REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja samochodu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy warto skrócić interwał wymiany oleju w silniku? Czyli tragiczna historia olejowego long life

Interwały producenckie to nawet 30 tys. km. Tylko czy wydłużony okres międzyprzeglądowy jest bezpieczny dla silnika? To pytanie coraz częściej zadają sobie kierowcy. Sprawdźmy, jak brzmi odpowiedź na nie.

Saharyjski pył na samochodzie. Jak bezpiecznie dla lakieru pozbyć się pomarańczowego pyłu?

Po nocnym parkowaniu karoseria samochodu zyskała pomarańczowy odcień. To może być zatem mityczny pył znad Sahary. Czy takie zjawisko rzeczywiście ma miejsce? Czy ten pył rzeczywiście pochodzi znad Sahary? I jak pozbyć się mało estetycznych zabrudzeń?

Czy kierowców stać na tanie samochody w 2024 r.? Auta zjadają nawet 1,8 tys. zł miesięcznie

Samochody drożeją. To można powtarzać jak mantrę praktycznie od początku pandemii. W tym jednak materiale nie chodzi o ceny aut używanych, a raczej koszty ich późniejszego utrzymania. Czy kierowców stać na tanie samochody w 2024 r.?

Co się stanie, jak zatankujesz benzynę 98, zamiast 95? O czym decyduje liczba oktanowa?

Na polskich stacjach paliwowych dostępne są przede wszystkim dwa gatunki benzyny. Mowa o Pb98 i Pb95. Czym się różnią między sobą? I czy 98 można mieszać z 95?

REKLAMA

Drzwi w aucie zamarzły. Co dalej?

Pogoda w ostatnich dniach jest zmienna. W ciągu dnia świeci słońce i jest ciepło, a wieczorem atakuje mróz. To prowadzi do sytuacji, w której w aucie mogą przymarznąć drzwi. Jak je otworzyć o poranku?

Samochód elektryczny na mrozie. Przy -18 stopniach padają jak muchy!

W sieci pojawił się filmik, który pokazuje serię unieruchomionych samochodów elektrycznych przy drodze. Pojazdy przegrały z mrozem sięgającym -18 stopni Celsjusza. Czy tak właśnie ma wyglądać motoryzacja przyszłości w Europie?

Mosiężna skrobaczka do szyb. Fiński wynalazek rzeczywiście nie rysuje szyb?

Mosiężna skrobaczka do szyb to hit ostatnich lat w Polsce. Powód? Ponoć nie ma możliwości, aby porysowała szybę w samochodzie. Ile jest w tym prawdy? I czym tak właściwie jest fińska skrobaczka? Sprawdziłem to.

Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

Jak odpalić silnik z kabli? To pytanie, które jest szczególnie aktualne o tej porze roku. A odpowiedź dotyczy kolejności podłączania przewodów do obydwu akumulatorów. Ta jest najważniejsza.

REKLAMA

Jesienne porady dla kierowców. I eksploatacyjne, i prawne

Jesień zmienia zasady drogowej gry. Stawia wymogi przed pojazdem, kierowcą i techniką jazdy. Jak przygotować samochód do tego sezonu i jakich błędów lepiej się wystrzegać? Odpowiedź na te pytania może zaoszczędzić prowadzącemu nawet 5 tys. zł.

Kontrolka ciśnienia w oponach zaświeciła się? A była zmiana pogody?

Pogoda stała się późnojesienna. To oznacza nowe wyzwania drogowe, ale także i duże prawdopodobieństwo, że na tablicy zegarów w aucie... pojawi się kontrolka ciśnienia w oponach. Co oznacza pomarańczowy symbol i czemu pojawia się akurat przy zmianie pogody?

Czy koszty użytkowania samochodów służbowych przez osoby niebędące wspólnikami są opodatkowane w ramach CIT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) koszty użytkowania i amortyzacji samochodów osobowych używanych przez pracowników niebędących wspólnikami spółki, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w wysokości 50% tych kosztów.

Detailing samochodu. Inwestuj też w wygląd auta. To procentuje!

Dbanie o samochód to kwestia spokojnej eksploatacji i komfortu. Dbanie to jednak też sposób na podniesienie wartości estetycznej i rynkowej pojazdu. Jak dbać o estetykę? Metoda jest jedna. To szeroko pojęty detailing samochodu.

Ozonowanie klimatyzacji i wnętrza samochodu. Co musisz o nim wiedzieć?

Ozonowanie klimatyzacji i wnętrza samochodu dezynfekuje, ale też usuwa nieprzyjemne zapachy. To procedura, którą najlepiej wykonywać nawet dwa razy w roku. I która ma zdecydowanie więcej zalet od dezynfekowania chemicznego.

Jakie dywaniki do auta? Welurowe, gumowe czy z TPE?

Jakie dywaniki do auta? To pytanie przed którym staje wielu kierowców. Najlepiej zdecydować się na welurowe, gumowe czy może z tworzywa TPE?

REKLAMA