasilaniem urządzeń decyduje awaria alternatora. Co o niej decyduje?

Top 10: Usterki samochodów z LPG. Jakie awarie mogą się zdarzyć?

Obroty falują, silnik gaśnie podczas jazdy, a może w ogóle nie chce odpalić. Usterki samochodów z LPG są denerwujące, ale czy drogie w usunięciu? Sprawdźmy.

Przegrzanie silnika: co zrobić gdy zdarzy się w trasie?

Silnik w czasie jazdy jest poddawany ogromnym przeciążeniom cieplnym. Jeżeli temperatura nie zostanie odprowadzona z jego wnętrza, spowoduje to poważne uszkodzenia. Co zatem zrobić gdy dojdzie do przegrzania silnika?

Jak chronić samochód przed kunami? Jest kilka sposobów!

Zwierzęta potrafią utrudnić życie zmotoryzowanym. W nocy przegryzają różnej maści przewody, przez co o poranku niemożliwy może się stać rozruch silnika. Jak chronić samochód przed kunami?

Pękające alternatory Fiat. Z czego wynika ta usterka?

Problemy z alternatorami w Fiatach są jednym z bardziej znanych. Bardzo szybko w prądnicach pękają obudowy. Winne usterki są błędy, które Włosi popełnili podczas projektowania silników i aut.

2.0 si BMW - awarie, problemy, opinie

Silnik 2.0 si BMW o oznaczeniu N45B20S do tej pory powoduje popłoch wśród fanów bawarskiej marki. Inspiracja silnikami wyścigowymi skróciła jego trwałość do zaledwie… 50 tysięcy kilometrów.

Nowy raport TÜV. Który samochód okazał się najmniej awaryjny?

Niemieckie Stowarzyszenie Dozoru Technicznego TÜV opublikowało nowy raport awaryjności samochodów, który tworzony jest w Niemczech na podstawie danych z obowiązkowych przeglądów technicznych.

Jakie mogą być przyczyny spadku mocy silnika?

Gorsze osiągi auta spowodowane spadkiem mocy silnika mogą mieć wielorakie przyczyny. Czasem o słabszej efektywności pracy układu napędowego decyduje drobna usterka, dlatego warto sprawdzić podstawowe elementy pojazdu. Oto najczęstsze powody pogorszonych osiągów auta.

Awaria pojazdu, jak się zachować?

Jak się zachować w przypadku awarii pojazdu na drodze. W miarę możliwości należy przepchnąć samochód na pobocze lub chodnik. A jak oznakować zepsuty samochód?

REKLAMA