REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

BlaBlaCar

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy ride-sharing ma szansę zadziałać na krótkich dystansach?

Wspólne przejazdy na długich dystansach stały się już istotnym uzupełnieniem tradycyjnej sieci transportu. W Polsce ponad 2 miliony kierowców i pasażerów zainteresowały się współdzielonymi podróżami pomiędzy miastami organizowanymi za pośrednictwem BlaBlaCar. Czy taki model może funkcjonować także na krótkich trasach? We Francji serwis BlaBlaCar w regionach Toulouse i Reims uruchomił pilotażową wersję krótkodystansowej aplikacji BlaBlaLines. Po udanych testach aplikacja zadebiutowała niedawno w Paryżu oraz całym regionie Ile-de-France.

Efektywne korzystanie z samochodów

Większość kierowców dysponuje przynajmniej trzema wolnymi miejscami w swoich samochodach. Tymczasem, podczas trzech na cztery przejazdy w aucie znajduje się tylko jedna osoba. To oznacza, że w pozostałych przypadkach kierowcy wożą powietrze, co jest zarówno nieekonomiczne, jak i nieekologicznie. Tymczasem z samochodów można korzystać w bardziej efektywny sposób – dobrym rozwiązaniem jest ich współdzielenie.

Kierowcy zabierający w podróż pasażerów prowadzą bezpieczniej

Wspólne podróżowanie jest bezpieczniejsze niż jazda w pojedynkę – taki wniosek płynie z międzynarodowego badania TNS Sofres przeprowadzonego dla serwisu zaufanych wspólnych przejazdów – BlaBlaCar*. Okazuje się, że kierowcy podróżujący z innymi osobami bardziej uważają na drodze, rzadziej łamią przepisy i jeżdżą spokojniej.

Czy ufamy ludziom, których spotykamy korzystając z BlaBlaCar?

Czy ufamy ludziom, których spotykamy korzystając z BlaBlaCar? Okazuje się, że budowana w internecie reputacja staje się coraz silniejszą walutą, która sprawia, że bardziej ufamy osobom ze zweryfikowanymi profilami w mediach społecznościowych niż sąsiadom, a nawet znajomym z pracy!

REKLAMA

Buspasy dla podróżujących w kilka osób?

Czy udostępnienie buspasów dla samochodów, którymi podróżuje kilka osób ma sens? Takie rozwiązanie zostało wprowadzone w Rzeszowie, jak się sprawdza?

Podróże z BlaBlaCar, a roszczenia wobec kierowcy

Czy w przypadku, gdy kierowca podwozi pasażerów w ramach działalności serwisu BlaBlaCar i zdarzy się kolizja, to czy pasażerowie będą mogli wnieść roszczenia wobec kierowcy? Wyjaśniamy.

Uber, BlaBlaCar, ekonomia dzielenia się - będą regulacje?

KE zastanawia się, czy są potrzebne regulacje dotyczące coraz popularniejszych usług opartych na tzw. ekonomii dzielenia. Chodzi o regulację dot. usług świadczonych np. przez użytkowników Ubera, czy BlaBlaCar.

REKLAMA

REKLAMA